Jennifer Garner ayrılmasıyla başa çıkmak için asla Scientology'ye dönmedi Ben Affleck , bir yıl önce aktrisin dini kucakladığını iddia eden bir habere rağmen. Dedikoducu Polis 12 ay önce ilk ortaya çıktığında hikayeyi çürüttü. Zaman bunun yanlış olduğunu kanıtladı.

30 Temmuz 2017'de, Dedikoducu Polis seslendi Star bunu önermek için Garner bir Scientolog oluyordu görüştüğü kocasının “Saturday Night Live” yapımcısı Lindsay Shookus ile çıktığı haberinin ardından. O zamanlar dergi, aktrisin beyin dalgalarını analiz eden ve Scientology Kilisesi tarafından kullanılan bir yönteme 'benzeyen' bir terapi türü olan 'neurofeedback sunan' bir terapistin ofisinden çıkarken görüldüğünü söyledi.Elbette, 'Scientology'ye yönelmek' ile din tarafından kullanılana 'benzer' bir teknik kullanmak arasında büyük bir ayrım var. Ayrıca, Garner'ın neurofeedback'i denediğine dair gerçek bir kanıt olmadığı da unutulmamalıdır. Her şeye rağmen, ortak bir arkadaşımız ve aktris geçen yıl bize, Affleck'in yeni bir romantik partneri olduğunu öğrendiği için Scientolog olamayacağını söyledi. 365 gün sonra, Garner hala tartışmalı dinin bir üyesi değil.

Scientolog olmanın aksine, Garner geçen yıl Pasifik Palisades'teki Metodist kilisesinin ayinlerine katıldı. Aslında, Garner, Affleck ve çocukları kiliseye katıldı birkaç hafta sonra birlikte Star Sahte hikayesi yayınlandı. O zamandan beri eski sevgililer ve çocukları, yerel kiliselerinde sayısız kez görüldü. Garner'ın görüşmediği kocasının yanı sıra inancını benimsediği ve sahip olabilecekleri herhangi bir sorunla ilgilenmek için başka bir dine dönmediği açıktır.

Magazin hikayesinin ne kadar kötü sonuç verdiğini daha fazla göstermek için, Garner, yerel Pazar kilisesi ayininde görüldü. sadece geçen Pazar. Ve aktris sürekli olarak Metodist kilisesinin dışında fotoğraflanırken, Los Angeles'taki Scientology merkezinin veya başka herhangi bir şehrin yakınında hiç görülmedi.

Ne yazık ki, Star Geçtiğimiz yıl içinde Garner’ın kişisel hayatı hakkında doğru bir şekilde haber yapma konusunda daha iyi hale gelmedi. Bu aydan daha erken, Dedikoducu Polis iddiasıyla derginin saçma kapak hikayesini çürüttü Garner ve Shookus, Affleck’in bebeğine hamileydi. . Zamanın geçişi neredeyse her zaman eski tabloid hikayelerinin kesinlikle yanlış olduğunu kanıtlar. Garner’ın Scientology’ye dönüşmemesi, Dedikoducu Polis ünlü haberlerini aktarırken doğruluk için çabalıyor.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.