Alec Baldwin ekran efsanesi, her şeydeki performanslarıyla sevilen Böcek suyu -e Cumartesi gecesi canlı . Rağmen o artık bir aile babası ve tanınmış bir aktör olan Baldwin ilk olarak 80'lerde televizyon şovlarında ve Broadway yapımlarında çeşitli görünümlerle oyunculuğa başladı. Sonraki yıllarda, özellikle de Kırmızı ekim için av Jack Ryan olarak.

Baldwin’in film rolleri çok yönlüdür. Komedilerden dizilere, hatta gerilim filmlerine kadar Baldwin hiçbir karakterden çekinmedi. Ancak ilk büyük rolü şöyleydi: Böcek suyu ve Baldwin'in neredeyse üstlenmediği bir roldü. O zamandan beri sette geçirdiği zamanın ne kadar eşsiz olduğunu açıkladı.Alec Baldwin projeden çok şey öğrendi

Baldwin, karısıyla kapana kısılmış bir hayalet haline gelen Adam Maitland'ı canlandırdı. İkili, mevcut sakinleri çiftin eski evinden korkutmak için vahşi bir poltergeist olan Betelgeuse'yi çağırır. Filmde ayrıca Geena Davis, Michael Keaton, Catherine O’Hara ve Winona Ryder rol aldı. Böcek suyu büyük bir başarıydı ve piyasaya sürüldükten sonra da bir kült geliştirdi.

Film ticari bir hit olmasına ve oyuncunun kariyerinin şekillenmesine yardımcı olmasına rağmen Baldwin neredeyse filme dahil değildi. Kitapta Burton üzerinde Burton yönetmen, imza atmaya istekli oyuncu bulmanın ne kadar zor olduğunu hatırladı. Catherine O'Hara projeye tereddüt etmeden katıldı, ancak Burton 'tuhaf senaryo hakkında ne düşüneceklerini bilmedikleri için herkes daha zordu' diye açıkladı.

Baldwin, evinde hapsolmuş bir hayaleti canlandırırken konuşurken, o zamanlar acemi olan oyuncuya tamamen farklı bir zanaat tarzı gösteren yardımcı yıldızı Keaton ile çalışmaya olan düşkünlüğünü özellikle hatırladı.

En çok hatırladığım şey Michael. Demek istediğim, Keaton geldi ve sırrı biliyordu çünkü ben rol yapardım ve sonra bazı şüphelerim olurdu. Ve dedim ki, 'Belki ben böyleyim, belki ben ...' Filmlere başlarken çok gençken ne yapacağım konusunda çok daha nevrotiktim, ' Baldwin, bir röportaj sırasında hatırladı GQ . 'Ve Keaton az önce çıktı ve komedi Annie Oakley gibiydi.'

Beetlejuice bugün bile yaşamaya devam ediyor

Alec Baldwin, Burton'ın filmdeki vizyonuna ve yönüne güvenmesine rağmen, filmin potansiyelinden emin değildi ve herkesin kariyerinin kesinlikle biteceğini düşündü.

'Biz yaptığımızda Böcek suyu , Ne hakkında olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu, belki tüm kariyerimizin bu filmin yayınlanmasıyla biteceğini ve hepimizin öleceğini düşündüm, ”diye devam etti Baldwin. Neyse ki, oyuncunun korkuları dinlendi ve Böcek suyu özellikle Cadılar Bayramı sezonunda halen en çok izlenen filmlerden biridir.

Filmin popülerliğinden dolayı sadece bir çizgi film dizisi değil, bir Broadway şovu da ortaya çıktı. Broadway Nisan 2019'da gösterime giren komedi uyarlaması Kış Bahçesi Tiyatrosu'nda. Baldwin'e gelince, o hala seyirciyi güldürüyor. Cumartesi gecesi canlı ve gelecek filmlerde rol alacak Pixie ve Lamborghini - Efsane . Çoğunlukla odaklandı çocuklarını eğlendirmek koronavirüs salgını nedeniyle kendi kendine tecrit halindeyken, yeni bölümler olmasına rağmen Maç oyunu Baldwin keskin dilli sunucu oynamaya başladı.

Beetlejuice Haberlerinde

Filmin mirası ancak son zamanlarda daha fazla prestij kazandı. Aslında, geçtiğimiz Mayıs ayında, modern pop kültürünün bir parçası olan Funko Pops, filmden karakterleri onurlandıran yeni bir Funko Pop serisinin yayınlanmasını kutlayan bir etkinlik düzenledi. Beetlejuice'in kendisi Funko Pops'un birkaç yinelemesine sahipken, bu son kutlama, Alec Baldwin ve Geena Davis'in karakterlerinin yüzlerini çok daha korkunç bir şeye dönüştürdüklerinde kesinlikle inanılmaz iki yorumunu içeriyordu.

Bir devam filminin olasılığı hakkında da pek çok fısıltı var. Dedikodular, Hollywood'un çok sevilen filmleri olaydan yıllar sonra tekrar ziyaret etme sevgisi nedeniyle epey yankılandı ve birkaç yıldız bile alevleri körükledi. Bununla birlikte, çoğu işaret şunu gösterir: işlerde olmayan bir devam filmi birkaç nedenden dolayı ve olası projeyle ilgili haberlerdeki mutlak sessizlik hiç de cesaret verici değil. En azından ilk film hala aynı şekilde yeniden izlenebiliyor!