Adam Sandler Amerikalı bir yapımcı, komedyen, yönetmen ve oyuncu. Stand-up komedisindeki mütevazı başlangıcından 2014'te imzalanan dudak uçuklatan bir Netflix anlaşmasına kadar Sandler, Hollywood standartlarına göre bile cömert bir şekilde karşılığını almış bir dizi çalışma yaptı. Net değerini ve onu dünyanın en karlı yıldızlarından biri yapan kariyer hamlelerini öğrenin.

Adam Sandler Nasıl Ünlü Oldu

Adam Sandler kariyerine 1980'lerde küçük parçalarla başladı. Cosby Gösterisi ve MTV’ler Uzaktan kumanda . Ama o zamana kadar değildi Cumartesi gecesi canlı Alum Dennis Miller, Los Angeles komedi kulübünde yıldızının gerçekten yükselmeye başladığı stand-up yaparken gördü. Miller’in tavsiyesi üzerine Sandler, yapımcı Lorne Michaels tarafından davet edildi. SNL 1990'da kadrolu yazar olarak, bir yıl sonra, öne çıkan bir oyuncu olarak bir rol üstlendi.



Sandler 1995'te gösteriden kovuldu, ancak koşusunun çoğunu SNL'de yaptı ve onu büyük ekran için bir atlama taşı olarak kullandı. Filmindeki ilk başrolünden Billy Madison (1995) gibi sayısız komedi için gişe çekilişiydi. Mutlu Gilmore , Düğün Şarkıcısı , ve The Waterboy .

Ist Garth Brooks immer noch mit Trisha verheiratet?

2002’de dramatik bir rol Punch-Sarhoş Aşk ona eleştirel beğeni ve Altın Küre adaylığı kazandırdı. Sandler oradan itibaren çok çeşitli projeleri ele alarak daha ciddi işleri karıştırdı ( Spanglish ) all-star topluluklarıyla ( Yetişkinler ) ve onu haritaya koyan türden aptalca bir komedi ( Zohan ile uğraşmıyorsun ). Eleştirmenler bile mızmızlandı 2019’daki 'tour de force' performansıyla potansiyel bir Akademi Ödülü adaylığı hakkında Kesilmemiş Taşlar .

Sandler ve şirketi Happy Madison Productions, Hollywood'un en değerli yıldızlarından biri olarak statüsüne güvenerek 2014 yılında Netflix ile çığır açan bir çok filmli anlaşma imzaladı. Anlaşma birçok kez yenilendi ve film endüstrisindeki bir finans devi statüsünü korumasına yardımcı oldu.

Adam Sandler Happy Madison'ın Sahibi mi?

Sandler eşit oranda hit ve flop payına sahipti, ancak birçok filminin ortak noktalarından biri, onların kendi şirketi tarafından üretilmeleriydi. 1999 yılında, adını ilk iki gişe başarısından alan Happy Madison Productions'ı kurdu: Mutlu Gilmore ve Billy Madison . Bugüne kadar, Happy Madison 46 film yayınladı. Bunların çoğu Sandler'ın yıldızı ve Rob Schneider da dahil olmak üzere kendi kişisel komedyen arkadaşları grubunu içeren diğerleri, David Spade ve Nick Swardson.

Mutlu Madison filmleri her zaman eleştirmenler tarafından saygı görmez. Aslında, birkaçı Rotten Tomatoes (Rotten Tomatoes) için yüzde sıfır puan alma konusunda şüpheli bir ayrıcalığa sahiptir ( Gülünç 6 , Bucky Larson: Bir Yıldız Olmak İçin Doğdu ). Ancak, çoğu hala muazzam bir maaş günü gördü. Örneğin, 2009’lar eleştirel bir tavır aldı Paul Blart: Mall Cop 26 milyon dolarlık bir üretim bütçesine karşı dünya çapında 183,3 milyon dolar hasılat elde etti. Ve buna rağmen Gülünç 6 kritik bir bombaydı, bir noktada Netflix'teki en popüler orijinal filmdi.

Happy Madison ayrıca TV programlarına akıllıca bir yatırım yaptı. ABC’ler Goldbergs Şimdi sekizinci sezonuna giren, izleyiciler, eleştirmenler ve ağ yöneticileri tarafından iyi karşılandı.

Adam Sandler Milyarder mi?

Adam Sandler (henüz) milyarder statüsüne ulaşmadı. Bazı kaynaklar bildiriyor net değerinin 420 milyon dolar olduğunu. Ancak, bir adlı kişinin son profili Forbes yıldızın 41 milyon dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor.

Göre Ünlü Net Değer , Sandler ayrıldığından beri 50 büyük stüdyo yayınında rol aldı. Cumartesi gecesi canlı , bu filmlerin yaklaşık 20'si için en az 20 milyon dolar kazanıyor. Bu, brüt kazançta 400 milyon dolar. Prodüksiyon şirketi aracılığıyla kazanılan maaşlar, ikramiyeler, canlı performanslar (gösteri başına 400.000 $ 'a varan performanslar ve Netflix ile birleştiğinde, sekizden dokuz rakamlı bir miktara daha yakın olduğuna inanma eğilimindeyiz.

En Çok Parayı Hangi Adam Sandler Filmleri Yaptı?

Sektördeki 30 yılı aşkın süredir 35 Razzies adaylığına sahip olmasına rağmen, Adam Sandler'in çalışmalarına göz yumduğuna hiç şüphe yok. 30'dan fazla filmde başrol oyuncusu olarak, dünya çapında gişe satışlarında 3 milyar dolar hasılat elde etmesine yardımcı oldu. Oyuncu kadrosu üyesi olarak yaptığı çalışmalar için fazladan 2,2 milyar dolar ekleyin.

Göre Layık , Sandler’ın en çok hasılat yapan ilk beş filmi:

Transilvanya oteli (2012) - 358,38 milyon dolar

Yetişkinler (2010) - 271,43 milyon dolar

Büyükler 2 (2013) - 246.98 milyon dolar

Tıklayın (2006) - 237.68 milyon dolar

Büyük babacık (1999) - 234.80 milyon dolar

Kişisel kesimine gelince, Sandler 1995'lerde başrol oynadığı için aldığı 1.7 milyon dolardan çok yol kat etti. Billy Madison . O zamandan beri maaş çekleri yalnızca astronomik olarak şişmanladı. Başarısının ardından Büyük babacık Sony Pictures ile film başına 20 milyon dolarlık taban maaş artı bir filmin brüt kârının yüzde 25'ine kadar olan kazançlı bir genel anlaşma imzaladı. 2003’leri ele alalım Öfke kontrolü Jack Nicholson ile. Sandler rolü için en az 60 milyon dolar gördü: peşin 25 milyon dolar artı bonus olarak 37.5 milyon dolar (brüt kârın yüzde 25'i). Daha yeni bir iş için ne kadar kazandığı hakkında bir haber yok, ancak Netflix başarısı göz önüne alındığında, daha düşük bir ücretle çalıştığını hayal edemiyoruz.

Netflix, Adam Sandler'a Ne Kadar Ödedi?

2014 yılında Sandler, 250 milyon dolarlık düzenli bir tutar karşılığında Netflix ile ilk dört filmlik prodüksiyon anlaşmasını imzaladı. O zamandan beri, anlaşma açıklanmayan meblağlar için iki kez (2017 ve 2020'de) yenilendi. Bununla birlikte, bazı kaynaklar, her ikisinin de aynı miktarda veya 275 milyon $ kadar .

Bir Netflix yöneticisine göre, Sandler’ın 2019 komedisi Cinayet Gizemi , Jennifer Aniston'ın rol aldığı , o yıl ABD'de Netflix'teki en popüler filmdi. İcra Kurulu Başkanı Ted Sarandos, izleyicilerin 'hikayelerini ve mizahını sevdiğini' söyledi. Ocak 2020'de Netflix, abonelerinin Sandler’ın filmlerini yayın platformlarında 2 milyar saatten fazla izlediklerini iddia etti.

Bugüne kadar, Sandler’ın Netflix filmleri şunları içerir: The Ridiculous 6, The Do-Over, The Week Of, Sandy Wexler, Murder Mystery, The Meyerowitz Stories (Yeni ve Seçilmiş), Adam Sandler:% 100 Fresh, The Wrong Missy, ve Hubie Cadılar Bayramı .

Adam Sandler Parasını Nasıl Harcar

Adam Sandler kazandığı parayı harcama konusunda kesinlikle cimri değil. 2004'te o ve karısı Jackie bir Pacific Palisades konağı satın aldı. Kurt Russell ve Goldie Hawn 13 milyon dolara. Ayrıca Malibu'da 3,1 milyon dolarlık bir sahil evi var. Sandler kısa süre önce annesi için birincil konut olarak Boca Raton, Florida'da bir apartman dairesi satın aldı ve Hawaii, New York City, Long Island ve Manchester, New Hampshire'da ek mülklere sahip.

Sandler’ın ikinci hoşgörüsü? Otomobiller. Cadillac DTS, Cadillac Escalade Hybrid, Ferrari Enzo ve Dodge Challenger SRT dahil olmak üzere birden fazla arabaya sahip olduğu bildirildi. Golf arabası bile kandırıldı - oyuncunun lüks modelleri 16.000 dolardan başlayan bir Pennwick'e sahip olduğu söyleniyor.

Sandler ayrıca parasını hayırsever çabalara yatırıyor. 2007 yılında, çocukken üye olduğu New Hampshire'daki Manchester Boys & Girls Club'a 1 milyon dolar bağışladı. Ve 2006'da İsrail ile Lübnan arasında 34 günlük bir savaşın ardından, çatışma sonucunda evleri hasar gören İsrailli çocuklara 400 Sony Playstation bağışladı.