Jay z çirkin bir raporun aksine, bir sürüngene 'şekil değiştirirken yakalanmadı'. Dedikoducu Polis Bunun, diğer yıldızların da gizlice sürüngenler olduğunu saçma bir şekilde iddia eden bir webloid'den yüzde 100 sahte haber olduğunu doğrulayabilir.

wilde n out chico Bohne

Hakkında konuşuyoruz YourNewsWire , komplo teorilerini destekleyecek gerçek bir kanıt olmadan teşvik ediyor gibi görünen bir site. Çıkış şu anda bir manşetle duyuruyor: 'Jay-Z, United Airlines LAX'e Uçarken Şekil Değiştirirken Yakalandı.' Makale Perşembe günü yayımlanmış olsa da, 'Düzinelerce United Airlines yolcusu, Jay-Z'nin cuma günü New York ve Los Angeles arasında seyahat eden rapçi ve müzik devi olarak bir sürüngene dönüştüğünü gördüklerini iddia ediyor.'Çevrimiçi yayın, 'V korkutucu. Biçim değiştirmeye devam etti. Gittikçe daha fazla insanın izlediğini biliyordu ve duramayınca daha da öfkelendi. ' Sözde tweet'in zaman damgası, ne Perşembe ne de Cuma değil, geçen Pazar olan 22 Ekim. Dahası, Twitter'da yapılan basit bir aramanın, gösterilen tanıtıcıya sahip bir kullanıcı olmadığını göstermesidir. Aslında, web sitesinde Jay-Z'nin bir 'sürüngen' haline geldiği iddia edilen tweetlerin üç ek ekran görüntüsü yer alıyor. Tümünün tarihi 22 Ekim'dir, ancak kullanıcı adlarından hiçbiri gerçek hesaplarla bağlantılı değildir.

Yine de YourNewsWire, tuhaf bir şekilde şunu iddia ediyor: 'Bir noktada, uçak alçalmaya başlamadan hemen önce Jay-Z, başka bir görgü tanığına göre' en az 10 dakika 'geçirdiği tuvalete daldı. ifade - ve sonra hemen şekil değiştirmeye başla, tüm işletme sınıfı kabinin gözleri ona dikildi. ' Ayrıca, 'Yeni bir skandaldan kaçınmak için çaresiz kalan United Airlines, diğer yolculardan herhangi birinin ayrılmasına izin verilmeden önce Jay-Z'yi uçağa götürmek için uçakta silahlı ve battaniyeli iki adam gönderdi.'

Peki, bu olaya sözde 'düzinelerce' yolcu arkadaşı tarafından tanık olunmuşsa, neden gerçek bir belge yok? Webloid, 'Twitter'ın, uçak Los Angeles'a iner inmez sahneyi detaylandıran tweetlerle patladığını' ve 'yolcular inmeden birkaç dakika önce #ReptilianJayZ hashtaginin binlerce kez retweetlendiğini' iddia ediyor. Ancak çıkış, “Trend olan konu Twitter'da #ReptilianJayZ etiketiyle tweetler çekmeye başladı ve arkasındaki hesaplar kaybolmaya başladı. Hashtag, Twitter'ın en trend olan 10 başlığından kayboldu ve artık sosyal medya platformu tarafından tarihten silinmiş gibi görünüyor. '

Hat Harry Styles ein Kind?

Ama neden sadece bu site bu tür iddialarda bulunuyor? Elbette tüm bu tweetler ve trend olan bir konu olsaydı, dikkat çeken sadece YourNewsWire olmazdı. Ve elbette bu akıllara durgunluk veren olay gerçekten gerçekleşmiş olsaydı, olanların hesapları sadece Twitter ile sınırlı kalmayacaktı. Burada gerçekte kanıtlanabilecek tek şey, bu yayının böylesine çılgın iddiaları yayınlama geçmişine sahip olmasıdır. Aslında, bu hikayedeki birkaç paragraf, Mart ayındaki Justin Bieber'ın bir sürüngene 'şekil değiştirmesi' hakkındaki bir makalede yer alanlarla aynı kelimeye tekabül ediyor.

Jay-Z Sürüngen

(YourNewsWire)

Justin Bieber Sürüngen

(YourNewsWire)

Miranda Lambert und Blake Shelton Scheidung

Web sitesinin belirli bir yıldızın başka bir ünlü ismin sürüngene dönüşmesine şahit olduğunu iddia etmesi de yaygındır. Örneğin geçen ay Dedikoducu Polis haksız yere iddia edilen saçma bir raporu bozdu Jim Carrey, Donald Trump'ı 'sürüngen Illuminati' üyesi olarak damgaladı. ve Britney Spears'ın Prens William'ın insan olmadığını, “artan uyarılma anlarında insan ve sürüngen formları arasında geçiş yapan bir sürüngen” olduğunu söyleyen bir söz vardı. Tıpkı Jay-Z'deki bu yeni parça gibi, tüm bu öncekiler hileli iddialar içeriyordu ve doğrulanabilir bilgi içermiyordu. İronik bir şekilde, YourNewsWire’ın sloganı 'Haberler. Hakikat. Filtresiz.' Görünüşe göre site bunlardan yalnızca birine işaret ediyor ve bu 'haber' veya 'gerçek' değil.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.