Dünya kaybolduğunda Eddie Van Halen hepimiz dünyanın en iyi ve en önemli gitaristlerinden birini kaybettik. rock geçmişi . Ayrıca elektro gitarla ilgili her şeyin üretken bir mucidiydi. Elbette en ünlü icadı 'Frankenstrat' ​​olarak adlandırılan kırmızı, beyaz ve siyah çizgili gitarıdır. Öyleyse, büyük Eddie Van Halen yaratılışıyla birlikte gömülecek mi? Dedikoducu Polis araştırır.Bir Tabloid Cevabı Bildiğini Düşünüyor

Daima pejmürde olanın son sayısında National Enquirer , tabloid, Eddie Van Halen’in bu ayın başlarında 65 yaşında ölümünden sonra efsanenin cenazesi hakkında sahte raporlar uydurmaya başlamak için hiç vakit kaybetmedi. 'Eddie Van Halen'in Rock N 'Roll Cenneti - Gitarı ile Gömülmek' başlıklı manşetinde müzisyenin 'arkadaşlarının' gazeteye 'Frankenstrat' ​​gitarlarından birinin yanına gömülmek istediğini söylediği iddia ediliyor. imza sesini tanımlamak için yarattığı. ' Van Halen'in bu sözde 'yakın arkadaşı' şöyle diyor:Eddie, tüm hayatını o enstrümana borçlu olduğunu hissetti. O şeyi ailesi kadar sevdi.

Rock'taki En Ünlü Gitar

Açıkçası, gitar Eddie Van Halen için önemliydi. Bunu Van Halen'in ilk günlerinde kendisi inşa etti ve en ikonik iki gitar yapımcısı Gibson ve Fender hakkında sevdiği her şeyi birleştirdi. Gövde Fender Stratocaster'dan olsa da, gitarın geri kalanı tamamen Eddie Van Halen’in, tam olarak aradığı şeyi yaratmak için farklı gitarlardan farklı parçalar kullanan kendi eseri. İmza niteliğindeki boya işi, dünyanın her yerindeki müzik hayranları tarafından tanınır. Van Halen 45 yıllık kariyeri boyunca bir dizi gitar kullanırken, hiçbiri Frankenstrat ve Eddie Van Halen'in birçok versiyonunun çaldığı kadar ünlü veya anında tanınabilir değildi.https://www.instagram.com/p/B7b7yglg3ae/

Birden Fazla Var

Eddie Van Halen, bazıları 1980'lerde onay anlaşması olan Kramer gibi şirketler tarafından inşa edilen, hepsi orijinaline dayanan bir dizi farklı versiyon oynadı. Aslında, belki de en çok görülen, '5150' lakaplı Frankenstrat, Van Halen ve Kramer Gitarları tarafından 80'lerin ortalarında inşa edilmişti ve Eddie Van Halen tarafından grubun yeniden birleşme turuna kadar ve dahil olmak üzere bir dizi tur için kullanılıyordu. 2004'te ikinci solist Sammy Hager.Peki, Eddie Van Halen bunlardan biriyle gömülecek mi?

Kısa cevap hayır. Tabloid raporu tamamen yanlış. Eddie Van Halen'in bu 'yakın arkadaşının' bilmediği önemli bir ayrıntı var. Aile bir ölü yakma planlamak . Biz buradayken Dedikoducu Polis Farz edin ki EVH (birçok hayranı tarafından bilindiği üzere) biriyle yakılabilir, bu çok, çok olası görünmüyor. Van Halen gitarlarının hayranlar için ne kadar önemli olduğunu anladı ve birini kül için yakma fikri bu hayranların çoğu için korkunç olurdu.

Bu Fikir Nereden Geldi?

Sahte makalede, tabloid başka bir efsanevi gitarist olan Pantera’dan Dimebag Darrell Abbott’un ölümüne ve cenazesine işaret ediyor. Abbott, 2004 yılında çılgın bir hayran tarafından sahnede öldürüldükten sonra Eddie Van Halen, ikonik gitarlarından birini, “Bumblebee” adlı sarı ve siyah gitarı Abbott ile birlikte gömmesi için aileye verdi. Görünüşe göre, ölümünden sadece haftalar önce, Abbott, Van Halen'den gitarın bir kopyasını istedi, ancak Van Halen bir kopya yerine orijinali arkadaşı ve gitarist arkadaşının yanına gömmek için bağışladı.

Şüphesiz, bu son kurgu eserine ilham veren de bu hikayedir. National Enquirer . Her zamanki gibi, şuna kadar Dedikoducu Polis magazin gazetesinin vermediği gibi gerçekleri açıklığa kavuşturmak için Bu güvenilmez çıkış söz konusu olduğunda bu pek de şaşırtıcı değil. O ve kardeş yayınları genellikle ünlülerin ölümleri ve cenazeleri hakkında sahte ve tatsız hikayeler yayınladı.

Eddie Van Halen, Guitar World dergisiyle yaptığı röportajdan bir ekran görüntüsünde bir Frankenstrat tutuyor

(Gitar Dünyası)

Kaba Hikayeler Normdur

Ne yazık ki Enquirer tahmin etti Kraliçe II. Elizabeth'in ölümü onlarca yıldır. Her birkaç ayda bir ölümün eşiğinde ya da ölüm yatağında olduğunu iddia eden başka bir hikaye yayınlıyor gibi görünüyor. Hepimizin bildiği gibi, İngiliz tarihinin en uzun süre hizmet veren hükümdarı hala yaşıyor ve iyi durumda ve kraliçe olarak hizmet ediyor.

Bu, bu yıl ilk defa bile değil Dedikoducu Polis tatsız bir cenaze öyküsünü bozdu. Ağustosda, TAMAM MI!, ile aynı şirkete ait olan Enquirer , iddia eden yanlış bir rapor yayınladı Kelly Ripa, Regis Philbin’in cenazesine davet edilmedi. . Gerçekte, Philbin, Notre Dame kampüsünde ailelere özel küçük bir servise gömüldü. O zamanki seyahat kısıtlamaları nedeniyle mantıklıydı. Ripa, davet edilecek bir şey olmadığı için kendi başına 'davet edilmedi'. Bu gazeteler, bu kişisel aile kararları hakkında hiçbir fikre sahip değiller ve gerçekte hiçbir dayanağı olmayan değersiz hikayeler yayınlamaya devam ediyorlar.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.