Ne zaman John Mayer Grateful Dead off-shoot Dead & Company'e 2015 yazının sonlarında katıldı, grubun ünlü hayranları şaşırdı. Orijinal Dead'in hayatta kalan üyeleri, grubun oluşumunun 50. yıl dönümünü kutlamak için son derece başarılı bir koşuyu yeni tamamlamıştı ve Mayer, birçok Deadhead için garip bir seçim gibi görünüyordu. Görünüşe göre o mükemmel bir seçimdi.Minnettar Ölüler İçin Nasıl Düştü?

John Mayer, 2011'de Dead'e aşık oldu. Gitarist daha çok blues müzikleriyle tanınıyordu ve onun romantik aşkı 'Your Body Is A Wonderland' gibi şarkılar, Dead'in en ünlüsü olan doğaçlamasıyla değil. Mayer, bir gün şans eseri dinlemenin nasıl bağımlı olduğunu anlattı. Gitarist bir gün Pandora'yı dinliyordu, diye açıklıyor bir röportajda üzerinde Bırakın Konuşalım podcast, 'Sanırım Neil Young Radyosu falan vardı ve [The Grateful Dead şarkısı]' Althea 'geldi.'O sırada Mayer depresyonla mücadele etmek . Devam ediyor, “Palm Springs'teydim - yine, depresif olmamak için şeyler yaptığımı düşünüyorum. Depresyon nöbetindeydim. Ve bom-bom-bom duydum… ”Duyduğu gitarın sesi karşısında şaşkına döndü. 'Kimsenin bunu yaptığını hiç duymamıştım ve yapamadım - bu Jerry Garcia'nın gitar çaldığını duymadan önce [benim için] çok nadir görülen bir şey - ne yaptığını anlayamadım!' Mayer, Grateful Dead’in 1995’te ölen efsanevi liderini anlatıyor. Mayer devam ediyor, 'Bunun dünyanın en eğlenceli oyunuymuş gibi geldiğini biliyordum. Gibi, bir gitarda şimdiye kadar çalınan en gösterişli şey. '

Mayer bağımlıydı. “Tekrarlayan bir şeyi yazamaması, öğrenmeyi zorlaştırıyor ve oynaması çok eğlenceli. Olayların iki kez değil üç kez olması gerçeği mi? Tam burada, beş kez oluyor. Bir dahaki sefere sadece bir kez olur. Tamam, bu - tüm bunları nasıl öğrenebilirim? Ama bir kez öğrendikten sonra asla sıkılmayacaksınız. 'Mayer Sahnede Aynı Gitarı Çalma Şansı Buldu

Sekiz yıl sonra an geldi John Mayer için tam daire . New York, Queens'deki Citi Field'da bir Dead & Co. performansında gitarist, “Althea” yı kaydetmek için kullanılan Jerry Garcia gitarı çalma fırsatı buldu. 'Wolf' olarak adlandırılan özel gitar, Garcia için 1973 yılında Luthier Doug Irwin tarafından yapıldı ve şu anda sahibi ve yazar Brian Halligan. Halligan, performans için Mayer'e ödünç verdi ve Mayer daha sonra bu konuda öfkelendi.

John Mayer Instagram'a götürdü ne düşündüğünü açığa çıkarmak için, 'Zamanı gelene kadar zaman yoktu. NYC, bu gece hepimiz Jerry’nin gitarını tutuyorduk. Sorumluluğa değer verdim. Tek umursadığım, seni gitmek istediğin yere götürmene yardımcı olabilmem. Nezaketiniz ve güveniniz için teşekkür ederim. Unutulmaz bir gece. ' Uygun bir şekilde, gösterinin ikinci setinde Mayer ve grubun geri kalanı “Althea” yı çaldı. Mayer için tüm macera .