Denzel Washington eski başkan asla söylemedi Barack Obama İtibarsız bir web sitesindeki asılsız manşete rağmen '15 yıl hapis cezasına çarptırılmalı'. Yaralanmaya hakaret ekleyen sahte başlığın önceki makaleyle hiçbir ilgisi yoktur. Dedikoducu Polis bu saçma tıklama tuzağını açığa çıkarabilir.

Adlı bir blog Bugün Dünya 365 “Denzel Washington: Barack Obama 15 Yıl Hapiste Olmalı. Ona Katılıyor musunuz? ' Bununla birlikte, eşlik eden makale eski cumhurbaşkanından hiç bahsetmiyor. Bunun yerine, oyuncunun filminin galasında verdiği bir röportajdan bahsediyor, Çitler , yaklaşık bir yıl önce. O zaman, Washington medyadan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi , gazetecilere, 'Gazete okumazsanız, bilgisizsiniz. Eğer okursanız, yanlış bilgilendirilmişsinizdir. 'Kırmızı halı röportajında ​​oyuncu, “Çok fazla bilginin uzun vadeli etkisi nedir? Etkilerinden biri, ilk olma ihtiyacıdır, artık gerçek bile değil. Öyleyse, sadece ilk olmak için değil, doğruyu söylemek için hepinizin doğruyu söylemeniz ne kadar büyük bir sorumluluk. ' Washington, 'Artık ilk olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Kimin umurunda? Oraya götürün. Kime zarar vereceği umurumuzda değil, kimi mahvettiğimiz umurumuzda değil, doğru olup olmadığı umurumuzda değil. Sadece söyle, sat. '

Daha önce bahsedilen alıntılar, oyuncunun röportajının kapsamıydı. Başkan Obama'ya herhangi bir gönderme yok. Ayrıca, World Today 365, Aralık 2016'da bu açıklamaları yaptığını düşünürsek, partiye oldukça geç kaldı. Şunu da belirtmek gerekir ki, aldatıcı site bir hikaye uydurma zahmetine bile girmedi. Bunun yerine, onu takip eden makaleyle hiçbir ilgisi olmayan rastgele ve gerçek dışı bir başlık uydurdu. Dedikoducu Polis World Today 365'i 'sahte haber' sitesi olarak adlandırırdı, ancak sahte haberleri uydurmak için çok tembeldi. Çıkış, okuyucuları kandırmak ve tıklama oluşturmak için tasarlanmış sahte bir başlık icat etti.

Gerçekte, Washington, Obama’nın ilk yemin töreninde ön sırada oturdu ve başkanlığı boyunca onu destekledi. The aktör sahte haberlerin kurbanı oldu çeşitli nedenlerle. Ne olursa olsun, Dedikoducu Polis Washington'un Obama'nın “15 yıl hapis cezası” iddiasının tam bir uydurma olduğunu söyleyen bize hala temsilcisiyle görüştü.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.