Bill O’Reilly bir süpermarket gazetesinin haberine rağmen CBS News'e katılmıyor. Hikaye yanlış bir şekilde değiştirebileceğini iddia ediyor Jeff Glor 'CBS Evening News' in sunucusu olarak. Dedikoducu Polis bunun tamamen doğru olmadığını öğrendi.

'Bill O’Reilly Bir CBS Geri Dönüşüne Bakıyor', web sitesinde bir başlık okuyor National Enquirer . O’Reilly, geçen yıl bir cinsel taciz skandalının ortasında Fox News'den rezil bir şekilde ayrıldı. Şimdi dergi, onun 'büyük bir TV ağında çarpıcı bir geri dönüş için hazırlandığını' ve 'Jeff Glor'un' CBS Akşam Haberleri 'nde yerini almaya hazırlandığını iddia ediyor. Makale, tamamen anonim, izlenemeyen' sektör içerisindeki kişilere 'dayanıyor.Çıkış, özellikle O'Reilly'nin Glor'un yerini almak için 'gişe rekorları kıran 30 milyon dolarlık bir paket için pazarlık yaptığını' ve 'Fox'u reytinglere gömme' sözü verdiğini iddia ediyor. Sözde 'ağ kaynağı', 'Tatlı intikam hakkında konuşun!' O’Reilly'nin CBS ile sözde nasıl görüştüğüne gelince, yayın, yayıncının reyting sorunlarına 'bir çözüm için çabalıyor' olduğunu iddia ediyor. 'Bill, kaybettiği ihtişamını geri kazanmak ve yeni işini düşmanlarının yüzüne itmek için sabırsızlanıyor,' diye devam ediyor tabloid.

Bu doğrudur Glor'da 'CBS Akşam Haberleri' reytingleri büyük ölçüde düştü Dümende, işte ne kadar kalacağı konusunda spekülasyonlara yol açtı ve Aralık ayında yeni başladı. Bununla birlikte, CBS News başkanı David Rhodes geçtiğimiz günlerde Glor'a ve 'Evening News' e olan güvenini dile getirerek, 'Aslında beklenen hedefe doğru performans gösteriyoruz' dedi. Ayrıca söyledi Çeşitlilik , 'Jeff'in işe alınması gerçekten kasıtlıydı.'

Ve bir haber programı için bir gazeteci olan Glor'u siyasi yorumcu O'Reilly ile değiştirmek pek mantıklı olmaz. O’Reilly'nin partizan bir figür olduğu düşünüldüğünde, böyle bir hareket muhtemelen reytinglere zarar vermeyecektir. Aslında, Fox News'ten ayrılmasının nedenlerinden biri reklam boykotuydu, CBS kesinlikle hoş karşılanmayacağı bir şeydi. Ancak O’Reilly ağa katılmak için aslında görüşmelerde olmadığı için bu sorun değil.

O ve temsilcileri birden fazla yorum talebine yanıt vermezken, CBS News sözcüsü Dedikoducu Polis , 'Bu iyi bir tanesi. Bize başka bir tane daha söyle. ' Glor sonunda bir gün dışarı çıksa da, yakın gelecekte olmayacak. Daha da önemlisi, çapa başkanı Bill O'Reilly tarafından doldurulmayacak, aksine Enquirer Raporu. Derginin, TV haber endüstrisi için güvenilir bir kaynak olmaktan uzak olduğu ve bir ay önce bir kapak hikayesinde yanlış bir şekilde iddia ettiği unutulmamalıdır Hoda Kotb, NBC’nin 'Today' programından kovulmak üzereydi .

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.