Tom Cruise (d. Thomas Cruise Mapother IV), sayısız gişe rekorları kıran filmdeki rolleriyle tanınan ödüllü bir Amerikalı aktör ve yapımcıdır. Şov dünyasında geçirdiği neredeyse kırk yılın ardından, 58 yaşındaki A-lister tüm zamanların en yüksek hasılat yapan gişe yıldızlarından biridir. Hollywood'un en büyük yıldızlarından birinin net değerini ve servetini nasıl kazandığını (ve harcadığını) öğrenin.Tom Cruise Nasıl Ünlü Oldu?

Tom Cruise, Jerry Maguire rolünde

(Sony Resimleri)Cruise, 18 yaşında başladı, New York'a taşındı ve boş zamanlarında roller için seçmelere katılırken masaları dolaştırdı. 1981'de, sadece beş ay sonra, ilk oyunculuk konserini Sonsuz sevgi başrolde oynadığı bir olgunlaşma draması Brooke Shields . Klasik 80'lerin filmlerinde ( Musluklar , Yabancılar ), ancak çığır açan rolü, 1983'teki hit filmde Joel Goodson'ı canlandırıyordu, Riskli iş . Komedi 63 milyon dolardan fazla hasılat yaptı ve ona ilk Altın Küre adaylığını kazandırdı.Cruise, 1986'da Jerry Bruckheimer'ın filminde Teğmen Pete 'Maverick' Mitchell olarak göründüğünde zirveye ulaştı. Süper silah . Film, 356 milyon dolar hasılatla ticari bir başarıydı ve daha sonra 'kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli' olduğu için Ulusal Film Sicilinde koruma statüsü kazandı.

Üç yıl sonra, Dustin Hoffman'la birlikte rol aldı. Yağmur Adam , dört Akademi Ödülü kazandı. 1989'da Ron Kovic rolüyle 4 Temmuz'da doğdu , Cruise Film - Drama dalında En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre Ödülü ve Oscar adaylığı kazandı.

Cruise, 1990'ları bir bonafide yıldızı olarak statüsünü sürerek geçirdi. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere büyük hitlerde başrol oynadı Birkaç iyi adam (1992), Firma (1993) ve Vampir ile röportaj (1994). 1996'da mücadele eden bir spor ajanı olarak oynadığı rol için Jerry Maguire , bir Altın Küre daha ve ikinci bir Akademi Ödülü adaylığı kazandı.1999'da Cruise, Paul Thomas Anderson’daki rolüyle Altın Küre ve Akademi Ödülü adaylığı gibi benzer övgüler aldı. Manolya . 2000'lerin çoğunu çeşitli bilim kurgu ve aksiyon filmlerinde rol alarak geçirdi. Vanilya Gökyüzü (2001), Azınlık Raporu (2002), Son Samuray (2003), Teminat (2004), Dünyaların Savaşı (2005), Şövalye ve gün (2010), Jack Reacher (2012), Farkında olmama durumu (2013), Yarının sonu (2014) ve Mumya (2017)

Ama filmdeki Ethan Hunt rolüydü. İmkansız görev onu başka bir yıldızlığa sokan imtiyaz. Dizi, bugüne kadar gişede 3,5 milyar doların üzerinde gelir elde etti ve tüm zamanların en yüksek hasılat yapan 16. film serisi oldu.

Cruise / Wagner Productions ve United Artists

Paula Wagner ve Tom Cruise bir Kırmızı Halı etkinliğinde

(Featureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com)

1993'te Cruise, Cruise / Wagner Productions'ı kurmak için oyuncu seçimi ajanı Paula Wagner ile ortaklık kurdu. Cruise'a projeleri üzerinde daha yaratıcı bir kontrol sağlamak için tasarlandığı bildirilen bağımsız yapım şirketi, gişede 2,9 milyar dolardan fazla hasılat yapan bir dizi film üretti. Cruise / Wagner'in projeleri arasında ilk üç İmkansız görev filmler Vanilya Gökyüzü , ve Son Samuray .

Şirketin başlangıçta Paramount Pictures ile özel bir anlaşması vardı. Ancak 2006'da anlaşma, Cruise'un ruh sağlığı ve din ile ilgili kamuoyu görüşlerini eleştiren Viacom (Paramount'un ana şirketi) başkanı Sumner Redstone tarafından sona erdirildi.

Üç ay sonra, Kasım 2006'da Cruise / Wagner, mücadele eden ama hikayesi olan United Artists stüdyosunu canlandırmak için MGM ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Stüdyoda yüzde 30 hisseye sahip olan Cruise ve Wagner, yılda dört filmin gösterime girmesine yardımcı olacaktı. Ancak, iki yıldan kısa bir süre sonra, Wagner bağımsız film yapımına dönüşü gerekçe göstererek ortaklıktan ayrıldı. O ve Cruise, MGM'nin yüzde 100 sahipliği yeniden kazandığı 2011 yılına kadar sahiplik hisselerini korudu.

Tom Cruise Milyarder mi?

Riskli İş

(Warner Bros.)

Tom Cruise’un net değeri hakkında çelişkili raporlar var. Bir 2017 raporu Forbes Cruise, 43 milyon dolarlık net serveti ile dünyanın en çok kazanan 52. ünlüsü olarak listelendi. Ancak, Ünlü Net Değer yıllık 50 milyon dolar maaşla 600 milyon dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor.

Gerçek sayının arada bir yerde olduğuna inanma eğilimindeyiz.

Bu, Cruise'un rekor kıran bir kazanç sağlamadığı anlamına gelmez. 75.000 dolarlık ilk maaşından çok yol kat etti. Riskli iş . Listesinde En büyük 20 oyunculuk maaş çeki Hollywood tarihinde Cruise birden fazla yer kaplıyor: 2005’ler için 100 milyon dolar Dünyaların Savaşı ve 290 milyon dolar Görev: İmkansız I, II, III , ve IV . İkincisi için, Cruise sadece başrol oynadığı rolü kontrol etmekle kalmadı, yapım şirketi de film haklarını seçti ve filmlerin yapımcılığını üstlendi.

Ünlü Net Değer Cruise'un 1983 ile 2011 yılları arasında film maaşlarından 445 milyon dolar ve 2019'a kadar en az 300 milyon dolar daha kazandığını ekliyor.

Ama evlendiği sırada Katie Holmes 2006'da net değerinin 250 milyon dolar olduğu tahmin ediliyordu. Holmes, kızlarının tam velayeti karşılığında eş desteği almadı. Öldü . Bununla birlikte, Cruise'un 2024 yılına kadar yılda 400.000 dolar nafaka ödemesi gerekiyordu, bu da toplam 4.8 milyon dolardı. Ayrıca Suri'nin tıbbi harcamaları, eğitimi, sigortası ve ders dışı faaliyetleri için de kancada.

Cruise'un Paramount'tan yayınlanması ve ardından United Artists'ten ayrılması, Celebrity Net Worth'ın 600 milyon dolarlık rakamının aşırı şişmiş olabileceği anlamına geliyor. Oyuncu da bu günlerde daha az üretken. Örneğin, 2018 ile 2021 arasında üç filmde rol aldı - bunu 9 yapımda oyunculuk ve anlatım rolleriyle anıldığı 2001-2003 ile karşılaştırın.

Tom Cruise Parasını Nasıl Harcar

Tom Cruise, koronavirüs salgını sırasında Mission Impossible 7

(Gennaro Leonardi / Shutterstock.com)

Cruise, gayrimenkul üzerinde büyük bir değişiklik yaptı. 2007'de Katie Holmes ile evliliği sırasında Beverly Hills'teki evlerinde 30.5 milyon dolar harcadı ve 9 yıl sonra milyarder finansör Leon Black'e 40 milyon dolara sattı. 2013'te New York City'deki bir apartman dairesini 3 milyon dolara sattı ve 2015'te Hollywood Hills'te çok konutlu bir mülkü 11,4 milyon dolara sattı.

hat sich keith urban und nicole kidman scheiden lassen

Portföyünden sıyrılamayacağı bir mülk, Colorado, Telluride'de 300 dönümlük bir arazi üzerine kurulu 10.000 metrekarelik bir malikanedir. 2016'da 59 milyon dolara listeledi, ancak 2018'de kimsenin onu yeniden yaşama girişimi de cevapsız kalmadı. Aynı yıl, Scientology Kilisesi'nin dünya genel merkezinin yakınında Clearwater, Florida'da 11,8 milyon dolara bir apartman kompleksi satın aldı.

Cruise, lüks bir hayatı sürdürmek için parasını harcamaktan çekinmiyor. Özel jetle seyahat etmeyi tercih eden kendisi, 38 milyon dolar değerinde Gulfstream G450'ye sahip. Ve kızı Suri'nin velayetini Katie Holmes'la paylaştığı sırada, onu paparazzilerden korumak için haftada 50.000 dolar ödedi.

Daha yakın zamanda, çekimde gecikmeleri önlemek için Görev: İmkansız 7 sırasında koronavirüs pandemisi Truenorth, yapımcıları ve ekibi bir karantina balonunda tutmak için iki Hurtigruten yolcu gemisi kiraladı - yepyeni 530 yolcu MS Fridtjof Nansen ve 490 yolcu MS Versteralen -. Cruise'un faturanın bir kısmını karşılamak için kendi cebinden 700.000 dolar ödediği bildiriliyor.

Son olarak, göz ardı edemeyiz Cruise'un Scientology Kilisesi'ne olan bağlılığı . Kilisenin gizlilik içinde kefenlenmesi konusundaki ünü göz önüne alındığında, örgüte ne kadar bağış yaptığını bilmek imkansız. Bazı kaynaklar, kendisine 2,5 milyon dolar kadar küçük bir bağışta bulunduğunu tahmin ediyor. The Sun'daki 2019 özel raporu 50 milyon doları aştığını tahmin ediyor. Gruba olan bariz bağlılığı düşünüldüğünde, rakam daha yüksekse şaşırmayacağız.