Matthew McConaughey eğlence dünyası için bir mücevherdir. Çok yetenekli oyuncu, epeydir ekran devi oldu. ve devam ediyor L-I-V-I-N, tabiri caizse. Birçoğu Hollywood'da yaş ayrımcılığı ve rol almayı nasıl etkilediği konusunda endişelenebilirken, bu McConaughey’in aklından gelen en uzak düşünce gibi görünüyor. Oyuncunun herhangi bir rolü üstlenmekte ve herhangi bir meydan okumayla karşılaşmakta hiçbir sorunu yoktur. Yaşlanmanın da sorun olmasına kesinlikle izin vermedi. McConaughey, birbirinden çok farklı rolleri üstlenerek, yaşlanmanın üstesinden gelmek için benzersiz bir yola sahip.

Matthew McConaughey büyümekten korkmuyor

Oyuncu, röportaj sırasında GQ yaşlanmasına oyunculuğuyla gönderme yapıyor. Oyuncu yaşlandıkça daha riskli roller almaya başladı. 'Yaşlandıkça daha iyi olman gerekiyor. Bir yükseliş olmalı. Eğleniyordum. Oyunculukla ilişkim iyiydi. Ancak her ilişkide olduğu gibi, işleri sarsmanız gerekir. Yaptığımız şeyin daha az olduğu anlamına gelmiyordu. Sadece bir suçlama istedim. Mesela, buna bir kıvılcım atalım, ' aktör iddia etti .Matthew McConaughey, bir noktada oyunculuğa ara verdiğini, üstlendiği rollerin daha fazla farkına vardığını ve ona uymayanları geri çevirdiğini açıkladı. 'Çok daha bencil oldum' diyor. Bencil kelimesinin hayranıyım. Çok daha fazla benlik kazandım dediğimde, insanların benim hakkımda ne düşündükleriyle daha az ilgileniyorum demek istiyorum. Nasıl algılandığım konusunda endişelenmiyorum. Bencil her zaman kötü bir şöhrete sahiptir. Bunu senin için yapmalısın. Yeni deneyimler istedim ”diye açıkladı aktör.

Neyin işe yaradığını biliyor

Oyuncu kesinlikle iyi rollerden payını aldı. Aktör, kendisini bir 'seks sembolü' olarak sağlamlaştırmasına yardımcı olan romantik komedilerden daha sert roller üstlenmeye kadar, canlandırdığı karakterlerle gücünü gösterdi. Matthew McConaughey, yaklaşık on yıl önceki kısa aradan döndükten sonra, bu on yılda birçok başarılı film ve TV şovunda rol aldı. Dallas Alıcı Kulübü , Özgür Jones Eyaleti ve HBO suç antolojisi serisi, Gerçek dedektif.

Gösterilerin her biri McConaughey'den farklı bir seviyede oyunculuk gerektiriyordu. Oyuncu, oynadığı rol için önemli miktarda kilo verdi. Dallas Buyer Club , ona ilk Akademi Ödülü'nü kazandırdı. Bugünlerde McConaughey, kariyerinin izlediği yönden memnun görünüyor. Kendimi çok tatmin olmuş hissediyorum. Kariyerimde çamurun içindeyim, tahrik oldum. Things.es ile ilgileniyorum. Dallas Buyers Club'ı gördüm, diyor. Bunu sevdim. O adamı sevdim, ”dedi McConaughey.