Eksantrik bilim adamlarıyla savaşmadığı ya da sadece bir grup çocuğu yok edilmekten alıkoymadığı zamanlarda, Joe Keery müziğine odaklanıyor. Oyuncu en çok onun için bilinir popüler Steve Harrington rolü Netflix şovunda Yabancı şeyler . Başlangıçta, Keery’nin karakteri bir lise kralıydı ve yakışıklılığıyla idare eden tam bir pislikti. Steve ikinci ve üçüncü sezonlardan beri daha olgun, sevecen ve sevilen bir karaktere dönüştü.

Oyuncu, canlandırmasıyla beğeni toplarken, Joe Keery de kendini müziğine adamıştır. Oyuncu, psychedelic rock grubu Post Animal'ın bir parçasıydı. Yakın zamanda aktör gruptan uzaklaşmaya karar verdi, ancak bu müzik sevgisinin durduğu anlamına gelmiyor.'Stranger Things' oyuncusu, oyunculuk ve müziği dengeler

Eski balo kralı rolünü üstlenmeden önce, Joe Keery 2015'ten itibaren grupla çaldı. Keery gitar çaldı ve aynı zamanda gruba vokallerini ödünç verdi. Grup aslen Chicago'lu ve biri 2018'de diğeri bu yılın başlarında olmak üzere iki albüm çıkardı.

Ocak 2018'de Keery, oyunculuk kariyerine odaklanmak için gruptan ayrıldı. Grupla zamanında konuşurken, söyledi Telaş , 'Steve'in Yabancı şeyler gruba çünkü eninde sonunda gruba zarar vereceğini düşünüyorum. ' “O adamlar çok yetenekli müzisyenler” diye devam etti ve grubun imajını kaybetmesini istemediğini açıkladı.

'Bir süreliğine kaldırıma çarpıp kendilerine bir isim vermelerinin önemli olduğunu ve bunun ille de Yabancı şeyler ,' ekledi.

Joe Keery, Djo oldu

Oyuncu eski grup arkadaşlarıyla sahne almayacak olsa da, yine de kendi projeleri var. Bilim kurgu korku şovunun çekimleri arasında, Joe Keery kendi albümü üzerinde çalıştı ve Djo adını kullandı. Ekim 2019'da yeni sahne adıyla şovmen ilk albümünü çıkardı, Yirmi yirmi , tek başına yazıp kaydettiği 12 izli bir kayıt. Aktör, albümüyle ilgili olarak, 'İşin oyunculuk kısmında baştan sona bir şeyler görmek güzel, siz yapbozun sadece küçük bir parçasısınız,' dedi.

Tabii ki Keery, albümünün yaratılması sırasında Post Animal ile geçirdiği zamandan ilham aldı. 'Bence bu adamlarla çok uzun süre oynadıktan sonra, yazı tarzlarının belirli eğilimlerinin ve bazı özelliklerinin içimden geçtiğini düşünüyorum.' Keery paylaştı .

Her ikisinde de çok yetenekli olduğu için Joe Keery’nin bir aktör veya müzisyen olarak yeteneklerini karşılaştırmak zor. O ayrıca yakında çıkacak aksiyon-komedi filminde de rol alacak , Özgür adam Ryan Reynolds ile. Keery kesinlikle hesaba katılması gereken çok yetenekli bir güç ve bundan sonra ne yapacağını görmek için sabırsızlanıyoruz!