Asi Wilson 2020 yılı için oldukça yeni bir karar almıştı. 40 yaşındaki aktris, son zamanlarda kendisi hakkında çok konuştu. 'Sağlık Yılı' sadece kilo vermeye odaklanmakla kalmayıp aynı zamanda duygusal sağlığı üzerinde de çalışmaktadır. Sosyal medyayı takip ettiyseniz, 60 lbs'den fazla döktüğü ve sonunda hedef ağırlığına ulaştığı için inanılmaz dönüşümü gördünüz. Ama onun sırrı tam olarak neydi?

ist Patty Mayo eine echte Kopfgeldjägerin

Son zamanlarda komedyen, kendisini dönüştürmek için yolculuğunun her bölümünü detaylandıran inanılmaz bir saat + uzun Instagram canlı gönderisinde her şeyi sıraya koydu. Dedikoducu Polis size özet vermek için dalar.Egzersiz Rutini

Gönderisinin başında Bir sesi tam olarak söyleme ve duyma yeteneği aktris, son 20 yıldır kilosuyla mücadele edenlere hitap ediyor ve herhangi bir izleyiciye, sadece daha sonra geri kazanmak için, birkaç kilo vererek, modaya uygun bir diyete girip giremeyeceğinizi veya bir süre egzersiz yapmakla ilgili olup olmadığını soruyor (evet kesinlikle ilişki kurabiliriz!). Bu sefer yaşam tarzını tamamen değiştirmesi ve sadık kalabileceği bir şey bulması gerektiğini biliyordu. Wilson, harika kişisel eğitmenlere sahip olduğu için kutsanmış olduğunu kabul ederken, egzersiz için en büyük önerisi herkesin yapabileceği bir şey.

Fiziksel açıdan bakarsak, en büyük ipucum oraya çıkıp yürümek. Harika bir saat yapabiliyorsanız, yürürken yapmaktan hoşlandığım şey budur. En iyisi, sadece vücudunuzu hareket ettirin.

Wilson, duygusal ve zihinsel sağlığınıza yardımcı olabilecek kitapları veya podcast'leri dinlemek için yürüyüş, yürüyüş ve hatta koşmanın harika bir fırsat olduğunu ekledi.

Rebel Wilson'ın bir diğer favorisi de biraz kuvvet antrenmanına girmek ve sözlerine devam ederek, “Ağırlık kaldırmayı seviyorum, bu güçlü ve güçlü hissetme hissini seviyorum. Ağırlıklar sadece kaslarınız için değil kemikleriniz için de sizin için çok iyi. '

Sonunda, her şeyin sizin için işe yarayan bir şey bulmakla ilgili olduğunu vurguladı, bu yüzden örneğin dizleriniz kötüyse, yüzmeye bir deneyin. Wilson, ne sıklıkta çalıştığı açısından, haftanın altı günü boyunca en az bir saat fiziksel aktivite çekiyor, ancak her seferinde yoğun olması gerekmeyen stresler - yavaş bir yürüyüş bile yeterli olabilir.

Asi Wilson dağlarda yürüyüşe çıkarken kulaklık takıyor

(Instagram)

Beslenme Hakkında Konuşmak

Rebel Wilson, gönderisinin en başında, aşırı yemek yeme mücadelesine girdi ve yemeğe, özellikle şekere nasıl bağımlı olduğunu, bir şeker detoksuyla profesyonel yardım alarak sağlıklı yaşam yolculuğuna bile başladı. Aktris büyürken itiraf etti haftada birkaç kez hızlı yemek yiyin , salata sipariş etmeyi asla düşünmezdim ve öncelikle sadece karbonhidrat ve şekerle beslenirdi. Fiziksel aktivitesini artırmaya başladığında bile, aslında kaç kalori yaktığını abarttığı için kilo vermekle mücadele etti ve 'Kötü bir diyet yapamazsın' diye ekledi.

Wilson, her şeyin ötesinde, Polikistik over sendromu olan ve 20'li yaşlarının başında hızla kilo almasına neden olan PCOS teşhisi konduğunu ortaya çıkardı. Genetiğiyle birleştiğinde, 'kilo alma genine sahibim' diye düşündü, kilosuyla başa çıkmayı çok zorlaştırdı. Yine de bunun bir mazeret olmadığını, sadece yüzleşmesi gereken bir engel olduğunu biliyor.

Anahtar, yüksek proteinli bir diyet olduğu ortaya çıkan vücut tipi için neyin işe yaradığını bulmaktı. Geçmişte temelde vejeteryan olduğu için bunun kolay bir başarı olmadığını itiraf etti, ancak vücudu buna iyi tepki veriyor, bu yüzden dışarıda yemek yerken tavuk veya somon yemeyi tercih ediyor. Vegan protein tozu ile yapılan protein karışımları da gün boyunca enerjinizi korumanın etkili bir yolunu kanıtladı.

Paylaştığı diğer bilgiler arasında su alımını artırmak, yemek yemeye dikkat etmeye çalışmak ve günde 1500 kaloriyi sınırlamaya çalışmak yer alıyor. Tüm bunlara rağmen beslenme bölümünde mükemmel olmaktan çok uzak olduğunu vurgulayarak,

Bu, her gün temiz ve sağlıklı yediğim anlamına mı geliyor - hayır, ondan uzak. Ama nerede olabileceğime öncelik veriyorum.

Asi Wilson esniyor ve biraz eğleniyor

(Instagram)

Duygusal Yolculuğu

Rebel Wilson, fiziksel ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmek kolay bir iş olmasa da, en zor kısmın duygusal yön olduğunu kabul ediyor. Wilson, en uzun süre boyunca diyet ve egzersiz yapmaya çalışıp sonra da suçluluk ve utançla sonuçlanan bir 'olumsuzluk döngüsünü' ayrıntılarıyla anlatıyor. Yolculuğunun anahtarı kendini bundan kurtarmaktı.

Duygusal yeme ve aşırı yemeyle nasıl mücadele ettiğim gibi mücadele ettiyseniz, bunun kötü bir insan olduğunuz anlamına gelmediğini veya kendiniz için kötü hissetmeniz veya suçlu veya utanmanız gerektiği anlamına gelmediğini bilmenizi isterim. çünkü herkesin ahlaksızlıkları vardır ve bu sizin olabilir. Ve bu sadece onu nasıl yönettiğinizle ve sağlıksız alışkanlıkları sağlıklı olanlarla değiştirmeye çalışmak için neler yapabileceğinizle ilgilidir.

Anahtar, sadece bunun üzerinde çalışmak, kişisel tetikleyicilerinizin ne olduğunu bulmak ve olumsuz davranışın arkasındaki 'neden' i bulmaktır.

Bulduğum şey şu ki, bu sağlıksız davranışları neden yaptığım, kendime sevgi ve saygıyla davranmadığımdı.

Bununla mücadeleye yardımcı olmak için Wilson, bir doktorun tavsiyesine uyarak duygusal yazıyı temizlemeyi denedi. Önerme oldukça basit: 12 dakikalık bir zamanlayıcı ayarlayın ve sadece tüm duygularınızı yazın. Sizi strese sokan herhangi bir şey, tartıştığınız insanlar, hissettiğiniz herhangi bir şey - sadece yazın. Wilson, sevdiği bir şovu izleme şansı veya bir arkadaşının selam vermek için mesaj atması kadar basit bir şey olsa bile, o gün için minnettar olduğu her şeyi listeleyerek bu yazma seanslarını bitirmeyi sevdiğini ekliyor.

Wilson hala bu olumsuz duyguları olduğunu ve stresini yatıştırmak için tedaviye yöneldiğini kabul ederken, şimdi farkında olduğu ve nasıl yönetileceği üzerinde çalıştığı bir şey.

Ana Paket Servis

Video boyunca Wilson aynı noktalara geri dönmeye devam etti - bu ölçekteki sayı ile ilgili değil, mükemmel olmakla ilgili değil ve belirli yiyecekleri tamamen sınır dışı yapmakla ilgili değil - mesele denge ve işe koyulma ile ilgili. Hepimizin kötü günleri olacak, ancak nihai odak genel sağlık ve esenlik olmalı ve bu bir sprint değil, oraya varmak için bir yolculuk. Ve bu geride kalabileceğimiz bir şey.

Rebel'in tam gönderisine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Rebel Wilson (@rebelwilson) tarafından paylaşılan bir gönderi

Gossip Cop'dan Daha Fazla Haber

Rapor: Bo Derek, John Corbett Nihayet Evleniyor

Prens Charles, Camilla Parker Bowles İsteğinde Kraliyet Ailesinden Prenses Anne'yi Tekmeliyor, Rapor Başına

Tom Selleck Gay mi? Gerçeklere Tam Bir Bakış

Ryan Seacrest Botoks Nedeniyle Kör mü?

Brad Pitt 'Paketleme Torbaları' Jennifer Aniston 'Boşaltıldıktan' Sonra mı?