Dır-dir Christian Bale Batman olarak mı dönüyorsunuz? Tam olarak bir yıl öncesinden bugün gelen bir hikaye, kendisine bu kadar çılgın bir miktar para teklif edildiğini, Bale'in Kara Şövalye rolünü yeniden üstlenmesinin hiçbir yolu olmadığını ileri sürüyordu. Ancak Dedikoducu Polis o zamanlar bildirilmişti, iddia doğru değildi ve 365 gün sonra hala yanlıştı.

Jennifer Garner und Brad Pitt

30 Kasım 2017'de, TAMAM MI! Warner Bros.'un üç Batman filminin yıldızı Bale'e geri döndüğünü ve ona o kadar büyük bir teklifte bulunduğunu iddia eden bir 'içeriden' olduğunu, stüdyoyu geri çevirmesinin 'imkansız' olduğunu iddia etti. Dergi, Bale'in 'parayı alıp kaçması' gerektiğini bile başyazı yaptı. Peki yayın, Bale'e Batman'ı tekrar oynayacağına söz verdiğini tam olarak ne kadar iddia etti? Çıkışa göre, kendisine şaşırtıcı bir 100 milyon dolar teklif edildi.Gazeteci, anlatısını isimsiz ve izlenemeyen bir 'kaynağa' dayandırırken, Dedikoducu Polis derginin raporunu haberin konularıyla doğruladı. Warner Bros., mağazanın hikayesinin 'kategorik olarak yanlış' olduğuna dair bize güvence verdi. Bu arada, oyuncu adına bize iddianın doğru olmadığını söyleyen Bale'in temsilcisi ile de konuştuk.

Tam bir yıl geçti ve en iyi ticari yayınların hiçbiri doğrulamadı ve hatta aynı iddiayı öne sürmedi. Ve nedeni, tüm önermenin sahte olmasıdır. Son zamanlarda, bir sonrakinin yazarı ve yönetmeni Batman filmi Matt Reeves, Warner Bros.'un yeniden başlatılmasıyla ilgili bir güncelleme yaptı. ve filminin 'Christopher Nolan’ın Kara Şövalye evreninden ayrı' olacağını, yani Bale'i içermeyeceğini belirtti.

Hatta Bale, Batman olarak 'asla' geri dönmeyeceğini söyledi . 2014'te bahsettiği nedenlerden biri, rol ve filmin dövüş sahneleri için çok yaşlı olduğunu hissetmesiydi. O sırada itiraf etti, '100 kez [bir dövüş dizisi] yaptın ve gitgide daha yavaş ve daha yavaş oluyorsun.'

Aynı zamanda, hiç kimseye tek bir film için 100 milyon dolarlık düz bir maaş ödenmediğini de belirtiyor. Bazıları arka uç ve ticari satış anlaşmaları yoluyla zaman içinde bundan fazlasını yapsa da, Robert Downey Jr. en yüksek ücretli film oyuncusu için 40 milyon dolar maaş almış Kaptan Amerika: İç Savaş 2014'te. (Tabloid'in matematiğine göre, Bale'e bunun iki buçuk katı teklif ediliyordu.) Dedikoducu Polis 12 ay önce anlatılan hikayeyi Bale, Batman'i yeniden oynaması için 100 milyon dolar teklif edildi hatalıydı ve bu güne kadar hala yanlış.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.