Amerikan İdolü yıllar boyunca pek çok tartışmaya sahne oldu ve bazen skandalın merkezinde yer alan hit realite şarkı yarışması şovunun jüri üyeleridir. Açıkçası Simon Cowell tartışmalı bir figür oldu şovda ve Mariah Carey'in Nicki Minaj ile olan kan davası 12. Sezonun tamamı için bir manşet oluşturdu. Rockçı Steven Tyler ve pop yıldızı Katy Perry bile davranışlarıyla ilgili tartışmalara neden oldu. jüri panelinde .Steven Tyler Yeterince Kötü Değildi

Kısa bir süre yargıç olarak görev yaptıktan sonra Amerikan İdolü Steven Tyler, Joe Rogan ile konuştu komedyenin podcast'inde ve yarışmacılara yönelik eleştirileriyle ilgili çok özel notlar aldığını ortaya çıkardı. Bir numaralı şikayet mi? Tyler yeterli değildi.'Buna girmem yaklaşık iki haftamı aldı çünkü kendi kendime şarkı söyleyemeyen bir genç kıza diğer adam gibi' buradan [küfür] çıkıp şarkı söyleyemeyeceğini 'söylemeyeceğimi söyledim. Tyler, Rogan'a, yarışmacılara rezil bir şekilde sert davranan önceki yargıç Simon Cowell'e açıkça atıfta bulundu. 'İçimde yoktu,' diye açıkladı Tyler, 'Onlar [yapımcılar] bana 'Hadi adamım, bir çentik al' derlerdi.' Tyler, yapımcıların 'bana bir çift aldıklarını' itiraf etti. çoğu zaman, ”ama genel olarak, yeteneksiz ümitliler için sadece eğlence amaçlı aşırı kaba davrandığı için haklı hissetmiyordu.

Steven Tyler, American Idol etkinliğinde mikrofona gösterişli bir şekilde bağırıyor

(s_bukley / Shutterstock.com)Tyler'ın tartışma konusu olduğu tek zaman bu değildi. Amerikan İdolü . Rock'çı dalgalar yaptı bazen aşırı çapkın tavrı genç kadın yarışmacılara karşı. Bir keresinde, jüri üyesi Jennifer Lopez'in 16 yaşındaki bir yarışmacıyı eteğiyle övdükten sonra Tyler, 'Evet, tam olarak doğru miktar gösteriliyor' diye ekledi.

Ayrıca Fox’un 10. Sezon boyunca bir bölümün başında yayınlanan ve ' Amerikan İdolü Steven Tyler'ın geçen haftaki çirkin davranışı için özür dilerim. ' Bu uğursuz duyuruyu, 'Mr. Tyler uyarıldı ve bir daha asla olmayacağına dair bize güvence verdi. ' Aerosmith efsanesi tarafından işlenen bir dizi 'çirkin' eylem olduğu için, 'çirkin davranışın' ne olduğu hakkında kimsenin hiçbir fikri yoktu.Mariah Carey ve Nicki Minaj

Sezon 12'nin başından beri belliydi Mariah Carey ve Nicki Minaj yağ ve su gibi geçti. Ya da belki daha uygun bir şekilde, bir kibrit ve bir kutu gazyağı gibi. Pop divası ve rapçinin ekrandaki çatışmaları birkaç kez ekranın dışına çıkarak sızdırılmış bir video Minaj, elindekini tam olarak geri alan Carey'e karşı bir tirad yaptı.

Ayrı American Idol etkinliklerinde kırmızı halıda yürüyen Mariah Carey ve Nicki Minaj

(s_bukley / Shutterstock.com) (Kathy Hutchins / Shutterstock.com)

Barbara Walters daha sonra şöyle dedi: Görünüm o Carey, Minaj'ın tehdit ettiğini söyledi. ona karşı. Deneyimli röportajcı, 'Nicki setten çıktığında, birden fazla kişinin Nicki'nin' Silahım olsaydı [küfür] ateş ederdim 'dediğini duyduğunu söyledi,' dedi. Minaj reddedildi Twitter hakkındaki söylentiler , 'Kendi ayaklarımın üzerinde durduğum için tmz n Barbara Walters'ı aramıyorum. Asla bir orduya ihtiyaç duymadım. Tanrı iyidir. Güvensizlik, mezar kadar acımasızdır. ' Her ikisi de tek bir sezon için jüri olarak görev yaptıktan sonra gösteriden ayrıldı.

ist julia roberts geschieden

Simon Cowell’ın Göz Yuvarlaması

Simon Cowell’in ticari markası kötü performanslar için keskin dil ve düşük tolerans yarışmacılardan aldı eski Amerikan İdolü hakim pek çok kez sıcak suda, ama bir zamanlar sadece ifadesiyle bir skandal yarattı.

Virginia'dan bir yarışmacı, 32 kişinin hayatını kaybettiği o zamanki Virginia Tech katliamından bahsediyordu. Kamera, gözlerini devirerek görülebilen Cowell'e geçti, ancak arka planda yargıç arkadaşı Paula Abdul'un yarışmacının konuşmasıyla birlikte dikkatle dinleyip başını salladığı görüldü. Optik açıkça zayıftı, ama Cowell yakında açıkladı yarışmacının ne dediğini duymadığını ve aslında başka bir şeye yanıt verdiğini. Cowell, 'Chris'in ne dediğini duymadım,' diye ısrar etti.

Dünyanın en iyi insanı olmayabilirim, ama bu ailelere ya da kurbanlara asla, asla, asla saygısızlık etmem. Ve rekoru düzeltmenin önemli olduğunu hissettim.

Simon Cowell kırmızı halıda siyah bir takım elbise ve güneş gözlüğü takıyor

(s_bukley / Shutterstock.com)

Ryan Seacrest'in radyo programına verdiği bir röportajda Cowell, yarışmacının ne dediğinin farkında olmadığını ve yarışmacının katliam hakkında konuştuğunu bilmediğini vurguladı. Paula'ya dedim ki, 'Burundan kasıtlı olarak şarkı söyledi ne demek? Ne dediğini anlamadım. 'Yani ne yaptığını bile duymamıştım. Sonra Paula'ya söylediklerime bakılırsa gözüm yuvarlandı, ”diye açıkladı Cowell. Tartışma bir kez açıklandıktan sonra kısa sürede sona erdi.

Katy Perry’nin Flörtleri

Reality yarışması şovu yeniden başlatıldıktan ve on altıncı sezonuna yeni bir ağda başladıktan sonra bile, ABC, skandal ve tartışmalar onu takip etti. Pop yıldızı Katy Perry, neredeyse 16. Sezon lansmanına başlar başlamaz çağrıldı bazı erkek yarışmacıları tedavi etti . Jonny Brenns adlı 18 yaşındaki bir şarkıcı program için seçmelere katıldığında, Perry ona söyledi , 'Chet Baker gibi bir yüzün var. Çok güzel görünüyor ”ve ekledi,

Devam etmekte olduğun şu tatlı küçük seksi şey gibi.

https://www.instagram.com/p/B-nlTHyDlcj/

Perry, Benjamin Glaze adlı 19 yaşındaki bir yarışmacının jüriye ilk öpücüğünü hâlâ almadığını itiraf etmesinden sonra, galası sırasında çoktan heyecan yaratmıştı. Perry yanağından bir öpücük vermesi için onu işaret etti ama son saniyede yüzünü çevirdi, böylece Glaze onu dudaklarından öptü. Diğer jüri üyeleri Luke Bryan ve Lionel Richie kahkahalarla ulurken Glaze devrildi. Glazer, ilk öpücüğünün ani kaybını oldukça iyi karşıladı, ancak daha sonra söyledi New York Times 'biraz rahatsızdı' çünkü ilk öpücüğünü ilk ilişkisine saklamayı umuyordu.

Kırmızı şapka ve kırmızı elbiseyle gülümseyen Katy Perry.

(DFree / Shutterstock.com)

Perry'nin erkek meslektaşları, 30 yaşından büyük çocukların ergen kadın yarışmacılarla öpüşmesi ve flört etmesi gibi aynı şekilde davransaydı, özellikle #MeToo çağında çok büyük bir tepki olacağına işaret edildi. Bu millet, Perry’nin davranışının, eğer bir erkek yaparsa, yırtıcı olmak yerine kabul edilebilir olarak görüldüğünü savundu.

Sır daha sonra aldı Instagram hesabı açıklamak gerekirse, 'Katy Perry tarafından cinsel tacize uğradığımı düşünmüyorum ve yargıçların yorumları ve eleştirileri için müteşekkirim.' Gerçek kurban olmadığından ve Perry ilerleyen davranışı azalttığı için, bu tartışma da bitti ve gösteri skandalsız devam ediyor… şimdilik. Şimdiye kadar o şovda olduğu düşünüldüğünde, ortaya çıkan yeni ve skandal bir şey olacağı kesindir.