Paul Walker sevimli gülümsemesi ve parlak mavi gözleri ile izleyicileri büyüleyen bir oyuncudan daha fazlasıydı. Oyuncu, insanlara yardım etmeyi sevdiği için hayırsever çabalarıyla da tanınıyordu. Walker, genellikle rastgele yabancılara ve hayranlara vermesiyle bilinen cömert bir vericiydi.

Özellikle bir hikaye, Walker'ın nişanlanmaları için bir çifte isimsiz olarak bir yüzük hediye etmesidir. Kyle Upham, 2013'te çift Walker'la tanıştığında nişanlısı için nasıl bir nişan aldığını hatırladı. Walker onlarla birlikte mağazada oldu, ancak ikisi başlangıçta yıldız statüsünden habersizdi.Upham, Walker'la Irak'a konuşlandırıldıktan sonra nasıl döndüğünü ve nişanlısına ayrılmadan önce bir yüzük alamadığını paylaştı, bu yüzden şimdi birlikte bir yüzük arıyorlardı. Çift, mağazadan yüzüksüz olarak ayrılmıştı, ancak kısa bir süre sonra kadınlardan biri onları otoparkta kovaladığında şok oldu.

'Bayanlardan biri elinde bir çantayla çıktı ve sadece' İşte yüzüğün 'dedi ve sanırım iki ağzımız da düştü. Ve sanırım birkaç dakikalık kabuk şokundan sonra, nihayet battı ve biz 'Peki nasıl? Kim aldı? 'Bana gülümsedi ve söylememenin daha iyi olacağını söyledi,' çift ​​belirtti . Çift hikayeyi ancak Walker'ın ani ölümünden sonra paylaştı.

Paul Walker’ın hayır kurumu anonim hediyelerle sınırlı değildi

2010 yılında, Walker Reach Out Worldwide (ROWW) vakfını kurdu . ROWW, doğal afetler çeşitli alanlara çarptığında yardımcı olan ilk müdahale ekiplerinden ve diğer çeşitli profesyonellerden oluşan bir organizasyondur. Görevleri, olabildiğince çok insana yardım edebilmeleri için hızlı ve verimli bir şekilde yardım göndermektir. Örgüt, Walker'ın Ocak 2010'da ülkede büyük bir depremle sarsılmasının ardından Haiti'ye gitmesinin ardından hayata geçti.

Walker, felakete müdahale etmeye yardımcı olan bir yardım ekibi kurdu. Haiti'de geçirdiği süre boyunca aktör, ihtiyaç duyulan kaynakların mevcudiyeti ile afet sonrası durumlarda personel talebi arasındaki boşluğu gördü ve bu boşluğu kapatmaya yardımcı olmak için ROWW oluşturmasına yol açtı. Walker, 2013'teki ölümüne kadar organizasyonuyla çeşitli olaylarda çalıştı.

The hızlı ve Öfkeli star araba kazasında öldü ROWW için bir yardım etkinliğinden ayrıldıktan sonra. Vakıf, Typhoon Haiyan'ın (Yolanda) kurbanları için bir bağış toplama etkinliği düzenliyordu. Walker ve arkadaşı Roger Rodas kazada öldü. ROWW, o zamandan beri kardeşi Cody'nin gözetimi altındadır ve Walker'ın ihtiyacı olanlara yardım etme vizyonunu geliştirerek Walker'ın mirasını onurlandırmaya devam etmektedir.