Hafta Sonu Güncellemesinden hoşlananlar Cumartesi gecesi canlı vardır Chevy Chase bunun için teşekkür etmek. Komik adam, 1975'te segmenti ortaya çıkardı ve o andan itibaren bir komedi yıldızı doğdu. Chase, başrol oynadığı 80'ler boyunca kahkahalar getirdi. Caddyshack , Üç arkadaş , ve Ulusal Lampoon'un Tatili dizi. 90'larda ve 2000'lerde çalışmaya devam ederken, büyük geri dönüşü 2009'dan 2014'e NBC sitcom'daydı. Topluluk .Ama o zamandan beri neredeydi? Chevy Chase artık bir film ve TV fikstürü değildir ve illa ki seçim gereği de değildir. Düşük profilini çevreleyen koşulları öğrenin.Chevy Chase Kimdir?

Chevy Chase, 8 Ekim 1943'te Cornelius Crane Chase olarak doğdu. Oldukça ayrıcalıklı bir yetiştirme sürecine sahipti: Babası, daha sonra Folgers kahve ailesine yeniden evlenen Princeton eğitimli bir editör ve yazardı ve annesi, hayırsever Cornelius Vanderbilt'in evlatlık kızıydı. Vinç. Bard College'dan İngilizce lisans derecesi ile mezun olmadan önce prestijli özel ve yatılı okullarda eğitim gördü.

Wie viele Frauen hatte Steve Harvey?

Geçmişine rağmen, Chase erken yetişkinliğini çeşitli mavi yakalı işlerde (taksi şoförü, inşaat işçisi, süpermarket yöneticisi, vb.) Geçirdi. Ayrıca müzikle uğraştı ve Steely Dan'in gelecekteki üyeleriyle bir caz grubunda çaldı. Ancak Chase, komedi konusunda ustalığı olduğunu fark etti. 1973'te yazar ve oyuncu kadrosunda yer aldığında tam zamanlı bir kariyer yaptı. Milli Lampoon Radyo Saati . Burada John Belushi, Gilda Radner ile tanıştı. Bill Murray ve Brian Doyle-Murray — hepsi birlikte yıldız oldu Cumartesi gecesi canlı .Chevy Chase, Saturday Night Live'da Orijinal Bir Yıldızdı

11 Ekim 1975'te, Chase, prömiyerinde beklenmedik bir yıldız oldu. Cumartesi gecesi canlı . Başlangıçta bir yazar olması için tutulmuştu ve Hafta Sonu Güncellemesi konseptini bu rolde bulmuştu. Chase, yapımcı Lorne Michaels'ın onu sunucu olarak atamasını beklemiyordu. Ama o anında hit oldu ve açılış cümlesi, 'Ben Chevy Chase'im ... ve sen değilsin' komedyen için bir imza oldu.

Michaels, Chase’in 'beğenilebilirliğinin' kendisini ekrana getirme kararının arkasındaki neden olduğunu söyledi. Chase ayrıca görünüşünün başarısıyla çok ilgisi olduğundan şüpheleniyordu.1975'te yaptığı bir röportajda 'Nispeten yumuşak bir şekilde karşılaşıyorum' dedi. New York Magazine . 'Saçım yeterince kısa, kravat ve ceket giyiyorum, böylece daha saldırgan şeyler yapabilirim. Ama zihnim kaba — Çıkarmak istediğim pek çok şey var. Ve bazılarının bunu yapması daha zor olurdu. '

Belki de bu, aklın gösteriden gelecekteki ayrılışı hakkında açıklayıcı bir ipucuydu. Sahne arkasında, Chase tartışmalı bir oyuncu kadrosuydu. Oyuncu kadrosuyla gergin bir ilişkisi olduğu bildirildi - belirli bir rekabet Jim Belushi'ydi. Sonuç olarak, Chase ikinci sezonun ortasında gösteriden ayrıldı.

Ancak, geri döndüğünde yine de paratoner olmayı başardı. Üçüncü sezonda bir bölüme ev sahipliği yaptığında, Bill Murray ile kavga etti gösteri zamanından hemen önce. İzleyiciler, açılış taslağı sırasında yüzünde yeni izler görebiliyordu. Chase gösteriye toplam dokuz kez ev sahipliği yaptı, ancak 15 Şubat 1997 bölümü son bölümü olacaktı. Oyuncu kadrosuna ve personele kötü muamele ettiği iddia edilen bir hafta sonra, kostümlü provalar sırasında Cheri Oteri'yi başının arkasına tokatladı. Ortak yıldız Will Ferrell öfkelendi ve harekete geçmesi için Lorne Michaels'a başvurdu.

Bugüne kadar Chase, gösteriye ev sahipliği yapmaktan men edilen tek oyuncu ve Five-Timers Club'ın tek üyesi. Ancak itibarı, ilk görevinde başarılı olmasını engellemedi. SNL yıl.

Chevy Chase Birçok Klasik Filmde Başrol Oynadı

Chase, bir dizi komedi listesindeki başrolleri sayesinde 1980'lerde havaya uçtu. Caddyshack (1980), Harold Ramis'in ilk yönetmenlik denemesi, bir hit oldu. 40 milyon dolar hasılat elde etti ve ESPN tarafından 'şimdiye kadar yapılmış belki de en komik spor filmi' olarak selamlandı - bu, Chevy’nin yardımcı yıldızı eski yumruk dövüşü rakibi Bill Murray olmasına rağmen. Ve Chase’in karakteri Clark 'Sparky' Griswold, Ulusal Lampoon'un Aile Tatili (1983), onlarca yıla yayılan bir film serisinin tamamını doğurdu.

1986'da Steve Martin ve Martin Short Üç arkadaş (1986). Aptal komedi, gelecekteki bir kült klasiği haline geldi. Üç yıldız 1986'daki bir bölüme ev sahipliği yaptığında SNL , bir üçlünün ilk ve tek barındırma görevlerini paylaştığı zaman oldu.

Onun zirvesinde, Chase film başına 7 milyon dolar emretti. O ev sahipliği yaptı Oscar ödülleri iki kez ve 1994'te Hollywood Walk of Fame'de bir yıldız aldı. Hayranlar, onun fiziksel komedi, kibir ve kuru zekasının alışılmadık karışımına doyamıyor gibiydi.

İyi ya da kötü, Chase kendi mizah tarzına sadık kaldı ve sonraki yıllarda bu ona pek hizmet etmedi.

Chevy Chase İşyeri İddialarının Devam Eden Bir Geçmişine Sahipti

Chase ile çalışmanın her zaman zor olduğu bildirildi. Kitapta New York'tan Canlı: Saturday Night Live'ın Eksiksiz, Sansürsüz Tarihi , eski oyuncu Tim Meadows şöyle diyor: “[Chevy] bazı insanları yanlış şekilde ovuşturdu, ama o buradayken, insanlarla uğraşmasını izlemeye karşı bir araba kazasını tekrar tekrar izlemek gibiydi. Çünkü ne söylediği umurunda değildi. Size aptal olduğunuzu söylemekten hiç çekinmiyor, sadece bunu söylemiyor, insanlara gerçekten kötü davranmayı ve gerçekten zeki olmayı size gösteriyor. '

Chase, oyuncu kadrosuna katıldığında Topluluk , işler başından beri gergindi. Görünüşe göre dizinin yaratıcısı Dan Harmon ile hiç anlaşamadı. Bir Reddit Sor Bana Herhangi Bir Şey oturumunda Harmon, üçüncü sezon için bir bölüm çekerken Chase'in setten uzaklaşmasıyla ilgili düşüncelerini açıkladı.

In welchem ​​Gefängnis ist deine Melly?

Harmon, 'Setteki insanlardan duyduğum cevap onun komik olmadığını düşünmesiydi' diye yazdı. 'Bu konuda ne kadar üzüldüğümü anladıktan sonra,' senaryo yok '(doğru değil) ve' Cornelius adıyla tuhaf bir ilişkim var '(aptal, etiketinde diyalog yoktu) gibi sesli mesajlar söyledi. İnanıyorum ki gerçek cevap yorgun olduğu için eve gitmek istedi. '

Ortak yıldız Donald Glover ayrıca Chase'i ırkçı bir açıklama yapmakla suçladı. 2018 yılında New Yorklu Glover, Chase'in ona, 'Siyah olduğun için insanlar senin daha komik olduğunu düşünüyor.' dedi.

melissa ann mccarthy Gewichtsverlust

Harmon, “Chevy, Donald'ın ne kadar yetenekli olduğunu ilk fark eden kişiydi ve kıskançlığını ifade etme şekli Donald'ı başından savmaktı” dedi Harmon. 'Özellikle Chevy’nin bilgisayarlı olmadığı zor bir geceden sonra Donald’dan özür dilediğimi hatırlıyorum. konuşma ve Donald, 'Bunun için endişelenmiyorum bile.' dedi.

Pierce Hawthorne rolünde Chevy Chase ve Troy Barnes rolünde Donald Glover

(NBC)

Komedyenin inkar etmediği bir suçlama. Chase, 2018'de 'Bunu söyleyebilirdim' dedi. Washington Post profil. Ancak gönülsüz itirafı, o sırada onu kurtarmak için yeterli değildi. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca, Chase yeni roller alma konusunda sorun yaşadı. Bir şeyleri bir araya getirmeyi suçladı: başarısız 1993 talk şovu, Hollywood'dan banliyö New York'a taşınması ve genel yaşı.

Harmon'a bir keresinde öfkeli bir sesli mesaj bırakmış olmasına rağmen, kişisel itibarının bir sorun olduğuna inanmıyor gibi görünüyor. Topluluk 'sadece vasat bir f—— sitcom'du. İnsanların gülmesini istiyorum ve bu hiç komik değil. '

Chevy Chase Şimdi Filmlere Dönüyor

2016'da Chase alkolizm için rehabilitasyona girdi. Tedavi başarısız oldu, ancak sonunda kendi isteğiyle soğuk hindi içmeyi bıraktığını söylüyor. Artık geri dönüş yapmaya hazır. 2020 yılında Çok Mükemmel Bay Dundee Paul Hogan, John Cleese ve Olivia Newton-John . Ayrıca animasyon bilim filminde bir rolü dile getirdi. Pandalar, Uzaylılara Karşı .

Chase'in işlerinde yakında çıkacak iki komedisi var: Ogilvy Fortune ve Federal Suç , ikincisi Sony’nin Crackle'ında yayınlanacak. Dönüşünün izleyiciler tarafından sıcak bir şekilde karşılanıp karşılanmayacağını zaman gösterecek, ancak sanki Chase ne olursa olsun iyi olacak gibi görünüyor.

Chase, Washington Post'a 'Yaptıklarımı zaten yaptım,' dedi. Hiçbir şeyi değiştiremem. Ve ben yaşlıyım. Artık ne yaptığım konusunda endişelenmeme gerek yok. Kim olduğumu biliyorum. İnsanlar beni tanıyan kim olduğumu bilir. Ve ben olduğum için gurur duyuyorum. '