Nasıl Bob Ross ölmek? 1980'ler ve 90'lar boyunca, afro-sportif sanatçı sıradan insanlara PBS şovunda resim yapmayı öğretti. Resmin Sevinci . Ancak Ross 1995 yılında vefat etti ve genç bir nesli, sakin doğa sahnelerinin ve yatıştırıcı tavrının tadına bakmak için onlarca yıllık görüntülere güvenmek zorunda bıraktı. Netflix'teki gösterisinin (2016'dan 2020'ye kadar platformda barındırılan) yeniden dirilişi akıllıca oldu: Ross'un ruhu şu anda lisanslı boya malzemeleri, Pez dağıtıcılar ve hatta bir Chia evcil hayvanı biçiminde yaşıyor.

Bob Ross’un ölüm nedeninin yanı sıra ikonik TV sunucusu ve eğitmeniyle ilgili diğer bazı büyüleyici gerçekleri öğrenin.1. Bob Ross'un Epileptik Bir Evcil Sincabı Vardı

Ross'un petrol manzaralarından daha çok sevdiği bir şey ve 'mutlu küçük ağaçlar' hayvanlardı. Resim dersleri arasında, Ross zaman zaman en sevdiği yaratıklara gösterisinde yayın yaptı. Yüzünü geyiklere karşı şaşırttı, izleyicileri birkaç baykuşla tanıştırdı ve bebek rakunlarıyla kucaklaştı. (Efsaneye göre, bir zamanlar küvetinde çocukken bir timsah bile tutmuştu.)

Ama en sevdiği yaratık 'cep sincabı' Peapod'du. Bazı erken dönemlerde Resmin Sevinci Ross tüylü arkadaşını boyarken ön gömleğinin cebine koydu. Seyircilerin Peapod hakkında bilgi almaya başlaması o kadar keyifli ve beklenmedik bir manzaraydı ki.

Ryan aus schwarzer Tinte Chicago

'O büyüdü ve onu serbest bıraktık ve artık kendi ailesi var,' Ross, dizinin ilerleyen bölümlerinde . 'Miami'de küçük bir apartman dairesi, BMW, her ay araba ödemeleri; BMW'm olmaması dışında hepimizin sahip olduğu aynı şey.'

Ross’un şakaları bir yana, Peapod'a olan sevgisi gerçekti. Bob Ross Inc.'in başkanı Joan Kowalski, 'Birlikte yürüyorduk ve yakınlarda bir sincap olsaydı dizlerinin üzerine çökerdi' dedi. . Bu onun en sevdiği, en sevdiği şeydi. '

2. Bob Ross Kıvırcık Perma Saçlarından Aslında Nefret Ediyordu

Sanatsal becerisiyle hiçbir ilgisi olmayabilir, ancak Bob Ross’un kıvırcık saçları markasının yadsınamaz bir imzasıydı. İçin Resmin Sevinci Tüm çalışma boyunca izleyiciler sunucuyu afro dışında hiçbir şeyde görmediler.

Şimdi hayal kırıklığı yaratan bir gerçeğe kendinizi hazırlayın: saç modeli bir sahtekarlıktı. Ross’un bukleleri perma işleminin sonucuydu. Aslında düz, doğal saçlarıyla oldukça yakışıklıydı, ancak tutumlu doğası onu yeni bir görünüm denemeye ikna etti. İş ortağı Annette Kowalski, en büyük pişmanlıklarından biri olduğunu doğruluyor.

Kowalski, 'Saç kesiminden tasarruf edebileceğine dair parlak bir fikri var' dedi. Nepal Rupisi . 'Böylece saçının uzamasına izin verdi, perma yaptırdı ve bir daha asla saçını kestirmemeye karar verdi ... Saçını asla değiştiremeyecek ve buna çok kızmıştı.'

Ross'a ilk günlerinde göz atın: bu Reddit gönderisi - tanınmıyor!

3. Bob Ross, Bay Rogers Değil, Orduda Görev Yaptı

Ross, 80'lerde kamu televizyonunda yumuşak konuşan tek sunucu değildi, bu da hayat hikayesinin neden akranlarına yanlış atfedildiğini açıklayabilir. Yıllardır, eski çocukların TV şovunun sunucusu Fred Rogers'ın yaptığı bir şehir efsanesi var. Bay Rogers'ın Mahallesi , Vietnam Savaşı keskin nişancısıydı.

Aslında, orduda görev yapan Ross'du. 18 yaşında Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetlerine katıldı. 1963'te Florida'dan Alaska'ya transfer oldu ve bir A.B.D.'de resim dersleri almaya başladı. kulüp.

'[Alaska], orada gördüğüm en güzel dağ manzaralarından bazılarına sahip' dedi Ross . Eve gelirdim, küçük asker şapkamı çıkarırdım, ressam şapkamı takardım.

Ross, 1981'de emekli olduğunda Başçavuş rütbesine ulaştı. O zamana kadar yanmıştı ve resim yan acele etmesine rağmen askeri maaş çekinden daha fazla para kazanmıştı.

4. Bob Ross 'Resmin Sevinci' adlı PBS Şovundan Hiç Para Kazanmadı

Ross yeni bölümüne bir TV sunucusu olarak başladığında, tekniğinden ve kişiliğinden etkilenen büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Ama çoğu insanın bilmediği şey bu Resmin Sevinci faturalarını ödemedi.

Ross, 'İnsanlar sizi televizyonda görüyor ve Clint Eastwood ile aynı miktarda para kazandığınızı düşünüyorlar' dedi Ross. Orlando Sentinel 1990'da. “Ama bu PBS. Tüm bu gösteriler ücretsiz yapılır. '

Bunun yerine, şovda gösterilen ürünlerden para kazandı. Ross, nasıl yapılır kitapları, resim malzemeleri ve video eğitimleri yayınlayan kendi şirketini kurdu. Bob Ross Inc., ölümünden sonra bile Monopoly'nin adaşı bir versiyonundan Peapod'un yer aldığı bir çocuk kitabına kadar çok çeşitli ürünlerle hayranlarını mutlu etmeye devam ediyor.

5. Bob Ross Parmağının Bir Parçasını Eksikti

Belki de izleyiciler, Ross’un manzaraları tarafından ressamın aslında sol işaret parmağının bir parçasının eksik olduğunu fark edemeyecek kadar büyülendi. İçinde Mutlu Bulutlar, Mutlu Ağaçlar: Bob Ross Fenomeni , yazarlar Kristin G. Congdon, Doug Blandy ve Danny Coeyman, babası için marangoz olarak çalışırken parmağının bir kısmını kaybettiğini açıkladı.

Ross, parmağını boya paletinin arkasına ustaca gizledi. Ancak yaralanmayı sonsuza kadar saklayamadı. Zaman zaman, sanata odaklanmadığı kliplerde sol elini açığa çıkardı. Peapod'u izleyicileri için bir şişeden beslerken biraz zaman ayırın:

6. Bob Ross 'Mutlu Küçük Ağaçlar' ı Gerçekten Sevdi

Ross 381 bölüm filme aldı Resmin Sevinci Bu, yıllar boyunca tuvallere fırçalanmış çok sayıda göl ve dağ gördük. Ancak istatistik web sitesi Beş Otuz Sekiz bir adım daha ileri gitti ve Ross’un serideki tüm bestelerini analiz etti. 'Mutlu küçük ağaçların' baskın tema olduğu ortaya çıktı.

İşinin yüzde doksan biri en az bir ağacı içeriyordu, yüzde 85'i en az iki tane vardı. Belki de ilk resim derslerinde kaçırdığı şeyi telafi ediyordu. Göre Biyografi , ''Renk teorisi ve kompozisyona' odaklanan soyut öğretim stilini önemsemiyordu, ancak 'size bir ağacı nasıl boyayacağınızı söylemedi.''

7. Bob Ross'un Her Zaman Sakinleştirici ve Yatıştırıcı Bir Tavrı Olmadı

Ross her zaman ekranda gördüğümüz soğuk insan değildi. Askerlik günlerinde farklı bir insan olduğunu kabul ediyor.

Ross, 'Sana tuvaleti ovuşturan, yatağını yaptıran, işe geç kaldığın için sana bağıran adam bendim,' dedi. Orlando Sentinel . 'İş, kaba ve sert bir insan olmanı gerektiriyor. Ve bundan bıkmıştım. Kendime söz verdim, eğer ondan bir daha uzaklaşırsam, artık böyle olmayacaktı. '

Bu sözü tuttu. Ross’un öğretim tarzı nazik ve cesaret vericiydi. Sık sık hata diye bir şeyin olmadığı, sadece 'mutlu kazalar' olduğu konusunda ısrar etti.

Ben kimseyi yıldırmıyorum, dedi. Bunun yerine, insanların kendilerine inanmasını sağlamaya çalışıyorum. İnsanlara 'Bunu yapabilirsin' diyorum. '

8. Bob Ross 'Resmin Zevki' nin Tam Bir Sezonunu Sadece İki Günde Çekebilir

Ross Florida'da ikamet ediyordu ancak gösterilerini Indiana, Muncie'deki bir PBS istasyonundan filme aldı. Askeri eğitimi, verimliliğini açıklayabilir miydi? Her üç ayda bir Midwest'e gitti ve bütün bir sezonu çekmeye başladı. Resmin Sevinci . O ve ekibi, iki buçuk günde 13 bölümlük bir sıralamayı bitirebildi. Ross bir keresinde tek bir günde sekiz program yayınlayarak rekor kırdı.

9. Bob Ross Resim Yapan İnsanlardan Nefret Etti Ve Nadiren Yaptı

Ross, doğa sahnelerini çarpıtma hızında boyama ustalığını kanıtladı. Ancak kariyeri boyunca insan deneklerden uzak durdu.

Annette Kowalski, 'İnsanları iki kez boyadığını düşünebiliyorum' dedi. Beş Otuz Sekiz . 'Kamp ateşinin yanında bir adam ve ormanda yürüyen iki kişi vardı.'

İnsan yapımı yapılar bile minimumda tutuldu. Çalışmalarının sadece yüzde ikisinde köprüler görülürken, ahırlar yüzde dördünü gösteriyor.

Sana Bob’un en büyük sırrını anlatacağım. Fark ederseniz, kabinlerinin üzerinde hiçbir zaman bacalar yoktu, ”diye devam etti Kowalski. 'Çünkü bacalar insanları temsil ediyordu ve resimlerinde herhangi bir kişi belirtisi görmek istemiyordu. Kabinleri kontrol edin. Bacaları yok. '

10. Bob Ross Kanserden Öldü

Ross, bir yıl sonra 1995'te 52 yaşında öldü. Resmin Sevinci Bitti. Nedeni lenfoma veya lenfatik kanserdi. Bob Ross Inc.'in CEO'su Walter J. Kowalski, vefat ettiğini duyurdu . Özel bir kişi olduğunu itiraf eden Ross, durumuyla ilgili hiçbir zaman kamuoyuna haber vermedi. Ani ve üzücü bir kayıp oldu, ancak pop kültür panteonunda sevilen bir figür olmaya devam ettiği için mutluyuz.