Genellikle sahte haberler yayınlayan bir web sitesinin ana sayfasında yer alan şekil değiştirme hakkında iki ayrı hikaye vardır. Bu makaleler, her ikisinin de Beyonce ve Jay z ayrı zamanlarda sürüngenlere dönüşürken yakalandılar. Açıkça saçma, ama oradaki komplo teorisyenleri için, Dedikoducu Polis şekil değiştirmenin neden bilimsel olarak mümkün olmadığını da açıklayabilir.Ekimde, Dedikoducu Polis seslendi YourNewsWire New York City'den Los Angeles'a giden bir uçakta düzinelerce yolcunun yakalandığını iddia eden sahte bir hikaye yayınladığı için Jay Z, bir sürüngene dönüşüyor . Ancak, bu sözde tanıkların hiçbiri, doğal olarak dünyadaki başka hiçbir kanalda yer almayan olayı bildirmek için öne çıkmadı.Geçen ay site, hakkında benzer saçma bir rapor yazdı. Beyonce, Serena Williams'ın düğününde şekil değiştirirken yakalandı . Tabii törene katılan tek bir konuk bile böyle bir olayın yaşandığını iddia etmedi. Dedikoducu Polis o uzun hikayeyi de bozdu.

Ne yazık ki, bu makalelerin her ikisi de hala ana sayfasında belirgin bir şekilde yer alıyor. YourNewsWire, sahte haberler listesinde yer alan bir web sitesi çıkışlar. Hala şüpheleri olanlar için birkaç neden var şekil değiştirme bilimsel olarak imkansızdır . Birincisi, insanlar bir kertenkeleden çok farklı genetik bilgiye sahipler, bu nedenle bu bölgenin türler arası dönüşüm için neden bir sürüngeni seçtiği çok az anlam ifade ediyor. Öte yandan, insanlar DNA'yı şempanzeler, köpekler, kediler, fareler, tavuklar, inekler ve hatta muzlarla paylaşıyor. Metamorfoz hala gerçekleşemez, ancak bunlardan herhangi biri daha iyi seçimler olabilirdi.Şimdi diyelim ki bir kişi bir şekilde başka bir yaratığa dönüşme sihirli yeteneğini elde etti. İnsan vücudunun başka bir türe göre yeniden yapılandırılması, bireyin tüm iskelet sistemini parçalayacaktır. Kişinin cildi, kemikleri ve kasları parçalanır, bu da Beyonce veya Jay Z'nin mutasyondan sonra insan formuna geri dönmesini imkansız hale getirir. Birinin bedeni başka bir canlının organlarını da reddederdi, ama bu sadece diğer tüm konuların tamamlayıcısıdır.

Şekil değiştirmenin bilimsel imkansızlığını açıklamak zorunda kalmak aptalca olabilir, ancak Jay Z ve Beyonce'nin kertenkelelere dönüştüğü hakkındaki hikayeler Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya kuruluşlarında akıl almaz miktarda paylaşıldı. Ne kadar gülünç göründüğüne bakılmaksızın, sahte haberlerin yayılmasına başka bir örnek.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.