Dır-dir Kirstie Yolu Scientology Kilisesi'nden ayrılmak mı? Bu haftaki bir tabloid makalesi, Alley'in tartışmalı dini terk ettiğini iddia ediyor. Dedikoducu Polis hikayeye baktı ve rekoru düzeltebilir.

'Kirstie Alley Scientology'den Kurtuldu!' son sayısının başlığını okur Yeni fikir . İsimsiz 'kaynaklardan' alıntı yapan tabloid, model ve uzun süredir Scientolog'un 'insanları kontrol etmek için kullanılan kirli yöntemleri' nedeniyle kiliseden ayrıldığını öne sürüyor. Alley iddiaya göre, Scientology Kilisesi'nin merkezinin bulunduğu Clearwater, Florida'daki evini 'yeni aldı ve terk etti', 'tam olarak nereye gittiğini kimseye söylemeden.'Magazin gazetesine göre 'Scientology patronlarıyla yakın bağları olan' bir kaynak, 'Bunca yıldan sonra davaya ne kadar bağlı olduğu düşünüldüğünde, büyük bir şok gibi geldi' diyor. Daha fazla 'içerden' kişi, sözde Alley'nin Wichita, Kansas ve Maine'deki evleri arasında seyahat ettiğini çıkış noktasına söyledi. Görünüşe göre şimdi 'en iyi Scientologists', hangi kilise sırlarını açığa çıkarabileceği konusunda 'endişeyle' Alley’in twitterına göz kulak oluyorlar. 'Korku, kilisenin üzerindeki baskının gevşemesi ve o da ayrılmayı düşünüyor' diye sözlerini bitiriyor. 'Resmi olarak kiliseyi terk ederse, en yüksek profilli üyelerinden birini kaybetmek itibarlarına büyük ölçüde zarar verir.'

Bu hikaye sadece aptalca. Dedikoducu Polis magazin dergisinin önce kimsenin 'tam olarak nereye gittiğini' bilmediğini öne sürdüğünü, sonra da Kansas ve Ilseboro, Main'deki iki evinde olduğunu ve böylece onun tam olarak iki yerden birinde olduğunu bildiklerini ima ettiğini not etmelidir. Alley'in Clearwater'da bir evi var, ancak tüm zamanını orada geçirmesi gerekmiyor. Makalenin kendisinin muğlak bir şekilde ima ettiği gibi, Alley bildirildi memleketi Wichita'da karantina altına alıyor koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayının başından beri. Bu büyük bir gizem değil - zamanını birden fazla kişi arasında bölüyor ve pandemi sırasında bunlardan birini toparlamak için seçti.

Ayrıca, 'Scientology patronlarıyla yakın bağları olan' bu 'kaynağı' düşünelim. Scientology Kilisesi'nin en iyi üyeleri medyayla hiç konuşuyor mu? Herhangi bir şey hakkında mı? Hayır, yok. Aslında, kuruluşun sahip olduğu gazetecilere karşı oldukça düşmanca konum ne demeye rağmen Yeni fikir 'gazetecilik' kuşkusuz bu kelimenin tanımını kırılma noktasına kadar genişletiyor. Gizemli organizasyonun herhangi bir üst kademesinin, bunun kadar küçük patatesler gibi bir hikaye için kilise sırlarını satması pek olası değildir. Bunun yerine, kaynağın mevcut olmaması çok daha muhtemeldir.

Hollywood’un en tartışmalı ve karanlık gruplarından biri olarak, yalnızca Scientology Kilisesi’nin pek çok saçma tabloid dedikoduya yem sağlayacağı beklenebilir. Eylül 2018'de, Dedikoducu Polis sahte bir hikayeyi bozmak Yeni fikir iddia etmek Nicole Kidman, oğlu Connor Cruise'u Scientology'den kurtarmaya çalışıyordu. Kidman şu anda Scientology'ye katılmak için babalarını takip eden Tom Cruise ile paylaştığı iki çocuktan uzaklaşıyor. Fakat Dedikoducu Polis Kidman'ın sözcüsü, hikayenin tamamen uydurma olduğu konusunda bilgilendirildi.

Sadece bu Ocak, tabloid bunu iddia etmeye çalıştı Meghan Markle, Tom Cruise'u bir 'Hollywood geri dönüşü' planlamak için kullanıyordu. şov dünyasına dönüşünde bir yer edinmek için 'Scientology bağlantılarından' yararlanmayı planladığı söyleniyor. Yine de hikaye inanılmaz derecede yanıltıcıydı, tamamen Markle ve Cruise'un sözde yan yana yürüdükleri ve onlar da değildikleri üzerinde oynanmış bir fotoğrafına dayanıyordu. Dedikoducu Polis o sırada bu hikayeyi bozdu ve benzer hikayeleri tabloid'den çıkarmaya devam edeceğiz.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.