Yaptı Elizabeth Moss işe almaya çalış Taylor Swift Scientology için? Geçen yıl bir dedikodu sitesinin öne sürdüğü sahte hikaye buydu. Fakat Dedikoducu Polis gerçeği biliyor.

5 Şubat 2019'da, Radar Çevrimiçi hayal edebileceğiniz en ufak delillere dayanarak, saçma bir hikaye makalesi yayınladı. Moss, Swift'in Scientology Kilisesi'ne katılmasını hedefliyordu. . Saçma dedikodu, aktrisin kırmızı halıda kendisiyle birlikte olduğunu belirttikten sonra ortaya çıktı. Damızlık Kızın Öyküsü yardımcı yıldızlar gevşemek için sette Swift’in müziğini dinlediler. Swift, dizinin 'büyük bir hayranı' olduğunu ve bir gün Moss'la tanışmayı çok seveceğini söyleyen bir videoyla yanıt verdi. Uzun süredir Scientology'nin bir üyesi olan aktris, 'her zaman takılmayı' çok seveceğini söyleyerek yanıt verdi.Her zaman sonuca varmaya hazır olan RadarOnline, bu değiş tokuşu Moss'un yakında Swift'in tartışmalı yıldızlarla dolu organizasyona katılmasını sağlamak için çalışacağının kesin bir işareti olarak okudu. Tabii ki hepsi saçmalıktı. Dedikoducu Polis Moss'a yakın bir kaynakla görüştü ve bize söylentinin tamamen doğru olmadığına dair güvence verdi: Moss ve Swift sadece birbirlerinin çalışmalarına olan hayranlıklarını ifade ediyorlardı.

Bir yıl sonra, burada hiçbir şey değişmiş gibi görünmüyor. Moss ve Swift, en azından halka açık bir şekilde hâlâ görüşmediler. Aslında, her iki kadın da geçen ay Sundance Film Festivali'ne katıldı, ancak yollarının kesiştiğine dair hiçbir gösterge yok. Ve Swift, bir Scientologist olmakla ilgili hiçbir şeyden bahsetmedi. Dahası, Swift'in zaten kendi dini var. Süperstar, ruhani inançları konusunda hiçbir zaman inanılmaz derecede açık olmamasına rağmen, şunu belirtti: o Hıristiyan son Netflix belgeselinde, Taylor Swift: Bayan Americana. Son albümü, Sevgili , aynı şekilde dini dili kullanımıyla da dikkat çekiyor. Görünüşe göre din söz konusu olduğunda Swift alınır.

Tartışmalı ve esrarengiz doğası nedeniyle, Scientology Kilisesi hakkındaki söylentilere gelince bazen gerçeği kurgudan söylemek zor olabilir. Bu, dedikodu dergilerinin ve blogların bununla ilgili çılgın hikayeler icat etmesini oldukça kolaylaştırır. RadarOnline hikayesinden bu yana geçen yıl, birçok başka magazin dergisi bu söylenti değirmeninden yararlandı.

Kasım'da, Star Moss ve Swift hakkındakine çok benzeyen bir hikaye yayınladı, bu sefer Tom Cruise, kiliseye katılmak için Joaquin Phoenix'i işe alıyor . Bir ay sonra Küre hiçbir gerçek kanıta dayanmadan, Jennifer Aniston bir Scientolog olmak üzereydi . Dedikoducu Polis hem bu hikayeleri hem de daha fazlasını bozdu Magazin gazeteleri ve dedikodu blogları, Scientology Kilisesi'ni ve ünlü üyelerini sahte materyaller oluşturmak için kullanma alışkanlığına sahiptir.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.