Eski eşten sonra Amber Heard onu aile içi şiddet uygulamakla suçladı evlilikleri sırasında , bağları olan birden fazla ünlü Johnny depp savunmasında öne çıktı. Depp’in diğer eski karısı ve iki çocuğunun annesi, Vanessa Paradis , Depp’in eski nişanlısı Winona Ryder ve eski rol arkadaşı Penelope Cruz hepsi oyuncunun savunmasında tanıklık etti. Unutulmamalıdır ki, her üç kadın da Depp'in onların huzurunda asla şiddet kullanmadığı konusunda ısrar etseler de, Heard ve Depp'in evliliğinin samimi ayrıntılarını bilenlerin sadece Depp ve Heard olduğu kesin olarak bilinmelidir.

Depp, Heard'ı alenen, Depp'i evlilikleri sırasında kendisine karşı aile içi şiddet uygulamakla suçladığında meydana gelen hakaret iddiasıyla dava açıyor. Yakın insanlar Korsanları Karayipler yıldız, kendisiyle yaşadıkları deneyimler hakkında tanıklık ediyor.Winona Ryder’ın Tanıklığı

Yasal belgelerde tarafından edinilmiş Patlama ,Depp’ler Edward Makas Eller 'Yardımcı yıldız ve eski kız arkadaşı Winona Ryder, Heard'ın detaylandırdığı davranışlardan hiçbirini hiç yaşamadığını açıkladı. İlk olarak Ryder, Heard ile evliliğine dair hiçbir fikri olmadığını kabul etti, ancak yine de ısrar etti, 'O kadar çılgınca farklı olan deneyimlerime göre, ona yönelik suçlamaları duyduğumda kesinlikle şok oldum, kafam karıştı ve üzüldüm.' Ryder, Depp'in karakterini savunmak için yaptığı açıklamanın bir parçası olarak devam etti: “Onun inanılmaz derecede şiddetli bir insan olduğu fikri, tanıdığım ve sevdiğim Johnny'den en uzak şeydi. Kafamı bu suçlamalara ayıramam. ' Winona Ryder, Johnny Depp'in kendisine ya da “gördüğüm herhangi birine” “asla, asla” şiddet veya tacizci olmadığını söyledi. Ayrıca kendisinin her zaman 'onunla çok çok güvende hissettiğini' söyledi.

Vanessa Paradis'in Tanıklığı

Bu aynı yayın Johnny Depp’in eski karısı ve annesinin beyanını da aldı. Zambak-Gül ve hakaret davası için John Christopher Depp III. Vanessa Paradis de ifadesinde benzer şekilde savunmacıydı. 'Johnny Depp'i 25 yıldan fazla bir süredir tanıyorum ... Tüm bu yıllar boyunca Johnny'nin nazik, özenli, cömert ve şiddet içermeyen bir kişi ve baba olduğunu biliyorum.' Paradis ayrıca 'Amber Heard'ın 4 yıldan fazla bir süredir Johnny'yi kamuoyuna açık bir şekilde suçladığı iddialar' konusundaki farkındalığını kabul etti, ancak bu suçlamaların 'tanıdığım gerçek Johnny' ile tutarsız olduğu konusunda ısrar etti. Winona Ryder gibi Paradis de Depp'ten hiç şiddet veya taciz yaşamadığını söylüyor. Vanessa Paradis, Johnny Depp'e yöneltilen suçlamaların kariyerine zarar verdiğini de kabul etti.

Penelope Cruz’un Tanıklığı

Penelope Cruz üç filmde rol aldı ( Darbe , Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde , Doğu Ekspresinde Cinayet ) Johnny Depp ile birlikte. Ayrıca savunmasında yazılı ifade verdi. Belgeler, üzerinden Patlama , kısmen, “Yıllar geçti ve onunla sadece 3 film çekmedim, aynı zamanda onu çok iyi bir arkadaş olarak görüyorum. Nezaketinden, parlak zihninden, yeteneğinden ve kendine özgü mizah anlayışından her zaman etkilenmişimdir. '

Cruz ayrıca Johnny Depp'in hamileliği sırasında ilk çocuğuyla nasıl davrandığını da ayrıntılarıyla anlattı. Cruz, 'İlk hamileliğimin altı ayı boyunca, çekim yaparken her günümü onunla geçirdim' diye yazdı. Karayip Korsanları . Kocam ve ben, bu sürecin her adımında bana uyguladığı tatlılığı, korumayı ve nezaketi asla unutmayacağız. ' Depp’in savunmasındaki bu üç hanımın ifadeleri, Amber Heard ile yaptığı yasal savaş sırasında büyük olasılıkla işe yarayacaktır.

Bir kez daha, ne Cruz, Paradis ne de Ryder'ın Heard ve Depp arasındaki evlilik hakkında gerçek bir kavrayışa sahip olmadığı yeterince vurgulanamaz. Ev içi şiddet ölümcül derecede ciddi bir konudur ve her türlü iddia ciddiye alınmalıdır. Bununla birlikte, suçlu olduğu kanıtlanana kadar masum kavramı hatırlanması gereken önemli bir kavramdır. Kamuoyunda mahkemede yargılanmak, gerçek bir mahkemede yargılanmaya yakın değildir.