Riverdale tek gösteri değil bu ilginç bir dönüş Archie çizgi romanlarında. 2018'de Netflix tanıtıldı Sabrina'nın Tüyler ürpertici Maceraları başrolde Kiernan Shipka . Gösteri, bin yıllıkların çoğu iyi bir cadı gören ve hikayesinin daha karanlık bir tarafını gösteren Sabrina Spellman'ın baş karakterini alıyor. Gösteri ayrıca Sabrina’nın teyzeleri Zelda ve Hilda gibi diğer karakterleri geri getirirken, hikayeye yeni üyeler de ekledi. Gösteri ilk çıkışından bu yana başarılı oldu ve övgülerin çoğu gösterinin başrol oyuncusuna gitti .

Aktris artık yeni Sabrina, ama o da geçmişte onu oynayan diğerleri kadar karizmatik ve çekici. Shipka, hayranlarına sevgili genç cadının taze ve beklenmedik bir tasvirini veriyor. Bununla birlikte, seçmelere katılırken, genç yıldız, rolü indirmek için ilk seçmelerinden sonra bir değişiklik yapmak zorunda kaldı.Kiernan Shipka tüyler ürpertici Sabrina Spellman

Shipka, televizyonda çalışmaya yabancı değil. Oyuncu daha önce AMC’de rol almıştı Deli adam ve Nickelodeon's Korranın efsanesi . Ancak bu özel role gelince, farklı bir süreç gerektiriyordu. Oyuncu bir röportaj sırasında ortaya çıktı Çarpıştırıcı bu bölüm için seçmelere benziyordu. Shipka, senaryoyu okuduktan sonra rolü istediğini bildiğini açıkladı. 'Sanırım, özellikle senaryoyu okuduktan sonra, bunun çok basit bir durum olduğunu düşünüyorum çünkü okuduğum andan itibaren sevdiğim materyal olduğunu ve kaliteli olduğunu biliyordum. aktris çıkışa söyledi .

Daha sonra, rolü daha ayrıntılı bir şekilde tartışabileceği dizinin yaratıcısı ile bir araya geldi. 'İnsanların ilgilendiği bir tür telefon aldım […] Roberto [Aguirre-Sacasa] ile tanıştım ve sonunda şov hakkında iki dakika boyunca konuştuğumuz oldukça uzun bir toplantı yaptık çünkü yeni anlaştık. . Biz sadece çok benzer insanlarız, ”diye devam etti Kiernan Shipka.

Oyuncu, iyi karşılanan bir seçme kaseti yaptığını, ancak rolü ona almaya yetmediğini açıkladı. Değiştirmesi gereken bir şey vardı. Onu Sabrina Spellman'dan ayıran tek şey buydu.

Uzun kahverengi saçlarım vardı. Seçmeleri ben yaptım. Harika olduğunu söylediler ama, 'Geri dönüp sarışın olarak yapmalısın,' çünkü seni Sabrina olarak gerçekten satmamızın tek yolu bu. Saçımı sarıya boyadım ve her şeyi tekrar yaptım ve sonra bekledim ”diye detaylandırdı.

Yeni Sabrina yardımcı yıldızlarını büyüledi

Kiernan Shipka, rolü aldıktan sonra, oyuncu kadrosunun diğer birkaç üyesiyle bazı sahne okumaları yapma şansı verildiğini de açıkladı. “Rolü aldıktan sonra pek çok kimya okuması yapma şansım oldu, bu diğer oyuncularla oynamak çok eğlenceliydi. Son kimya okumalarımdan biri Ross'daydı. Roberto ve ben aslında Vancouver'a gitmek için bir uçağa biniyorduk. Ross, 'Neden bu kadar erken ayrılıyorsunuz?' Dedi. 'Yarın sizi göreceğiz. Bunu henüz bilmiyorsun. Eve gidip çantalarını toplayacaksın dostum ve yarın taşınacaksın ”dedi aktris.

Ve gösteri ilerledikçe Sabrina'nın başına gelmesini beklediğine gelince? Oyuncu, 'O anda karakteri olabildiğince gerçekçi bir şekilde oynamak için bilmem gereken her şeyi bildiğimden emin olmak' istediğini vurguladı. Karakter için birkaç umudu olsa da, bunun için endişelenmemesi gerektiğini biliyor. 'Şu anda yaptığım şeye uygulanabilir olmadığı sürece o zaman süper değilim ... Bu konuda fazla endişelenmemeye çalışıyorum.'

Bu gösterinin ve Kiernan Shipka'nın ikonik cadıyı nereye götüreceğini görmekten heyecan duyuyoruz. Sadece umut edebiliriz Riverdale / Sabrina karşıdan karşıya geçmek!