78. Altın Küre Ödülleri geldi ve dünya hala Covid salgını tarafından sarılırken, bu yıl törene benzeri görülmemiş değişiklikler getirecek. Yine de endişelenmeyin - birçok öğe bozulmadan kalacaktır. İzleyiciler yine de komik sunucular, yüksek moda ve en önemlisi, geçen yıl ekranda gördüğümüz en iyi şeylerin kutlanmasını bekleyebilirler (onları koltuklarımızın rahatlığından izlesek bile).Altın Küre 2021'den neler bekleyebileceğimizi öğrenin.2021 Altın Küre Ödülleri Ne Zaman?

78. Altın Küre 28 Şubat'ta NBC'de 20:00 EST'de yayınlanacak.

Pek çok insan Altın Küre'yi Oscar'ların öncüsü olarak görüyor, ancak etkinliğin kendine ait bir geçmişi var. İlk Altın Küre'ye 1944'te Hollywood Yabancı Muhabirler Derneği (şimdi Hollywood Yabancı Basın Derneği) ev sahipliği yaptı. Bu gayri resmi bir olaydı ve ödüller parşömen şeklinde dağıtıldı. (İşte biraz eğlenceli bilgiler: ünlü heykelciği bir yıl sonrasına kadar tasarlanmamıştı.)Tören, yıllar içinde birçok başka değişiklik de gördü. 1951'de en iyi film, oyuncu ve oyuncu adayları iki ayrı kategoriye ayrıldı: drama ve müzikal veya komedi. Bölünme, her türün eşit olarak tanınması için yapıldı. Ve 1952'de Cecil B. deMille Ödülü, 'eğlence alanına olağanüstü katkıların' tanınması için tanıtıldı. Tarih boyunca alıcılar arasında deMille'in kendisi, Martin Scorsese, Denzel Washington, Oprah Winfrey , ve Tom Hanks .

2018'de Carol Burnett Ödülü, televizyondaki mükemmelliği takdir etmek için tanıtıldı. Bugüne kadar kazananlar Burnett'in kendisi ve Ellen DeGeneres .

Tören, zamanla gelişmekten korkmuyor. 1963'ten beri, ödülleri dağıtmakla görevli asistan, Bayan veya Bay Altın Küre olarak anılıyor. 2017'de unvan, 'Altın Küre Elçisi' olarak yeniden markalandı. Hollywood Foreign Press Association başkan yardımcısı Anke Hofmann, 'Artık cinsiyet açısından tarafsız ve büyükelçi bir kadın, bir erkek veya bir transseksüel olabilir' dedi. New York Times 2018 yılında.Altın Küre şu anda 25 kategorideki başarıları tanıyor: 14'ü sinema filminde ve 11'i televizyonda. Ödül kazanmak ciddi bir iş olsa da, etkinliğin rahat doğası etkinliğin popülerliğiyle çok ilgilidir. Hem izleyiciler hem de şov dünyasının içindekiler, töreni yıldızların emeklerinin meyvelerini parti benzeri bir atmosferde tatma şansı olarak görüyor.

Altın Küre'ye Kim Ev Sahipliği Yapıyor?

Altın Küreler yetenekli sunucular olmadan izlemek kadar eğlenceli olmazdı - başka kim halk arasında A listesindeki izleyici üyelerini sinirlendirmekten paçayı sıyırabilirdi? Önceki sunucular arasında Andy Samberg ve Sandra Oh, Ricky Gervais ve Seth Meyers .

2021 için, Cumartesi gecesi canlı Şaplar Tina Fey ve Amy Poehler 2013'ten bu yana dördüncü kez barındırma görevlerini paylaşacak. İkilinin, Hafta Sonu Güncelleme masasından paylaştıkları yan bölme büyüsünü yeniden yakalamasını bekleyin. Geçmişteki ödüllerin gösterdiği en iyi anlarından bazıları için bu montaja göz atın:

Ayrıca, o akşam arka planda gelecek vaat eden iki yetenek arayın. 2021 Altın Küre Elçileri, Satchel ve yönetmen Spike Lee'nin kızı ve oğlu Jackson Lee olacak. Kardeşler (her iki film yapımcısının kendisi) tören boyunca ünlülere yardımcı olacak. Ayrıca, kalplerine yakın olan iki hayır kurumuna da dikkat çekecekler: LGBTQ sağlık hizmetlerinde dünya lideri olan Callen-Lorde Toplum Sağlığı Merkezi ve Big Brother Big Sisters.

Bu Şimdiye Kadarki İlk Sanal Altın Küre Olacak

Bu yılki Altın Küreler ile üretilecek COVID-19 akılda güvenlik önlemleri. Sunucular, ülkenin diğer taraflarından görevleri ayıracak: Fey, New York City'deki Rainbow Room'dan canlı olarak yayınlanacak ve Poehler, Beverly Hills'teki Beverly Hilton'dan canlı yayın yapacak. Adaylar dünyanın çeşitli yerlerinden görünecek ve ödüllerini kabul edecekler.

2021 Altın Küre Adayları Kimler?

Altın Küre ile ilgili değişmeyen bir şey, adayların duyurulmasıyla gelen mırıltılar ve sürprizlerdir.

Film kategorisinde, David Fincher'in Mank pakete altı aday ile liderlik ediyor. Aaron Sorkin’in Chicago Davası 7 beş ile hemen geride kalıyor. Drama kategorisindeki diğer yarışmacılar Chloe Zhao’nun Göçebe , Emerald Fennell’s Gelecek vaat eden, genç kadın ve Florian Zeller’s Baba .

Sacha Baron Cohen , En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterilen Chicago Davası 7 , özellikle iyi bir yıl geçirdi. Onun Borat Sonraki Film Filmi En İyi Film (Müzikal veya Komedi) dahil olmak üzere üç kategoride de onay aldı.

En İyi Yönetmen dalında bu yılın adayları arasında üç kadın var: Zhao, Fennell ve Regina King ( Miami'de Bir Gece ). Fincher ve Sorkin de kesimi yaptı.

Televizyonda Taç altı aday ile domine ediyor. Schitt's Creek beş ile takip eder.

Prestijli Cecil B. deMille Ödülü, Jane Fonda . 'Politik aktivizminden fitness devriminin lideri rolüne ve ona yeni nesil bir takipçi kazandıran küresel çevre hareketinde bir lider olarak en son enkarnasyonuna (ve evet, sivil itaatsizlik nedeniyle yeni bir tutuklamalar döküntüsü) , Jane Fonda bir sanatçı ve insancıl, rol model, nüfuzlu bir kadın ve çağlar boyunca bir Hollywood yıldızı olmaya devam ediyor. ndaha hak eden bir alıcı düşünmeyin… ” Altın Küre web sitesi .

Norman Lear, gibi ikonik televizyon şovlarının yapımcısı Ailedeki herkes , Sanford ve Oğlu , ve Günün birinde Carol Burnett Ödülü'nü alacak. 'Tartışmalı konuları mizah yoluyla ele alan ilerici yaklaşımı, sosyal ve politik konuların televizyona yansımasına izin veren kültürel bir değişime yol açtı,' HFPA Başkanı Ali Sar'ın açıklamasını okudu . 'Çalışmaları sektörde devrim yarattı ...'

28 Şubat Pazar günü saat 20: 00'de NBC'ye katılın. Kimin eve bir kazanan gideceğini görmek için EST.