Tarif etmek kim Kardashian başarıldığı gibi bir eksiklik olur. Reality TV'nin 15 yıla yakın bir süredir hüküm süren kraliçesi olmasının yanı sıra, mobil oyunlar, kozmetik ve parfüm serileri ve bir kılık kıyafeti şirketi de dahil olmak üzere pek çok başarılı girişimi olan inanılmaz derecede zeki bir iş kadını. Ancak seksi imparator, 2019'da etkileyici araştırmalar listesine hukuk fakültesine gitmeden 'avukat' ı eklemeyi planladığını açıkladığında herkesi şok etti! İşte Kim K’nın güçlü bir avukat olma arayışına içeriden bir bakış.sind Sarah Jessica Parker und Matthew Broderick geschieden

Neden Kim Kardashian Avukat Olmak İstiyor?

Son birkaç yılda, Kim Kardashian, sosyal adalete olan yeni ilgisini ateşleyen ceza adaleti reformunun açık sözlü bir savunucusu haline geldi. En ünlüsü, kolaylaştırmaya yardım etti Alice Marie Johnson'ın serbest bırakılması , şiddet içermeyen, uyuşturucuyla ilgili bir suçtan ömür boyu hapis cezasını çeken 65 yaşında bir kadın. 2018 yılında Donald Trump Hapishane reformunun gerekliliği hakkında Kardashian ile görüştükten sonra Johnson'a merhamet verdi.'Sadece aidatlarını topluma ödeyen insanlar için savaşabilmeyi istediğimi hissettim,' Kardashian söyledi 2019'da Vogue . 'Sistemin çok farklı olabileceğini hissettim ve onu düzeltmek için savaşmak istedim ve daha fazlasını bilirsem daha fazlasını yapabilirdim.'

39 yaşındaki adalet tutkusuna ek olarak Kardashians ile tutmak star mahkeme salonu deneyimini ilk elden yaşamıştır. Babası geç kaldı Robert Kardashian , 1990'ların ortasında O.J.'nin bir üyesi olarak rolüyle tanınan yüksek profilli bir avukat. Simpson’ın hukuk ekibi. O.J. Simpson, 1994 yılında karısı Nicole Brown'ı öldürmekten tutuklanan ünlü bir aktör ve eski futbol yıldızıydı.Tutuklama ve müteakip dava, Kardashian kız kardeşlerin hayatının büyük bir parçası oldu, Kim’in annesi olarak Kris Jenner (bu sırada Robert Kardashian'dan boşanmış olan) O.J.'nin öldürülen karısıyla yakın arkadaştı. Netflix şovunda yakın zamanda yapılan bir röportajda David Letterman ile Sıradaki Konuğumun Giriş Yapmasına Gerek Yok Kardashian, ailesi için ne kadar zor bir dönem olduğunu hatırladı.

“Annem duyguları konusunda son derece vokaldi” diye açıkladı. Arkadaşının kendisi tarafından öldürüldüğüne ve bunun onun için gerçekten travmatik olduğuna inanıyordu. Ve sonra babamın evine giderdik ve oradaki bambaşka bir durumdu… Çocukken neye inanacağımızı ya da kimin tarafını alacağımızı gerçekten bilmiyorduk çünkü ebeveynlerimizden birinin duygularını incitmek istemiyorduk. 'Kardashian devam etti: “Babam bizi bir gün onunla mahkemeye çıkardı ve bizi okuldan çıkardı ve anneme söylemedi. Annemin Nicole’ün ebeveynleri ve Kourtney ile oturduğunu ve ben de O.J.'nin arkasında oturduğumu hatırlıyorum. ve anneme bakıyoruz ve bize şu ölümcül bakışı veriyor, 'Okul dışında ne yapıyorsun? Burada ne yapıyorsun? 'Ve Kourtney ve ben,' Düz bak, anneme bakma 'dedim. Bu, ailemizi parçaladı, tüm duruşma boyunca söyleyebilirim.'

Açıkça görülüyor ki mahkeme salonu draması Kardashian üzerinde büyük bir etki yarattı ve şimdi babasının izinden gidiyor!

Kim Hukuk Fakültesine Gitmeden Nasıl Avukat Olabilir?

Elbette, genellikle Kim K. yeni bir hamle yaptığında olduğu gibi, sosyal medya uzmanı hukuk kitaplarına çarpma kararından dolayı tepkiyle karşılaştı. '[Bunu biliyordum] çağlar boyunca bir göz rulosuyla karşılanacağını biliyordum,' dedi Vogue. Bunun nedeni büyük ölçüde Kardashian'ın lisans derecesine sahip olmamasıdır. Peki hukuk fakültesine girmeyi nasıl bekliyor?

Görünüşe göre, buna gerek yok. Kardashian, Kaliforniya dahil bazı eyaletlerde sunulan özel bir programdan yararlanıyor. Aradı Hukuk Bürosu veya Hakim Daireleri programı , aday avukatların hukuk fakültesine gitmek yerine bir avukatla dört yıllık bir çıraklık yapmasına izin verir. İlk yıldan sonra, Kardashian 'baro' olarak bilinen sınavı almaya hak kazanacaktır (California yasası, adayların baro almak için hukuk diplomasına sahip olmasını gerektirmez). Geçerse, programı tamamlamak için üç yıl daha çalışmaya devam etmesine izin verilecek.

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Kim Kardashian West (@kimkardashian) tarafından paylaşılan bir gönderi

Kardeşlerinden İkisi Hukuk Kariyerini de Düşündü

Kim, babası gibi avukat olma fikriyle oynayan tek Kardashian çocuğu değil. Ablası Kourtney hukuk fakültesine başvurdu Arizona Üniversitesi'nden Tiyatro Sanatları alanında lisans derecesi ile mezun olduktan sonra. Sonuçta, 41 yaşındaki Poosh kurucu mahkemeye dönük bir kariyerin kendisine göre olmadığına karar verdi.

Sonra 2012'de küçük kardeş Rob Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde hukuk fakültesine gitmeyi planladığını duyurmak için Twitter'a gittiğinde haber yaptı. Ancak Rob, işi bitirmedi ve okul başvurduğunu reddetti .

Kim'e yeni ve heyecan verici kariyer çabasında en iyisini diliyoruz. Bir şey olursa, dört çocuk annesi kesinlikle yapamayacağı hiçbir şey olmadığını kanıtlıyor!