Dedikoducu Polis 2017'de 3.136 haber basıldı. Bu, 2016'da ifşa ettiğimiz 2.404 haberden önemli ölçüde daha yüksekti. National Enquirer Geçen yılki en büyük suçluydu, bu onursuzluk şimdi HollywoodLife .

Son 12 ayda, HollywoodLife tarafından düzeltildi veya bozuldu. Dedikoducu Polis 643 defa. Başka hiçbir yayın yaklaşmadı bile. Çiviledik National Enquirer 411 olayda, geçen yılki liste başı 335'ten daha yüksekti, yalanları çürüttü. Ancak, saygın olmayan süpermarket tabloidi bile geçen yıl, fabrikasyon fabrikası olarak ikiye katlanan bir webloid ile bu yıla ayak uyduramadı. Aslında, Justin Bieber'dan Kylie Jenner'a kadar değişen yıldızlarla siteyi gerçekleri için çağıran, HollywoodLies takma adını haksız yere kazandı.Prizin 2017'de sık sık nişangahlarımızda bulmasının bir nedeni, Dedikoducu Polis misyonunu genişletti. Düzgün olgusal hatalara dikkat çekmenin yanı sıra, meşru olmayan ve gerçek olmayan iddialara da daha fazla dikkat etmeye başladık. Yani, yüzeyde makul görünebilecek, ancak gerçekte uydurulmuş iddialar. Hal böyle olunca, HollywoodLies söz konusu olduğunda bir model fark ettik: Görünüşe göre gerçek haberlerden esinlenerek sahte haberler üretiyor.

Düzinelerce ve düzinelerce olayda, çevrimiçi yayının popüler konuları ele aldığını ve ilgili 'özel konular' hazırladığını gördük. Bunların çoğu kanıtlanabilir şekilde yanlış yalanlardı. Diğer zamanlarda, bu 'istisnalar' genellikle açık tahminlere ve sosyal medya ve röportajlar gibi kolayca elde edilebilen bilgilerden çıkarılan makul varsayımlara dayanıyordu ya da bütün kumaştan yapılmıştı, bu nedenle hiçbir saygın kuruluş benzer bir şey bildirmiyordu. .

Birincisinin yakın tarihli bir örneğini vermek gerekirse, HollywoodLies, yalnızca şunu öğrendiğini iddia etti: Kim Kardashian üçüncü çocuğunun yaklaşan doğumu için gergin . Pek çok kadın, bebeklerinin gelişi için endişeli ve realite yıldızı röportajlarda da aynı şeyi söyledi. Kardashian'a gerçekten bağlı kimse bunu blogla paylaşmadı. Yaklaşan teslimattan yararlanmak için uydurulmuştu. Alıntılar uydurma ve iddia edilen kaynak kurgusaldı.

HollywoodLies, sadece günler önce, ikincisine son bir örnek vermek gerekirse, bunu özellikle öğrendiğini iddia etti. Selena Gomez, Justin Bieber'dan 'kocası' olarak bahsediyor. Güvenilir güvenilirliğe sahip hiçbir güvenilir yayın, uzaktan benzer bir şey rapor etmemiştir. Yine, alıntılar sahteydi ve kaynak mevcut değildi. Her şey çiftin açık-kapalı ilişkisinden yararlanmak için uydurulmuştu. Ve webloid'in okuyucuların, bir röportajda HollywoodLife'ı 'en kötü' olarak nitelendirdiğinde, Gomez’in duyguları hakkında ilk elden bilgi sahibi olduğuna inanmalarını istemesi özellikle sinir bozucuydu. İlan panosu .

Elbette, mağazanın gönderilerinin çoğu kendi ürettiği uydurmalar değildi. Hiçbir doğruluk kontrolü yapılmadan magazin dergilerinden sayısız hikaye toplandı. Web sitesi, doğru olup olmadığına bakılmaksızın, dedikodu dergilerinde görünenleri yeniden canlandırdı. Ve HollywoodLies'in Gwen Stefani'nin hamile ve / veya evli olduğuna dair yanlış hikayeleri birçok kez gündeme getirmesi gibi, genellikle gerçek değildi.

Bu nedenle 2017'de en çok kırdığımız yayınların yıl sonu sıralamasında birden fazla magazin dergisi yer alıyor. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok web tabanlı satış noktası bir kez daha listemizde üst sıralarda yer aldı. MediaTakeOut ve Ünlü Kirli Çamaşırhane . Özellikle, bu ilk defa Günlük posta artan sayıda hata nedeniyle ilk 10'da yer aldı.

Her zaman düzenli olarak İngiliz kanallarını takip etsek de, yılın sonuna doğru, başta Avustralya olmak üzere diğer bölgelerdeki dedikodu medyasını da daha yakından incelemeye başladık. Aşağıdakiler dahil olmak üzere ülkenin magazin dergileri KB , Yeni fikir ve TAMAM MI! Avustralya , sattıkları yalanların miktarıyla buradakilere rakip. Tüm bunlar, 2018'de Dedikoducu Polis Gözetleme her zamankinden daha uzağa gidecek. Yanlış bilginin tüm dünyaya yayılma oranı, sosyal medyayı doldurması ve arama motorlarına hakim olması, bu yayınların sorumlu tutulmasını kritik hale getiriyor.

Bu nedenle önümüzdeki yıl, Dedikoducu Polis sadece güncel söylentileri izlemekle kalmayacak, aynı zamanda geçmişten gelenleri de zamana nasıl ayak uydurduklarını görmek için yeniden ziyaret edecekler. Örneğin, 2 Ocak 2017'de baskın yaptık Temasta haksız yere iddia etmek için Kourtney Kardashian dördüncü çocuğuna hamileydi . Şimdi bir yıl sonra, Kardashian'ın asla dördüncü bir çocuğa hamile olmadığı ve tabloid'in yüzde 100 yanlış olduğu anlaşılıyor. Süre Dedikoducu Polis yalanları günlük olarak ortaya çıkarır, zaman nihai doğrulayıcıdır.

2018'deki kararımız, gerçeği kurgudan ayırmaya devam etmek, neyin gerçek neyin söylentiyi açığa çıkarmak, sahte haberleri duyurmak ve akranlarımızı tuttuğumuz doğruluk ve tutarlılık düzeyini korumaktır. Doğruyu kontrol etmek ve kötü yemeklerin altını üstüne getirmekle geçen bir başka yılda bize katılacağınızı umuyoruz.

Wer ist Tom Selleck Frau

GOSSIP COP’S 2017 TABLOID SCORECARD *

Tabloid Puan Kartı 2017

(Dedikoducu Polis)

* En çok söylentilerin düzeltildiği İlk 10 satış noktasını gösterir. Dedikoducu Polis 1 Ocak - 31 Aralık 2017 arası.

Kararımız

Dedikoducu Polis, bu hikayenin elimizden gelen en iyi şekilde doğru olduğunu belirledi.