Şu anda ABC'de 12. sezonunda, Emmy Ödülü - kazanma şovu Köpekbalığı tankı çok sayıda girişimcinin işlerini kurmasına yardımcı oldu. 2009'dan beri izleyiciler, yarışmacıların fikirlerini zorlu bir yatırımcı paneline (a.k.a. 'köpekbalıkları') sunmalarını izlemekten çok hoşlanıyorlar ve hepsi de büyük bir ticari başarıya imza attı. Ama bu acımasız gerçeklik şovunun oyuncu kadrosu ne kadar zengin? İşte karlı iş girişimlerine ve etkileyici net değerine içeriden bir bakış.

Kevin O'Leary

Kevin O

(ABC)Montreal'de doğan Kevin O'Leary, 66 yaşında, Kanadalı bir işadamıdır. 400 milyon dolarlık yeni değer bildirdi . Aile eğitim ve eğlence yazılımları satan bir teknoloji şirketi olan Softkey Software Products adlı bir şirketin kurucu ortağıydı. 1980'lerin sonunda ve 1990'ların başında Softkey, The Learning Company de dahil olmak üzere çok sayıda başarılı rakip şirketini satın aldı. 1999 yılında, adını The Learning Company olarak değiştirdikten sonra, Softkey oyuncak devi Mattel tarafından satın alındı ​​ve O'Leary'yi etkin bir şekilde multimilyoner yaptı.

Softkey'in satışından bu yana O’Leary, çok karlı birçok girişimde yer aldı ve aralarında Cold Hard Truth: İş, Para ve Yaşam Üzerine ve Cold Hard Truth: On Men, Women, ve Para.

2017 yılında Kanada Muhafazakar Partisine liderlik etmek için yarıştığını duyurdu , ancak, birkaç ay sonra yarıştan çekildi.

Fergie und Josh Duhamel trennten sich

Barbara Corcoran

Barbara Corcoran Shark Tank

(ABC)

71 yaşındaki emlak kralı Barbara Corcoran'ın 80 milyon $ ve

Corcoran ayrıca bazı iş başarısızlıkları ile karşı karşıya kaldı. Bu yılın başlarında, bir e-posta kimlik avı dolandırıcılığının kurbanı olduğunu itiraf etti bu ona 380.000 dolara mal oldu. Neyse ki, yatırımcı hileden hızla geri döndü ve hayranlarının bunu bilmesini sağladı. değerli bir yatırım dersi aldı .

Daymond John

Daymond John Shark Tank

(ABC)

Gwen Stefani und Blake Shelton

New York'ta doğan Daymond John, aralarında net bir değere sahip olduğuna inanılan bir giyim konfeksiyon girişimcisidir. 300 milyon $ ve 350 milyon $ . Oldukça başarılı olan şirketi FUBU (şu anda CEO'su), John'un Queens sokaklarında her biri 10 dolara ev yapımı şapkalar satmasıyla mütevazı bir şekilde başladı. Yıllar boyunca markasını büyütmek için çok çalıştı ve bugün FUBU'nun küresel satışlarda 6 milyar dolardan fazla .

51 yaşındaki John aynı zamanda bir motivasyon konuşmacısı, e-ticaret şirketi Shopify'ın marka elçisi ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere dört kitabın yazarı. Güç Gösterimi: FUBU Moda, Markalaşma ve Yaşam Tarzı Dünyasını Nasıl Değiştirdi.

Robert Herjavec

Robert Herjavec Shark Tank

(ABC)

Hırvatistan'da doğan bir Kanada vatandaşı olan Robert Herjavec, 200 milyon dolarlık net değer bildirdi . 1990'ların başında, sonunda Kanada'nın en iyi IP sağlayıcısı haline gelen bir internet güvenlik yazılımı şirketi olan BRAK Systems'ı kurdu. 2000 yılında Herjavec, BRAK sistemlerini (şimdiki adı Allstream Inc.) 30,2 milyon dolara sattı.

58 yaşındaki işadamı, 2003 yılında üç çalışanıyla başlayan ve şimdi yıllık 200 milyon dolar gelir elde eden başarılı bir güvenlik çözümleri entegratörü olan The Herjavec Group'u kurmaya devam etti. Herjavec ayrıca üç kitabın da yazarıdır. Köpekbalığı Olmanıza Gerek Yok: Kendi Başarınızı Yaratmak .

Lori Greiner

Lori Greiner Shark Tank

(ABC)

Birçok başarılı ürün girişimi sayesinde 'QVC'nin Kraliçesi' olarak anılan Lori Greiner, aralarında olduğu tahmin edilen net değere sahip bir mucit ve girişimcidir. 150 milyon $ . 50 yaşındaki Chicago yerlisi, kozmetik organizasyon ve mücevher depolamadan seyahat, elektronik ve ev eşyalarına kadar çok çeşitli kategorilerde patentli ürünlere sahiptir. Uzun süredir devam eden QVC şovu, Akıllı ve Eşsiz Kreasyonlar , 2000'den beri yayında ve kitabın yazarı. İcat Et, Sat, Bankala !: Milyon Dolarlık Fikrinizi Gerçeğe Dönüştürün.

julia roberts danny moder scheidung

Greiner ayrıca Köpekbalığı tankı reality şovdan çıkan en başarılı girişimlerden biri olan Scrub Daddy'ye yatırım yapmak isteyen hayranlar. Temizlik araçları şirketi, kurulduğu günden bu yana 50 milyon dolardan fazla satış elde etti. Köpekbalığı tankı 2012'de geri döndü.

Mark Cuban

Shark Tank

(ABC)

En zenginleri Köpekbalığı tankı oyuncular, Mark Cuban’ın net değeri 4,2 milyar dolar olarak tahmin ediliyor . Pittsburgh'da doğan Cuban, son derece başarılı bir işadamı, girişimci ve medya patronudur. 1980'lerin sonunda, MicroSolutions adında bir sistem entegratörü ve yazılım bayi şirketi kurdu ve bu şirketi 1990'da 6 milyon dolara CompuServe'e - daha sonra H&R Block'un bir yan kuruluşuna sattı.

Cuban, 2000'den beri Ulusal Basketbol Birliği'nin (NBA) Dallas Mavericks'in sahibidir. Aynı zamanda önemli bir medya ve eğlence şirketi olan 2929 Entertainment'ın ortak sahibidir ve kitabın yazarıdır. İş Sporunda Nasıl Kazanılır? .