Jared Leto’nun Oscar ödüllü Joker rolüyle artık kötü şöhretli performansı İntihar Kadrosu Görünüşe göre bir milyar dolardan fazla kazanan filmin kendisinden daha fazla etkisi var. Şatafatlı dövmeler ve tuhaf diyaloglar ona herhangi bir iyilik yapmasa da, Leto’nun, halkın çoğunun dikkatini çeken ve ona aşırı adanmış bir yöntem oyuncusu olarak biraz ün kazandıran sözde setteki maskaralıklarıydı ( ya da tam bir tuhaflık gibi ). Ancak bu şakalar, Jared Leto’nun bir rol için yaptığı en iğrenç şey değil.

Sadece mide bulandırıcı şakalara karşı iğrenç şakalar

Jared Leto verdi İntihar Kadrosu Ölü bir domuz, canlı fare ve çok sayıda seks oyuncağı ( fakat değil kullanılmış prezervatifler ). Elbette, bu hediyeler herhangi bir 9'dan 5'e kadar uygunsuz olurdu, ancak Hollywood tamamen farklı bir sahne. 'Şakalar' hakkında çok sayıda şaka ve tweet olmasına rağmen, alıcılardan hiçbirinin şok edici teslimatlardan şikayet etmediğini belirtmek gerekir. Yine de, hayvan cesetleri bir kasap yerine karavanınıza bırakıldığında oldukça iğrençtir.Ancak, Leto’nun 2008 filmi için hazırlık çalışması üzerine sürpriz bir domuz eti parçası alırdık. Bölüm 27 . Film nihayetinde bir fiyaskoydu ve şu anda Rotten Tomatoes'da yüzde 18 reytinge sahip, bu yüzden Leto’nun projedeki çabalarının iyi bilinmemesi şaşırtıcı değil. Film, John Lennon'ı öldüren Mark David Chapman'ı insanlaştırma girişimleri nedeniyle eleştirmenler ve sinemaseverler tarafından etkilendi. Jared Leto, suikastçı olarak adanmış performansıyla biraz övgü aldı, ancak performansın en dikkate değer kısmı film çekilmeye başlamadan önce geldi.

Ağlamak için bir yemek

Leto, delici mavi gözleri ve zayıf bir figürü olan güzel bir adamdır. Rollerinden birkaçı onu korkunç durumlarda öne çıkarmasına rağmen - Bir Rüya İçin Requiem her zaman bize musallat olur - nadiren tanınmaz. Ancak, kendisini gerçekten Chapman rolüne adadı. Katilin saatlerce tekrarlanan kayıtlarını dinledi, yazılarını okudu, takıntılarını gözden geçirdi ve onları yere serene kadar tavırlarını inceledi. Kendini role en iyi uyacak şekilde değiştirmesi gerektiğini biliyordu ve bu şu anlama geliyordu: yaklaşık 70 pound paketleme Chapman’ın biçimine daha çok benzemek için.

Jared Leto, 'Bunun en akıllıca seçim olduğundan emin değilim,' dedi. LA Times . “Geçenlerde bir arkadaşım bir film için kilo alacaktı ve ben onu bundan vazgeçirmek için elimden geleni yaptım. Sırf kilo verebilmen senin üzerindeki etkisinin artık olmadığı anlamına gelmiyor. '

Bir rol için kilo almak tek başına şok edici olmasa da, Leto’nun yaklaşımı kesinlikle öyledir. Aktör mikrodalgada bütün yarım boy dondurma - ki, hey, dondurma çorbası bazen harikadır - ve elde edilen sıvıyı her şeyi içmeden önce zeytinyağı ve soya sosu ile karıştırın. Bunu her gece filme hazırlanırken yaptı.

Bunu bir kez yapmak yeterince zor geliyor ama bunun için yapmak haftalar kelimenin tam anlamıyla kabusa neden oluyor. Gördün mü böyle bir rutin yerine neden tek ölü domuz olmayı tercih ediyoruz?

Jared Leto öteye gitti ve bedelini ödedi

Etkileyici zihinsel gücü onu mide bulandırıcı diyetten geçirmesine rağmen, sonunda fiziksel bedelini aldı (en azından onun insan olduğuna dair bazı kanıtlar var). Jared Leto’nun hızlı kilo alması, ona gut teşhisi konduğunu ve kolesterol ilacı için oldukça ağır bir reçete aldığını gördü. Zamana kadar Bölüm 27 çekimin son aşamalarındayken oyuncu tek başına sete yürüyemiyordu bile. Ödenmesi yüksek bir bedeldi, ama ona göre, Chapman'ın nasıl yaşadığını anlamanın önemli bir parçasıydı.

Leto, 'Senaryo 'Sayfa 1: 67 kilo alıyorsun ve iki ay boyunca mutsuzsun' demiyordu. 'Ama araştırmaya başladığımda, bu adamın fiziksel temsilinin kim olduğu ile çok ilgisi olduğunu fark ettim.'

En azından Jared Leto’nun Joker hediyeleri tuhaf arkadaşlara iade edilebilir veya pastırmaya dönüştürülebilir. Cehennem, Margot Robbie'yi sevdiği bir sıçanla şaşırttı (kemirgen nihayetinde hayatının geri kalanını Guillermo del Toro ile dışarı çıkmanın inanılmaz bir yolu olarak yaşadı). Yağlı ve tuzlu krema içmeye kim bu tür sürprizleri kabul etmez?