Netflix’in 1. Sezonu Bridgerton 25 Aralık 2020'de prömiyerini yaptı ve şov şimdiden muazzam bir hit olduğunu kanıtladı. Dizi, Bridgerton yazar Julia Quinn'in kitapları, Daphne Bridgerton'ın (Phoebe Dynevor) Duke Simon Hastings'le (Regé-Jean Page tarafından canlandırılan) aşkını konu alıyor. Simon, evlilik düşünen annelerden uzak durmaya çalışırken, kendisinin ve Daphne'nin kısa sürede fazlasıyla gerçek olan sahte bir ilişkiye girmelerini önerir. Dizi birçok yönden kökenine sadık kalsa da, onu kaynak materyalden ayıran bazı temel farklılıklar var. Bu makalenin hem kitap hem de Netflix dizisi için spoiler içereceğini unutmayın.

Netflix, Diziye Yeni Karakterler Ekledi

Netflix dizisinde, sayfalarında yer almayan birkaç yeni karakter tanıtıldı. Bridgerton kitap serisi.Kraliçe Charlotte

Belli ki kitaplarda, arka planda bir yerde var olmasına rağmen, Kraliçe serideki olayların hiçbirinin parçası değildi. Netflix dizisinde, Kraliçe Charlotte (Golda Rosheuvel'in oynadığı), ekrandaki dramaların çoğunda merkezi bir rol oynuyor. Karışmış yollarına ve gururlu doğasına rağmen, aşk söz konusu olduğunda yumuşak bir noktaya ve kocası Deli Kral George'a gelince bir kırılganlığa sahip olduğu görülmüştür.

Golda Rosheuvel olarak Kraliçe Charlotte

(Netflix)

Wer ist mgk Baby Mama

Prusya Prensi Frederick

Prusya Prensi Frederick (Freddie Stroma tarafından canlandırılmıştır) yeni tanıtılan bir başka karakterdir. Daphne için önde gelen bir taliptir ve onu takip eden tüm diğer erkeklerle karşılaştırıldığında, nazik, özenli ve hiç de kötü bir seçim değil olarak tasvir edilmiştir. Daphne, onunla birlikte yaşamanın mutlu olacağını kabul etse de, yardım edemezdi ama onun yerine Simon'u seçti.

Freddie Stroma Prens Frederick olarak

(Netflix)

Mondrich olacak

Son olarak, boş zamanlarında Simon'la sık sık tartışan bir boksör olan Will Mondrich (Martins Imhangbe) karakteri vardır. Mondrich, gösteri maçlarında boks yapmadığı zamanlarda Simon için bir nevi danışman ve arkadaş gibi davranır.

Martins Imhangbe, Will Mondrich olarak

(Netflix)

Bridgerton Kardeşleri Gösteride Daha Fazla Var

Daphne’nin kitaptaki kardeşleri, Athony Bridgerton hariç, büyük ölçüde arka plan rolleriydi. Netflix dizisinde, kardeşler canlandı ve çok daha canlı hale geldi ve kendilerine ait hikayeleri vardı. Her kitabın Bridgerton dizi kardeşlerden birini takip ediyor, bu nedenle alfabetik olarak adlandırılan kardeşler hakkında daha fazla ayrıntı gösterinin sonraki sezonlarında ortaya çıkacak.

Anthony Bridgerton

Jonathan Bailey'nin canlandırdığı Anthony Bridgerton, Daphne ve Simon’un sahte ilişkisini ilk öğrenen kişidir, ancak Netflix dizisinde hiç anlatılmamıştır. Ayrıca metresi opera sanatçısı Siena Rosso (Sabrina Bartlett tarafından canlandırılan) dikkatini dağıtmadığı zamanlarda Daphne'nin şovdaki işleriyle çok daha fazla ilgileniyor.

Jonathan Bailey, Anthony Bridgerton rolünde

(Netflix)

Benedict Bridgerton

İkinci Bridgerton oğlu Benedict (Luke Thompson tarafından canlandırılıyor) ilk kitapta neredeyse hiç bahsedilmiyor. Simon'la düelloda Anthony'nin ikinci rolü oynar, ancak başka bir rolü yoktur. Netflix dizisinde, hedonist sanatçılardan oluşan bir kalabalığın arasına düşer. Ayrıca başka bir adamla eşcinsel bir ilişki içinde olduğu ortaya çıkan bir ressamla arkadaş olur.

Luke Thompson, Benedict Bridgerton rolünde

(Netflix)

michael strahan ex frau wanda hutchins

Colin Bridgerton

Kitaplarda, Colin Bridgerton (Luke Newton tarafından canlandırılıyor) bir gezgin olarak tasvir ediliyor ve sadece Londra'da Avrupa'daki gezinti yerleri arasında. Netflix dizisinde Featheringtons'un uzak kuzeni Marina Thompson'a (Ruby Barker oynadı) aşık oluyor. Onunla yerleşmeye hazırdır ve evlenme teklif eder, ancak ilişki kısa sürer ve Londra'nın geri kalanı Marina'nın aldatmacasını keşfeder.

Colin Bridgerton rolünde Luke Newton

(Netflix)

Eloise Bridgerton

Çoğunlukla, Eloise Bridgerton (Claudia Jessie tarafından canlandırılmıştır), ilk Bridgerton kitabında bir arka plan karakteridir. Konuşkan küçük kız kardeş olarak tasvir edilmiştir. Ekranda, kendisinden beklenen her şeyin bir anne ve eş olmasından yakınarak hayattaki kaderinden duyduğu memnuniyetsizliği dile getiriyor. Lady Whistledown'ın maskesini düşürmekle de ilgileniyor (dile getirdiği Julie Andrews). Dizinin dördüncü kitabında, Romancing Bay Bridgerton , dedikodu kağıdının yazarının kimliğini keşfetmek için biraz ince şeyler yapıyor, ancak göreve çok fazla odaklanmıyor. Yeni yinelemede, kimliği tahmin etmekte başarılı.

Melissa McCarthy Gewichtsverlust wie
Claudia Jessie - Eloise Bridgerton rolünde

(Netflix)

Nigel Berbrooke Kitaplarda O Kadar Kötü Değil

En büyük karakter değişikliğini burada görüyoruz. Nigel Berbrooke (Jamie Beamish'in canlandırdığı) kitaplarda önemli ölçüde daha genç, Daphne’nin yaşına daha yakın. Daha beceriksiz ve aptaldı ve Daphne ona iyi davrandığı için ona aşık oldu. Simon ve Daphne sahte flört etmeye başlar başlamaz geri adım atar.

Netflix Berbrooke çok daha kötü. Daphne'yi bir bahçede köşeye sıkıştırdı ve kardeşinin onunla evlenme sözünü yerine getirmesini istedi. Tekrar reddedildikten sonra, ailesini tehdit ederek onlara bahçede onunla yalnız olduğunu bırakacağını söyledi. Sonuç olarak, Bridgerton'lar hayatının etrafında dolanır ve bir hizmetçiyi hamile bıraktığını öğrenir ve onlara hiçbir şey yapmadan onu ve bebeği gönderir. Kötü davranışları Lady Whistledown tarafından rapor edilir, itibarını zedeler ve Londra'dan kaçmasına neden olur.

Jamie Beamish, Nigel Berbrooke olarak

(Netflix)

Marina’nın Hikayesi Kitaplarda Çok Farklı

Marina Thompson ilk olarak Bridgerton serisinin 5. kitabında yer aldı, Sir Philip'e Sevgilerle . Kitapta, Sir Philip Crane'in (şovda Chris Fulton tarafından canlandırılan) geç karısıdır. İşe yaramayan kitapta intihara teşebbüs etti, ancak kendini bir havuzda boğmaya çalıştıktan sonra sonunda ateşten öldü.

Netflix dizisinde Featherington'ların uzak kuzeni olarak tanımlanıyor ve sezonu onlarla geçiriyor. Kitaplarda Bridgertonların uzak bir kuzenidir. Londra'ya gelişinden kısa bir süre sonra, hamile olduğu ve ev sahiplerinin, başka biri tarafından bulunmadan önce ona bir koca bulmaya çabaladığı keşfedilir ve o ve Featherington'lar dernek tarafından mahvolur. Marina'nın Netflix versiyonu ona çok daha fazla derinlik katıyor. Kitaplarda, o sadece trajik bir figür, açıkça derin bir depresyondan muzdarip bir kadın, ancak okuyuculara hikayesini yalnızca başkalarının bakış açısından anlatılıyordu.

Ruby Barker, Marina Thompson rolünde

(Netflix)

Lady Whistledown Netflix Dizisinde Çok Yakında Ortaya Çıktı

İlk sezonun sonunda, Penelope Featherington'un (Nicola Coughlan'ın canlandırdığı) gizemli Lady Whistledown olduğu ortaya çıkar. O çoğunlukla kitapta bir yan not ve arada sırada hakarete uğramak ve Eloise’nin en iyi arkadaşı olarak adlandırılmak dışında varlığı yok. Kitap serisinde ifşa 4. kitaba kadar gerçekleşmez. Romancing Bay Bridgerton .

İçinde Penelope Featherington olarak Nicola Coughlan

(Netflix)

Şovun Tartışmalı Seks Sahnesi Kitaplarda Daha da Rahatsız Edicidir

Kitap biraz kadının güçlenmesine değinirken, aslında sadece cesur kadın kahramanları içeren sıradan bir naiplik aşk romanı. Feminizm, Netflix dizisinde çok daha belirgindir. Buna rağmen, hem dizinin okuyucularını hem de diziyi izleyenleri rahatsız eden tartışmalı bir seks sahnesi var.

Kitapta Daphne, Simon'un hamileliğini tamamlanmadan önce çekilerek kasıtlı olarak engellediğini öğrenir. Öfkesi içinde, onu yatağından uzaklaştırır ve onunla yatmayı reddeder, sonunda Simon onu yalnız bıraksa da esasen ona tecavüz etmekle tehdit ettiği çirkin bir kavgaya yol açar. Daha sonra sarhoş olarak odasına gelir ve yarı uykudayken, Daphne onunla birlikte olur.

Netflix versiyonunda Daphne, Simon’un aldatmacasını öğrenir ve kısa süre sonra onunla seks yapmaya başlar. Üstündeki konumunu kullanarak, onu her zamanki güvenli seks yönteminden alıkoyuyor. Simon ona iki kez beklemesini söyler, ancak sözlerine aldırış etmez ve onu tamamen iradesine aykırı olarak eylemi tamamlamaya zorlar.

mein 600 lb Leben Steven
Daphne ve Simon öpüşürken

(Netflix)

Farklılıklara rağmen şov, kaynak materyalinin hakkını veriyor ve kısa sürede Netflix'in tüm zamanların ilk beşi haline gelmesi şaşırtıcı değil. Yaratıcısı Chris Van Dusen'e göre Esquire ile röportaj , sınırları zorlayan bir dönem parçası yaratmak istiyordu ve söylemesi güvenli - görev tamamlandı.