Food Network'ün gerçeklik yarışması 2013'ten beri Bobby Flay'i yendi başarılı aşçılara, ünlü aşçıdan daha iyi performans gösterebileceklerini kanıtlama şansı verdi. Bu kolay bir iş değil: 1991'den beri Flay, New York Şehri aşçı sevgilisinden başarılı restoranlardan oluşan bir portföye sahip bir ev ismine dönüştü. Zekası ve kişiliği onu izlemeyi eğlenceli kılıyor, ancak yeteneği onu spot ışıkta tutan şey.

Gösteri hakkında şüpheli bir şey olduğuna dair söylentilere rağmen, Bobby Flay'i yendi görüntüleyenleri çekmeye devam ediyor. Şovu neyin bu kadar izlenebilir kıldığını ve Flay'i pratikte rakipsiz yapan şeyin ne olduğunu öğrenin.'Beat Bobby Flay' Food Network'te Bir Dizi

Bobby Flay, Food Network'te (ve kız kardeşi Cooking Channel) bir düzineden fazla yemek programı ve özel programa ev sahipliği yaptı, ancak Bobby Flay'i yendi hepsi içinde en uzun soluklu seridir.

24 Ağustos 2013'te prömiyeri yapılan reality show, şeflerin Flay'e karşı rekabet etmeleri için bir fırsattır. Her bölüm, Flay tarafından seçilen malzemeleri kullanarak 20 dakikalık bir pişirme yarışmasında karşı karşıya gelen iki yarışmacı ile başlar. Kazanan, ev sahibine karşı 45 dakikalık bir yemek pişirme savaşına çıkar. Yüzü, meydan okuyucunun özel yemeğini geliştirmelidir ve şampiyon, yiyeceği kör tat testinde değerlendiren bir ünlü jüri heyeti tarafından belirlenir.

Flay, 26 sezonda (ve artmaya devam ediyor), 316 bölümden 199'unu kazandı - bu onun savaşlarının kabaca üçte ikisi. Tipik bir bölümde neler olup bittiğini görmek için bu promosyona göz atın:

'Beat Bobby Flay' Sahte mi?

Hepimiz gerçeklik şovlarının genellikle bir senaryo unsuru olduğunu biliyoruz, ancak bu gerçekten bir yemek yarışması için geçerli olabilir mi?

Kesinlikle böyle düşünen şüpheciler var. En azından, dizinin parçaları dramayı yükseltmek adına sahnelenmiş görünüyor. Hangi yemeği pişirmekle görevlendirildiğini öğrenen Flay'in ara sıra şaşırtmasına neden olun. İzleyiciler, otuz yılı aşkın profesyonel yemek pişirme deneyimine sahip bir aşçılık okulu mezununun bu noktada herhangi bir tarifle şaşkına dönebileceğine inanmakta zorlanıyorlar.

Bir yazar, 'Buradaki tepkisinin gösterinin en sahte kısmı olduğunu düşünüyorum' dedi. TV Overmind . Adam bir Demir Aşçı. Pişirmediği pek bir şey yok. '

Günün sonunda tabii ki gösteri sahte değil. Yüksek düzeyde üretilmiş olsa bile, rakipler ve Flay hala ekranda ve stüdyoda canlı bir seyirci önünde yemek pişiriyor. Becerileri nihayetinde kimin övünme hakkına sahip olacağına karar verir. Alaycılar bile Flay'in sadece o iyi.

Bobby Flay'i Yenen Pek Çok Şef Neden Yok?

2018'de bir reddit kullanıcı serinin bir analizini yayınladı ve ' neden çok azı Bobby Flay'i yener . '

Orijinal poster, sahne arkasındaki insanların şovu kendi lehine kurguladıklarına inanıyor. Herhangi bir kanıt sunmadan kullanıcı, Flay'in zayıf noktasını (tatlı) bilen yarışmacıların şovda görünmesinin engellendiğine inanır. Diğer durumlarda, yapımcılar, Flay'in basitleştirilmiş versiyonunun kazanacağının garantili olduğunu bilerek alışılmadık bir uzmanlık yapan bir yarışmacı seçerler. Ayrıca, diğer ünlü şeflerin kazanma olasılığının daha yüksek olduğunu, çünkü kaybın Flay'in itibarına zarar verme olasılığının daha düşük olacağını belirtiyorlar.

Bazı teoriler yeterince makul, ancak diğerleri kalay-folyo şapka alanına giriyor. 'Bobby'nin özel yemeğin ne olacağını bilmediğine inanmaya meyilli olsam da (yapımcılar bilse bile), asistanlarından veya sous-şeflerinden birine yemek ve Bobby'nin kilerini fikirlerle 'tohumladı', diye yazdılar.

Muhtemel rakiplerin kendi avantajlarından mahrum kalması gibi bir şey değil. Çalışacak çok sayıda eski görüntüleri var ve imzalarını aldıkları bir yemeği yapmakta başarısız olmak için hiçbir mazeretleri yok. The Gıda Ağı hatta 13 eski yargıç ve misafirin nezaketinde Flay'i yenmek için ipuçları ve püf noktaları sağlar.

Giada De Laurentiis, “Hatırlamanın önemli olduğunu düşündüğüm, güçlü yanları olmayan birkaç şey var” dedi. Biri makarna olurdu. İki numara: tatlılar. '

Geoffrey Zakarian, 'İnsanlar şova güzel yemek pişirmek zorunda olduklarını düşünerek gidiyorlar' diye ekledi. Benim tavsiyem sahanda yumurta pişirin. Sadece birkaç malzeme kullanın, çünkü tüm malzemeleri kullanmaya çalışırsanız sizi öldürecektir. '

Flay yenilmezse, belki de şovun yapımcılarından çok onun soyağacı ile ilgisi vardır. İzleyiciler onu o kadar sık ​​bir TV kişiliği olarak görüyor ki, restoranlarının ona birden fazla James Beard Ödülü ve çok sevilen bir Michelin yıldızı kazandığını unutuyorlar. Mutfak panteonundaki yerini kazandı ve yemek pişirmenin onun hayatı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

'Televizyondan daha çok yapmayı sevdiğim şey, alınma,' dedi CBS Haberleri . 'Televizyonda olduğunuz için insanların sizi azaltması gerçekten çok kolay. Bunun neden becerilerinizi elinizden aldığından tam olarak emin değilim, ama anlıyorum ve bu kavgayı uzun zaman önce bıraktım ... Eskiden beni çok rahatsız ediyordu, artık beni rahatsız etmiyordu. '

Flay’in dışardaki hayatına bir göz atmak için Food Network’ler stüdyolar, tüm röportajı kontrol edin: