32 sezondur, İnanılmaz yarış Amerikalı izleyicileri büyüledi. Yeni Zelandalı TV kişiliği Phil Keoghan'ın yayınlandığı ilk günden bu yana ev sahipliğini yaptığı macera gerçeklik oyunu şovu, iki kişilik takımlar halinde dünya çapında yarışan yarışmacıları takip ediyor. Gittiklerinde, yarışta ilerlemek için tamamlamaları gereken görevlerin yanı sıra bir sonraki konumlarına dair ipuçları verilir. Övünme haklarına ek olarak, kazanan takıma 1 milyon dolarlık bir ödül verilir. Şov, 19 yılı aşkın süredir 89 ülkeyi ziyaret etti ve Olağanüstü Gerçeklik TV Yarışması Dizisi için etkileyici toplam 10 Emmy Ödülü kazandı.Reality şovun her sezonu aksiyon dolu olsa da, bazıları şovu yeni heyecan ve gerilim seviyelerine taşıdı. Burada en iyi on sırayı aldık Harika yarış gösterinin başlangıcından bu yana geçen sezonlar, 2001'de.10. 9. Sezon

9. Sezon 28 Şubat 2006'da gösterime girdi. Varış noktaları beş kıtayı kapsıyordu ve Yunanistan, Umman ve Japonya'ya ilk seferleri de dahil olmak üzere 10 ülkeyi içeriyordu. Yarışan takımlar arasında bir çift kız kardeş, iki ömür boyu arkadaş, bir anne ve kız ve 40 yıldır evli olan bir çift vardı. Sıklıkla 'hippiler' olarak anılan yakın arkadaşlar BJ ve Tyler da unutulmaz (ve bir şekilde yersiz) bir ikili idi. Kötü şans, şüpheli navigasyon becerileri ve diğer takımlarla sürekli çatışma gibi bir dizi büyük engele rağmen son turlara çıkmayı başardılar.9. Sezon 12

Sezon 12'nin maceracı yarışmacıları 10 ülkede toplam 30.000 mil yol kat etti. Yarışan takımlarda bir Goth çifti, bir çift evli bakan, bir büyükbaba ve bir torun ve bir erkek / kız kardeş ikilisi dahil olmak üzere birçok renkli karakter yer aldı. Ayrıca bitiş çizgisinin Gridwood, Alaska'da olması da dikkat çekiciydi; bu, ilk kez son durağın bitişik Birleşik Devletler'de yer almamasıydı. Ancak, aşk kuşları Nathan ve Jennifer arasındaki dramaydı, birbirlerine katılarak ilişkilerindeki sorunları onarmayı umdular. İnanılmaz yarış, bu sezonun asıl odak noktası oldu.

Nettowert der Haie auf Haifischbecken

8. Sezon 19

Kasım 2011'de gösterime giren 19. Sezon, gösterinin Endonezya, Malavi, Danimarka ve Belçika'ya ilk ziyaretlerini içeriyordu. Aynı zamanda, Başlangıç ​​Çizgisi görevini son sırada tamamlayan takıma verilen bir ceza olan Tehlike'nin tanıtıldığı ilk sezondu. Eski Las Vegas şov kızlarından biri olan Kaylani ve Lisa, bir sonraki ipucunu almak için içlerinden birinin kapalı alanda bungee jumping yapması için çağrıda bulunan Tehlike ile yüzleşmek zorunda kaldılar. Kaylani cesur bir başarı sergiledi ve ilk ve tek yarışmacı oldu. İnanılmaz yarış Tehlike görevini tamamlamak için. Bir diğer kayda değer takım, her ikisi de realite şovunun kazananları olan Ethan ve Jenna idi. Hayatta kalan.Justin Bieber mit schwarzen Haaren

7. 18. Sezon

Bu all-star sezonunda önceki yarışlardan dönen yarışmacılar yer aldı. Sezon 15'ten bir çift Harlem Globetrotters, Sezon 14'ten iki eski NFL amigo kız, Sezon 16'dan bir çift kovboy ve Sezon 14'ten nişanlı bir çift vardı. Sezonun en üzücü anlarından biri, Kent ve Vyxsin'in 10 saatini havalimanına gitmek için uğraştıktan sonra Çin'e önemli bir uçuşu kaçırmasıydı.

6. Sezon 3

2002 sonbaharında başlayan Sezon 3, yarışmacıların dört kıtadaki 13 ülkede toplam 66.000 mil yol katettiğini gördü. Geleneksel 11 yerine 12 takıma sahip ilk sezondu ve ziyaret edilen her ülkenin seriye yeni geldiği tek sezondu (tabii ki ilk sezon hariç). Yeni bölgeler İngiltere, Almanya, Avusturya, Malezya, Singapur ve Vietnam'ı içeriyordu. Dikkate değer oyuncular arasında Derek ve Drew ikizleri, evli ebeveynler Teri ve Ian, yakın arkadaşları Flo ve Zach ve uzun mesafeli çift Michael ve Kathy vardı.

5. Sezon 7

Yarışmacıları 40.000 mil gidip 10 farklı ülkeyi ziyaret ederken - Peru, Botsvana, Türkiye ve Jamaika'ya ilk kez yapılan geziler de dahil olmak üzere - 7. Sezon, İnanılmaz yarış dünyanın etrafını dolaşmak değil. Ekipler arasında bir çift, eski bir POW ve bir güzellik yarışması kraliçesi, bir anne / oğul ikilisi ve bir çift oda arkadaşı vardı. Ayrıca, yarışırken aşık olan nişanlı bir çift olan Rob ve Amber'ı da içeriyordu. Survivor: All-Stars. 7. sezonda çok heyecanlı anlar yaşayan çift, gösterinin yayınlanmasının hemen ardından evlendi. Şovun 11. Sezonunda görünmeye devam ettiler. İnanılmaz Yarış: All-Stars, yeni evliler olarak.

4. 1. Sezon

İlk sezonu İnanılmaz yarış takip edileceklerden biraz farklıydı. Ancak ekipler dokuz ülke, dört kıta ve 24 farklı şehirde 35.000 mil yol kat ettiklerinde hala bolca heyecan ve macera vardı. Yarışmacıların ilk kadrosu arasında Rob ve Brennan arkadaşları, kardeş kardeşler Kevin ve Drew ve nişanlı çift Paul ve Amie vardı. Ayrıca ayrılan ancak tekrar bir araya gelmeyi düşünen evli bir çift olan Frank ve Margarita ile 40 yıldır birlikte olan evli bir çift olan Dave ve Margaretta da dikkat çekiciydi.

3. Sezon 17

Sezon 17, 26 Eylül 2010'da gösterime girdi. Kuzey Kutup Dairesini geçen ilk sezon olmasının yanı sıra, Gana ve Bangladeş'e ilk ziyaretleri de içeriyordu. Dizi için bir ilk olan karışımda evli çift de yoktu. Ama belki de Sezon 17 ile ilgili en dikkate değer şey şunlardan birini içermesiydi: The Amazing Race’s Yarışmacı Claire Champlin'in yanlışlıkla doğrudan yüzüne, 'tam öpüşürken!' İnternette “karpuz vesikası” olarak tanınan olay, hızla viral oldu ve yoğun bir şekilde paylaşılan başarısız bir video klibi haline geldi.

Leadsänger von 4 Nicht-Blondinen

2. Sezon 5

2004 yazında yayınlanacak olan Sezon 5, ekiplerin şimdiye kadar gösterilen en uzun rota olan 72.000 mil yol almasını gerektirdi. İnanılmaz yarış. Kanada, Mısır, Rusya, Arjantin, Tanzanya ve Filipinler dahil olmak üzere bir dizi önemli ülkeye ilk ziyaretleri içeriyordu. Renkli yarışmacılar arasında daha önce nişanlanmış bir çift, bir çift ikiz, bir asker baba ve kız ve bir çift kendini 'bowling anne' ilan etti. 5. sezonda ayrıca çok zor (ve unutulmaz!) Bir Barikat vardı - bir sonraki ipucunu elde etmek için, her takımın bir üyesi bir oturuşta iki kilo havyar (a.k.a. Bu görev özellikle Christie ve Colin çifti ile çıkmak için zordu. Christie'nin yemek yemekte zor zamanlar geçirdiğini söylemek, kibarca söylemek olur.

1. Sezon 2

Sezon 2'nin yarışmacıları, beş kıtada sekiz farklı ülkeyi geçerek 28 günde 52.000 mil yol aldı. Brezilya, Namibya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi'ne ilk kez yapılan gezilerin yanı sıra, Güney Afrika'yı Pit Stop olarak ziyaret eden ilk sezondu. Ekipler arasında bir çift büyükanne, birkaç eski oda arkadaşı, bir anne / kız ikilisi ve iki kız kardeş vardı. Ama bu sezonu gerçekten bu kadar harika kılan, Chris ile Alex ve Tara ve Will arasındaki inanılmaz heyecan verici ayak yarışıydı. Bu güne kadar, dizinin tarihindeki en yakın bitiş. Dikkat: Aşağıdaki video kazananları şımartıyor!