Teksas Senatörü ve başarısız başkan adayı Ted Cruz sık sık tartışmalı siyaseti için manşetlere giriyor, ancak aynı zamanda yıllardır web'de dolaşan karanlık bir söylentinin de konusu. “Ted Cruz is the Zodiac Killer” asla gerçekten uzaklaşmayacak gibi görünen bir mem.Şaka 2013'te tanıtıldığından beri, komplo teorisyenleri arasında yalnızca daha fazla ilgi gördü. 2016 yılında Muhtemel Florida seçmenlerinin yüzde 10'u Ted Cruz’un Zodiac Killer bağlantısından emindi . Başka bir yüzde 28 kararsız kaldı.sind Emma Stone und Andrew Garfield aus

Cruz'un bugüne kadar silip atamayacağı yönündeki çılgın iddianın kökenlerini öğrenin.

Ted Cruz Siyasete Nasıl Başladı?

Senatör Ted Cruz, 22 Aralık 1970'de Calgary, Alberta'da Rafael Edward Cruz'da doğdu. Kanada doğumlu Amerikalı 50, Princeton Üniversitesi ve Harvard Hukuk Fakültesi mezunudur. Cooper, Carvin ve Rosenthal'da kıdemsiz ortak olarak ilerlemeden önce Baş Yargıç William Rehnquist'e hukuk katibi olarak hizmet etti. Özel muayenehane, Ulusal Tüfek Derneği'nin dış danışmanı olarak hizmet etti ve Bill Clinton’ın 1998’deki görevden alma işlemleri lehine tanıklığın hazırlanmasına yardımcı oldu.1999'da Cruz, George W. Bush’un başkanlık kampanyası için iç politika danışmanı oldu. Bush’un Yüksek Mahkeme aracılığıyla Al Gore’a karşı kazandığı tartışmalı zaferinin ardından Cruz, federal devlet hizmetine resmi bir geçiş yaptı. ABD Adalet Departmanında Başsavcı Yardımcısı Yardımcısı ve ABD Federal Ticaret Komisyonu'nda politika planlama müdürü olarak görev yaptı.

Cruz, 2012'de Teksas'tan ABD Senatörü olarak görev yapan ilk İspanyol Amerikalı oldu. Ancak daha büyük hedefleri vardı: 23 Mart 2015'te Başkanlık için aday olan on yedi büyük adaydan ilki oldu. Iowa Caucuses'ı kazanmasına rağmen geride kaldı Donald Trump Indiana'nın önemli bir ön seçimini kaybettikten sonra kampanyasını iki haneli rakamlarla askıya aldı.

Cruz, politicos'un muhafazakar avukatın 2024'te başka bir kampanya başlatacağına dair spekülasyon yaptığı Senato'da hizmet vermeye devam ediyor.Ted Cruz Çok Eleştiri Yapıyor

Siyasi iklimimizin siyah-beyaz doğası göz önüne alındığında, Cruz'un kutuplaşan bir politikacı olması şaşırtıcı değil. Ama kendi partisindeki kişiler arasında bölücü bir figür olmayı bile başardı.

2015 tarihli bir hikayeye göre Washington Post Cumhuriyetçiler arasındaki fikir birliği, Cruz'un fırsatçı olduğu yönünde. Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell'in eski genelkurmay başkanı Josh Holmes, 'Adam için çok fazla sevgi yok,' dedi. 'Ve başarmaya çalıştığı ya da başarmaya çalıştığı şey insanları rahatsız eden şey değil. Kişisel gelişimi için sürekli olarak birçok kişinin ortak hedeflerini feda etti. '

Bush'un eski kıdemli danışmanlarından biri olan Karl Rove da gazeteye, Cruz'un müttefikleri “siyasi amaçlarla” otobüsün altına atacak tipte olduğunu söyledi.

Eski patronu bile ağzından çıkmadı. Eski Başkan George W. Bush, kardeşi Jeb Bush için Ekim 2015'te bir bağış toplama etkinliğinde destekçilerine verdiği demeçte, 'Adamdan hoşlanmıyorum,' dedi.

Ohio Cumhuriyetçi ve Temsilciler Meclisi eski Başkanı John Boehner bir kez Cruz hakkında söylendi , “Demokrat arkadaşlarım ve Cumhuriyetçi arkadaşlarım var. Neredeyse herkesle iyi geçiniyorum ama hayatımda hiç bu kadar sefil bir orospu çocuğuyla çalışmadım. '

Belki de en kötü atış Lindsey Graham'dan geldi. 2016'da Washington Press Club Vakfı'nın 72. Kongre Yemeği'nde, Güney Carolina Cumhuriyetçi Senatör 'şaka yaptı', 'Ted Cruz'u Senato'da öldürdüyseniz ve duruşma Senato'da olsaydı, kimse sizi mahkum etmezdi.'

Yine de, tüm bu eleştirilere rağmen (kendi Cumhuriyetçi meslektaşlarından bile), Cruz'un hepsini boğmak için inanılmaz bir yeteneği var.

Ted Cruz'un Zodyak Katili Olduğunu İddia Eden Bir Teori Var

2013 yılında, Ted Cruz'un kötü şöhretli Zodyak Katili olduğunu iddia eden rastgele bir söylenti ortaya çıktı. İnternet dedektifleri teorinin kökeni olarak aşağıdaki tweet'e işaret etti:

Komplo teorisyenleri ve troller, 2016 Başkanlık seçimlerinden önceki aylarda onunla çalışmaya başladı. İkisi arasındaki bağlantıları ortaya çıkarmak için zorlandılar: seri katilin polis taslaklarını Cruz'un portreleriyle karşılaştırmak, ipuçları için kelimeleri analiz etmek ve rastgele sayılarda kod aramak:

2021'de bile Cruz-Zodiac Katil komplo teorisi yaşıyor.

Teksas Valisi Greg Abbott, Cruz'u 'ölüm' ile ilişkilendiren 2019 tweet'inde söylentilere ışık tuttu. Yıldız Savaşları Bebek Yoda.

Cruz bile buna gülebilir - 2017'de komplolarla ilgili bir tweet'e yanıt olarak bir şifreli grafik yayınladı. (Bununla birlikte, Cruz hiçbir zaman bu teoriye doğrudan değinmedi veya inkar etmedi.)

Belki de Cruz, Senatör olduğu süre boyunca gördüğü ve duyduğu her şeyden sonra söylentilere karşı bağışıktır. Onun hakkında duyduğumuz en çılgın hikaye bile değil. Al Donald Trump'ın 2016 iddiası, Cruz’un babasının eski Başkan John F. Kennedy suikastıyla bağlantılı olduğunu iddia ediyor. .

Ted Cruz Gerçekten Zodyak Katili mi?

Komplo teorisine inanan Floridyalı anket katılımcılarının yüzde 10'unu hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm, ama tabii ki Ted Cruz Zodyak Katili değil. Başlangıç ​​olarak, katilin ilk doğrulanan cinayeti 1968'de Kaliforniya'nın Körfez Bölgesi'nde işlendi. Cruz iki yıl sonra doğdu. Aslında, Zodiac Killer'in suçlarının çoğu olduğu gibi Kuzey Kaliforniya'da işlendi, Cruz sadece Houston, Teksas dışında yaşayan bir çocuktu.

Söylenti, ortaya çıkan bir internet aldatmacasından ibaret. Çoğu insan şakaya dahil olsa da, söylentinin yakın zamanda ölmesini beklemiyoruz - en azından şu anki dezenformasyon ve kargaşa dönemimizde.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.