Çoğu insan bilir Steve Harvey en komik ev sahibi olarak en iyisi Aile Kavgası , Steve Harvey Sabah Gösterisi, ve Miss Universe yarışması. Ancak 63 yaşındaki komedyenin, 1980'lere kadar uzanan uzun ve hikayeli bir kariyeri var. Evsizlik de dahil olmak üzere eğlence sektörüne girmeye çalışırken birçok zorlukla da karşılaştı. Steve Harvey’in net değeri bugün çok büyük olabilir, ancak bu her zaman böyle değildi. Yarışma sunucusu, devasa medya imparatorluğunu kurmak için çok çalıştı. Burada, göstericinin etkileyici servetini nasıl biriktirdiğine derinlemesine bakıyoruz ve yanan soruyu yanıtlıyoruz: 'Steve Harvey’in net değeri nedir?'Steve Harvey Bir Zamanlar 1976 Ford Temposundan Çıktı

17 Ocak 1957'de Batı Virginia'da doğan Steve Harvey, Ohio'da büyüdü. Liseden mezun olduktan sonra, okuldan ayrılmadan önce hem Kent State hem de West Virginia Üniversitesi'ne gitti. Bundan sonra bir dizi tuhaf işi üstlendi, oto tamirinden halı temizliğine, sigorta ve boks satışına kadar her şeyi denedi.Sonunda Harvey, stand-up komedisinde elini denemeye başladı. Ancak başarı anlık olmaktan çok uzaktı. 1980'lerin sonlarında, Aile Kavgası star, konserden konsere seyahat ederken üç yıl arabasında yaşadı. Bazen bir mekan ona bir otel sağlardı, ancak çoğu zaman gecelerini uyuyarak geçirirdi. güvenilir 1976 Ford Tempo'unda duş almak için benzin istasyonlarına ve halka açık yüzme havuzlarına güvenmek.

Harvey kendisi de bunun hayatında çok zor bir dönem olduğunu ve neredeyse pes etmek istediğini kabul ediyor. 'Üniversiteden ayrıldım,' Harvey, Oprah Winfrey ile yaptığı röportajda . Bir arabada yaşadım. Ben evsizdim. Yazılıyordum, hiçbir şey olmayacağımı söyledim. 'Parasız olmanın ne demek olduğunu anlıyorum, diye devam etti. 'En alttan başlamanın ne olduğunu biliyorum. Ayağa kalkmanın ne olduğunu biliyorum. Üstesinden gelmenin ne olduğunu biliyorum. Kazanmanın ne olduğunu biliyorum. Kayıpların nasıl bir his olduğunu biliyorum. Başarısızlığın ne işe yaradığını biliyorum - bunu sizin yararınıza nasıl kullanacağımı biliyorum. '

Steve Harvey’in İlk Büyük Mola

Harvey, ezici zorluklara rağmen devam etti. 90'ların başında, ulusal bir komedi arama yarışmasında finalist olduktan sonra, ilk büyük konserine ev sahipliği yaptı. Apollo'da Gösteri zamanı. Benzer Amerika'nın yeteneği var , gecenin geç saatlerinde yapılan popüler NBC şovunda şarkıcılar ve dansçılar canlı seyirci önünde performans sergilediler. Bu iş komik, çekici ve doğal bir sunucu olan Harvey için mükemmel bir uyumdu. Şovu yedi yıl boyunca sunmaya devam etti - burada röportaj yeteneklerine ve izleyiciyi etkileme yeteneğine açıkça ince ayar yaptı!Ev sahipliği yaparken Apollo'da Gösteri zamanı. Steve Harvey kendi WB sitcom'unu yaptı. Steve Harvey Gösterisi, Ayrıca, komedyenler Cedric the Entertainer, D.L. ile takım kurarak stand-up kariyerini geliştirmeye devam etti. Hughley ve 1998'de başlayan ve ilk yılında 18 milyon dolar kazanan “Kings of Comedy” turnesi için son dönem Bernie Mac. Tarihin en çok hasılat yapan komedi turu oldu ve 2000 Spike Lee filmine çevrildi. Komedinin Orijinal Kralları.

Steve Harvey Sabah Şovu ile Başarının Temelini İnşa Etmek

Başarısı istikrarlı bir şekilde artan Harvey, Apollo'da Gösteri Zamanı 2000 yılında ve kendi sendikasyon radyo programını başlattı. Steve Harvey Sabah Gösterisi —Bu güne kadar hala yayında! Önümüzdeki birkaç yıl içinde komedyen, çeşitli şovlar, stand-up gösterileri ve uzun metrajlı filmlerdeki roller dahil olmak üzere daha kârlı medya girişimlerine başlamak için radyo başarısını nasıl kullanacağını buldu. Ev sahibi 2009'da kitabı yayınladı Bir Bayan Gibi Davran, Bir Erkek Gibi Düşün, 64 hafta geçirdi New York Times 23'ü bir numaralı en çok satanlar listesi.

The Family Feud Revival

Artık iyi bir başarı öyküsü olan Harvey, ev sahipliği yapmak üzere seçildi Aile Kavgası İlk olarak 1970'lerde yayınlanan ve 2000'lerde bir dizi başarısız canlanmadan geçen oyun şovu, Komedi Kralları yıldız başarısını artıracaktı. Ve haklıydılar! Harvey’in yarışmacılarla zahmetsizce etkileşim kurma ve izleyicileri güldürme konusundaki harika yeteneği onu mükemmel bir eşleştirme yaptı ve şov, dümeni devraldıktan sonra büyük bir reyting artışı gördü.

Şirketin vazgeçilmez bir parçası olmanın yanı sıra Aile Kavgası Franchise, Harvey, Richard Dawson’ın ilk dokuz yıllık koşusunu geride bırakarak şov tarihinin en uzun soluklu sunucusu. Konser ayrıca Harvey'e muazzam bir maaş çeki kazandırıyor. yılda yaklaşık 12 milyon dolar olduğu bildirildi . Ve açıkça, komedyenin bu gösteriye ev sahipliği yapması gerekiyordu - şimdiye kadarki en komik yarışma şovlarından bazılarının sorumlusu kendisi.

Steve Harvey Global'in Dünya Çapında Medya İmparatorluğu

Steve Harvey, birçok başarısını sinsice bir küresel medya imparatorluğuna dönüştürdü. 2015 yılında NBC yetenek şovunun ortak yapımcılığını yaptı Little Big Shots , canlı bir izleyici önünde yeteneklerini sergileyen çocukları konu alıyor. Harvey dizginleri teslim edene kadar gösteriye ev sahipliği yaptı. Melissa McCarthy Gösteri ayrıca bir spin-off ortaya çıkardı. Little Big Shots: Forever Young .

Harvey, 2017 yılında tüm markalarını Steve Harvey Global (SHG) adı altında tek bir çatı altında birleştirdi. Üretme haklarını aldı Aile Kavgası ona olanak sağlayan uluslararası başlatmak (ve barındırmak!) Aile Kavgası Afrika . SHG ve çeşitli markaları, çok çeşitli dijital içerik, film ve televizyon programları geliştirmeye devam ediyor. Steve Harvey ile Yılbaşı Gecesi 2017'de ağın en çok izlenen NYE yayını haline gelen Fox'ta. Harvey ayrıca bir dizi başka kazançlı girişime de yatırım yaptı. Vault adlı girişimciler için öğrenme merkezi .

Steve Harvey’in Büyük Net Değeri

Peki Steve Harvey’in net değeri nedir? Kaynaklar arasında tutarsızlıklar olduğu için kesin sayının belirlenmesi zordur. Ünlü Net Değer servetinin 200 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor (yudum!), Zengin Goril iken 180 milyon dolara yakın olduğunu söylüyor . Gerçek sayı ne olursa olsun (Harvey pek çok farklı projede yer alıyor, kesin bir rakamın neden zor olduğunu anlayabiliyoruz), özellikle de arabasında yaşayan biri için hala çok büyük bir miktar para!

Steve Harvey Parasını Nasıl Harcar

Steve Harvey, servetini halktan saklamak için büyük çaba sarf etmiyor. Orijinal Komedi Kralları star, Atlanta'da 37.000 metrekarelik bir malikaneye, Los Angeles'ta 11.000 metrekarelik bir saraya, Chicago'da 5.500 metrekarelik bir çatı katına ve Teksas'ta (diğerleri arasında) üç devasa mülke sahiptir. Ayrıca etkileyici bir araba koleksiyonuna sahip ve bildirildiğine göre lüks bir özel jet kiralamak için ayda 97.000 dolar harcıyor.

Ancak Harvey bu parayla da çok akıllı ve söylendiğine göre servetinin büyük bir kısmını gayrimenkule yeniden yatırıyor. Komedyenin mütevazı başlangıçları ve erken yaşam mücadeleleri düşünüldüğünde bu çok mantıklı geliyor. Bize çok çalıştığınızda, kendinize inandığınızda ve başarısızlıklarınızı başarıya nasıl dönüştüreceğinizi öğrendiğinizde her şeyin mümkün olduğunu gösteriyor. Harvey 2013'te Alabama Eyalet Üniversitesi'nde bir mezuniyet konuşmasında söylediği gibi:

Hayatınızdaki her zorluk anında iki şey olacak: Bir ders olacak ve bir lütuf olacak. Zorluğun sizi yerle bir etmesine izin verirseniz, orada yatarsınız ve başarısızlık içinde yuvarlanırsınız, ancak hayat olanın yüzde 10'u ve bunun için yapacağınız yüzde 90'ıdır.

Bir dahaki sefere bir aksilikle karşılaştığınızda ve pes etmek istediğinizde, Steve Harvey'i düşünün!