Artık tatiller geldiğine göre (ve koronavirüs nedeniyle hala kapalıyız), kanepede kıvrılıp eğlenmek için mükemmel bir zaman Arkadaşlar Tüm ay boyunca Noel bölümleri. Çünkü gerçekten, Monica ve Ross'un rezil 'rutinlerini' gerçekleştirmelerini görmekten daha iyi ne olabilir? Ya da çetenin kırılan radyatör nedeniyle sezonu 90 derece sıcakta kutlamasını mı izlemek? Burada en iyiyi sıralıyoruz Arkadaşlar Gösterinin 10 sezonunun tamamından Noel bölümleri.Ne Kadar Başarılı Oldu Arkadaşlar Franchise?

Bunu söylemek Arkadaşlar bir hit oldu hafifçe koymak. Sitcom’un yayındaki 10 yılı boyunca (1994'ten 2004'e kadar), her zaman ilk 10'da yer aldı ve sonunda sekizinci sezonunda bir numara oldu. Dizinin finali Mayıs 2004'te yayınlandığında, 52,5 milyon Amerikalı tarafından izlendi ve TV tarihinde en çok izlenen beşinci dizi finali oldu.ist Pablo Escobar Frau am Leben

Arkadaşlar ayrıca altı ana kadro üyesinden megastar yaptı, Matt LeBlanc , Courteney Cox , Matthew Perry , Lisa Kudrow , Jennifer aniston , ve David Schwimmer . Şovların son iki sezonu boyunca, her oyuncu bölüm başına 1 milyon dolarlık maaş çeki kazanarak onları tüm zamanların en yüksek ücretli TV oyuncusu yaptı.

TV ve akış hizmetlerinde yeniden gösterimler sayesinde, Arkadaşlar her zamankinden daha popüler. Yeni nesil hayranlar tarafından benimsenmeye devam ediyor ve oyuncu kadrosuna bol miktarda para kazandırmaya devam ediyor— göre Bugün Amerika Her bir Arkadaş, gösterinin telif ücretlerinden yılda tahmini 19 milyon dolar kazanıyor.Ve söz konusu olduğunda Arkadaşlar Noel bölümleri, hediyeler bol miktarda. 236 bölümden 11'i tatil temalıydı ve tam listeyi aşağıda sıraladık.

on bir. Tüm Şeker İçeren

İlk kez 7 Aralık 2000'de yayınlanan bu bölümde, Monica komşularıyla arkadaş olmak için bir parti lezzetli, ev yapımı tatil şekeri yapıyor. Ne yazık ki plan beklediğinden daha iyi işliyor - komşuları şekeri o kadar seviyorlar ki kapısında görünmeye başlıyorlar ve daha fazlasını yapmasını talep ediyorlar. Her zaman mükemmeliyetçi olan Monica, şeker isteklerini tatmin etmeye çalışırken kendini sinirlendirir - ta ki Chandler devreye girip çılgınlığa (komik) bir son verene kadar.

Friends bölümünde Monica ve Chandler

(NBC)10. Tulsa'da Noel Olanı

İlk kez 12 Aralık 2002'de yayınlanan 10. sezonun bu bölümünde Chandler, Tulsa'daki yeni işinde takılıp kalıyor ve Noel için zamanında geri dönemeyeceğini söylüyor. Daha da kötüsü, iş arkadaşı, Monica'nın biraz kıskanç olduğu eski bir Miss Oklahoma ikincisi (Selma Blair tarafından canlandırılıyor). Bölüm boyunca, ekip, eski bölümlerin çeşitli kliplerinde gördüğümüz Noellerin geçmişini anımsatıyor. Ne mutlu ki Chandler, tatil için tam zamanında sonunda ortaya çıkarak herkesi şaşırtıyor.

Selma Blair, Friends bölümünde The One With Christmas In Tulsa başrol oynadı.

(NBC)

9. Maymunla Olan

İlk olarak 5 Aralık 1994'te yayınlanan bu birinci sezon bölümü, Arkadaşlar (ve Ross’un evcil maymunu Marcel'i ilk tanıtan kişi!). Çetenin, Monica’nın Yeni Yıl Arifesi partisine randevusuz gitmek için yaptığı bir anlaşma etrafında dönüyor. Tabii ki, hiçbiri sözünü tutmuyor ve getirdikleri tarihler (hayranların en sevdiği karakterler Janice ve 'Fun Bobby' de dahil) felakete dönüşüyor.

Ross, Marcel the Monkey ile Friends bölümünde

(NBC)

Trevor Jackson und Zendaya Dating

8. Rachel'ın Bıraktığı Kişi

Bu üçüncü sezon bölümü ilk olarak 12 Aralık 1996'da yayınlandı. Bölüm başlığından da anlaşılacağı gibi bu, Rachel'ın Central Perk'teki işinden ayrıldığı bölümdür. Bununla birlikte, ana tatil planı, Joey'nin Noel ağacı satıcısı olarak çalışmasına üzülen Phoebe'nin merkezindedir. 'Masum ağaçların ilk sıralarında kesilmesine ve tuhaf bir şekilde cicili bicili ve parıldayan ışıklar giymiş cesetlerine karşıyım,' dedi. Phoebe ayrıca tüm eski ağaçların yenilerine yer açmak için odun parçalayıcısına atılmasından nefret eder, bu yüzden ekip sonunda tüm eski ağaçları satın alır ve onu şaşırtmak için Monica'nın dairesine koyar. 'Yaşayan Ölü Noel ağaçlarının Gecesi gibi!' Chandler alaycıdır.

Rachel Green, Friends bölümünde Central Perk

(NBC)

wer gewann Staffel 7 Tintenmeister

7. Poughkeepsie'li Kız

İlk olarak 6 Aralık 1997'de yayınlanan birinci sezonun bu bölümü, çetenin çoğunun tatil için bekar oldukları gerçeğine üzüldüğünü görüyor. Bölümün en önemli özelliği, Phoebe’nin tüm arkadaşları için kafiyeli bir tatil şarkısı yazma çabasıdır. Sonuç elbette çok komik.

Phoebe, Friends bölümünde orijinal Noel şarkısını söylüyor

(NBC)

6. Ürpertici Tatil Kartı Olan Kişi

Ayrıca şöyle bilinir Ross’un İleri Adım Attığı Kişi, bu bölüm 13 Aralık 2001'de yayınlandı. Ross, yeni kız arkadaşı Mona'nın tüm arkadaşlarına ortak bir Noel kartı göndermelerini önerdiğinde şaşırır. Çok hızlı olduğunu düşündüğü için çıldırdı, ilişkilerinin geleceği hakkında konuşmaktan kaçınmak için 'yanlışlıkla' dairesinin anahtarını Mona'ya uzatır. Sonra daha da çıldırır ve içeri girememek için tüm kilitleri değiştirir. Ross'un Rachel'la olması iyi bir şey, yoksa muhtemelen bu güne kadar bekar kalacaktı!

Ross ve Mona, Friends bölümünde

(NBC)

5. Phoebe’nin Babasıyla Olan

İlk kez 15 Aralık 1995'te yayınlanacak olan bu ikinci sezon bölümü, Monica ve Phoebe’nin bahşiş olarak para yerine kurabiye verme konusundaki akılsız kararını konu alıyor ve bu, hanımların ev sahibi Bay Treeger tarafından pek hoş karşılanmıyor. Monica ve Rachel, apartmanlarındaki kırık radyatörün ısıyı dışarı pompalamayı bırakmaması üzerine tatil gecelerini bir 'Tropikal Noel Partisine' dönüştürmek zorunda kalırlar.

Arkadaşlar bölümünde Rachel, Monica ve Ross

(NBC)

Dört. Uygunsuz Kız Kardeşi Olan

Beşinci sezonun 10. bölümü, bu bölüm ilk olarak 17 Aralık 1998'de yayınlandı. Phoebe, başka bir aptal tatil çıkmazında - kaba New Yorklular yoksullar için koleksiyon kovasına çöp ve diğer saygısız öğeleri atarken onu sakin tutmaya çalışıyor. Bağırmak, çığlık atmak ve 'Sokak Phoebe' olmaya geri dönmenin yanı sıra, insanları kovasını tahrip etmekten caydırmak için bazı komik işaretler yapıyor, bunlardan biri: 'Biz bir pisuar değiliz! Mutlu tatiller!' Sonunda, Phoebe sertliğini biraz fazla ileri götürür ve sonunda amiri tarafından 'daha az tanınmış' bir sokağa taşınır.

Wer hat Brad Pitt schwanger geworden?
Arkadaşlar bölümü

(NBC)

Leadsänger von vier Nicht-Blondinen

3. Tüm Kararlara Sahip Olan

Daha sonra yayınlanacak bir sonraki yeni gösteri Uygunsuz Kız Kardeşi Olan , bu bölüm çetenin Yılbaşı Gecesi partisinin sonunda başlıyor. Her arkadaş, '99'da boşanma yok!' Diyen Ross da dahil olmak üzere bir karar alır. Rachel, Emily'den boşanmasının henüz kesin olmadığını söyleyince, '99'daki tek boşanma!' Diyor. Ross ayrıca daha önce hiç yapmadığı bir şeyi yapmaya da karar verir, bu da bir randevuda bir çift dar deri pantolon giymeye karar verdiğinde tam bir (ve komik!) Felaketle sonuçlanır.

Ross in Friends bölümü

(NBC)

iki. Rutini Olan

İlk olarak 17 Aralık 1999'da yayınlanan bu, Yeni Yıl odaklı bir bölümdür. Monica ve Ross’un TV şovunun bir kaydı sırasında kardeşlerinin sergilediği kötü şöhretli çocukluk dans rutini sayesinde bir klasik haline geldi. Dick Clark’ın Yeni Yıl Rockin ’Arifesi. Sekizinci sınıf rutininin sıkı olduğunu düşünseler de, aslında bu onları gülünç duruma düşürüyor. Onlardan habersiz olarak bu, çifti Yeni Yıl Rockin ’Arifesi blooper makarası.

Monica ve Ross, Friends bölümünde dans rutini

(NBC)

1. Tatil Armadillo Olanı

Bu klasiği kim unutabilir Arkadaşlar İlk kez 14 Aralık 2000'de yayınlanan Noel bölümü? Filmde Ross, oğlu Ben'i Tatil Armadillo'su gibi giyinirken etkilemeye çalışırken anlatıyor. Ve Meksika! ' Ama gerçekten, Ross zamanında bir Noel Baba kostümü alamadı ve Chandler tarafından komik bir şekilde 'Garip Kaplumbağa Adam' olarak adlandırılan garip kostüme razı olmak zorunda kaldı.

Ross in Friends bölümü

(NBC)