Kelly Marie Tran aşağılık bir tepki karşısında Instagram hesabını sildi. Ne kadar tutkulu olduğunu biliyor olmalı Yıldız Savaşları hayranları, hepsinin en büyük film serisine imza attığında olabilirdi. Sadık bir eleştirmen ordusu, sosyal medyayı sevdikleri ve nefret ettikleri şeylerle bombardıman ediyor. Yıldız Savaşları . Tran'ın muhtemelen beklemediği şey, sosyal medyadaki en kötü trollerin bazılarında yaşayacağı ırkçı tacizdi.

Kelly Marie Tran, Yıldız Savaşlarında Öne Çıkan Rolü Olan İlk Renkli Kadın Oldu

Tran, savaştan sonra evlerinden kaçıp San Diego'ya yerleşen Vietnamlı mültecilerin kızıdır. Oyunculuktaki büyük atılımı, rol aldığı 2015 yılında geldi. Star Wars: Son Jedi , üçüncü üçlemenin ikinci taksit. Tran, franchise'da Rose Tico'yu canlandıran ana rolde yer alan ilk Asyalı-Amerikalı. Ne olmalıydı herhangi bir oyuncu için muzaffer an Sosyal medyadaki ırkçı aptallar sanal meşalelerini yakıp sanal dirgenlerini kapıp karaktere, oyuncuya ve role saldıran ırkçı aptallar yüzünden bir kabusa dönüştü.Sosyal Medyanın Çirkin Tarafı Kelly Marie Tran Hard Struck.

Twitter'dan Instagram'a, Star Wars “Wookieepedia” ya, franchise'ın sözde “hayranları” na kadar çeşitli platformlar arasında hızla yayılıyor. Bazı yorumlar çok iğrençti Dedikoducu Polis birkaç tane de olsa basmaz Huffpost'ta bulunabilir . Tran, ırkı, cinsiyeti nedeniyle saldırıya uğradı ve bir alternatif sağ trol, ona kıyasla onu vücudunu bile utandırdı. Battlestar Galactica yıldız ve sevgili Asyalı aktör Grace Park. Her yerde gerçekten iğrençti.

Kelly Marie Tran’ın İlk Yanıtı Her Şeyin Üzerinde Yükselmek Oldu

İçinde Instagram'da artık silinmiş yorum Tran, 'Diyaloğu başlatan bir şey yaptığımızı bilmek beni mutlu ediyor. Kalbim çok dolu ve hedeflerim çok net. Daha fazla hikaye anlatalım. Daha fazla sohbet edelim. Haydi bizimkinden farklı hayatları ve dünyaları tanıyalım. Ve en önemlisi - kalbimizi açalım ve farklılıklarımızı kabul edelim. ' Sonunda, sosyal medyanın yalnızca hissettiği köklü sorunları yeniden yürürlüğe koyduğunu fark etti. Tüm beyaz olmayan insanların - özellikle kadınların - hissettiğine inandığı bir şeydi. Bu yüzden sosyal medyadan ayrıldı, sadece işleri daha da kötüleştirdiğini düşündü.

İkinci Yanıtı Güçlü Ve Meydan Okuyucuydu

İçinde dokunaklı bir deneme içinde New York Times Tran, cesaret kırıcı tepkileri ve neden tek seçeneğinin ilişkiden kurtulmak olduğunu hissettiğini ifade etti. Parça başlıyor, 'Bu onların sözleri değildi, onlara inanmaya başladım.' Göçmenlerin çocuğu ve beyaz olmayan bir insan olarak, toplumun onu her zaman kariyerinde “sınırlara” ait olduğuna ve “sadece küçük bir karakter olarak geçerli” olduğuna inandırdığını açıklıyor. Bu, tüm hayatı boyunca hissettiği bir şeydi, sadece onları halka açık ve kısır bir şekilde yeniden ortaya çıkarmak için bıraktığını düşündüğü duygular.

'Beyaz olmayan çocukların ergenlik dönemlerinin tamamını beyaz olmayı dileyerek geçirmedikleri bir dünyada yaşamak istiyorum. Kadınların görünüşleri, eylemleri veya genel varoluşları için incelemeye tabi tutulmadıkları bir dünyada yaşamak istiyorum ”diye yazdı. Ve böyle bir dünya için savaşmaya devam edeceğini vurguladı. Onun sözleriyle, 'daha yeni başlıyor.'