Mike Aşk ve Brian Wilson pop müzik tarihinin en büyük gruplarından biri olan The Beach Boys'un hem kuzenleri hem de kurucu üyeleri olabilir, ancak uzun bir geçmişi var. tartışmalar ve kan davaları . Son anlaşmazlık, Aşk’ın Başkanlık için bağış toplama etkinliği oynama seçimiyle ilgili. Donald Trump , grubun yaşayan diğer iki üyesi, Wilson ve Al Jardine , bir açıklamada reddedildi Çeşitlilik . Wilson ve Love’ın anlaşmazlıkları onlarca yıl öncesine dayanıyor.https://www.instagram.com/p/CDjQX6chQSJ/Grup Kavgaları, Ailenin Sözleri

Bu sadece doğanın bir gerçeğidir aile üyeleri tartışıyor . Grupların da çok tartışması da doğanın bir gerçeğidir. İkisini birleştirin ve en kötüsü, iki kardeşin birbirlerine her zaman çok kızdıkları ve asla üstesinden gelemeyecekler gibi göründüğü bir Oasis durumuyla sonlanırsınız. Tüm bunlar, kurulduklarında Brian, Dennis ve Carl Wilson adında üç erkek kardeş, kuzenleri Mike Love ve çocukluk arkadaşları Al Jardine ile birlikte olan The Beach Boys için geçerli. Ve neredeyse başından beri, genellikle Mike Love ve Brian Wilson arasında grup içi tartışmalar vardı. O zamandan bu yana neredeyse 60 yıl içinde çok az değişiklik oldu.

Brian Wilson Beach Boys ile Gösteri Yapıyor

(TDC Photography / Shutterstock.com)Wer ist Kim Basinger verheiratet mit jetzt

Davanın Kökenleri

Brian Wilson ve Mike Love arasındaki anlaşmazlıkların başladığı yerin izini sürmek istiyorsanız, The Beach Boys'un en ünlü albümünün kaydına bakabilirsiniz. Evcil Hayvan Sesleri , 1966'da. Evcil Hayvan Sesleri iyi belgelenmiştir, ancak buna aşina değilseniz, neredeyse grubun kariyerlerinin zirvesinde dağılmasına neden oluyordu.

Canlı oynarken asla rahat olmayan Brian Wilson, artık diğer dört üye ile turneye çıkmayacağına karar verdi. Bunun yerine, tamamen grup için yeni müzik yazmaya ve kaydetmeye konsantre olacaktı. Dennis Wilson, Carl Wilson, Al Jardine ve Mike Love Asya turuna çıkarken Brian, Los Angeles'ta kaldı. Evcil Hayvan Sesleri efsanevi Wrecking Crew stüdyo müzisyenleri grubuyla. Grubun geri kalanı Amerika'ya döndüğünde vokalleri kaydettiler.Mike Love, Hawaii tişörtlü Beach Boys ile performans sergiliyor

(Randy Miramontez / Shutterstock.com)

Grup, Brian Wilson'ın İlk Başta Yaptığını Beğenmedi

Yeni müziği duyduklarında, hepsi şaşırdı ve özellikle Mike Love bundan hemen hoşlanmadı. Evcil Hayvan Sesleri hem kompozisyonların inceliklerinde hem de lirik konularda sörf ve arabalarla ilgili ilk hitlerden büyük bir sapma oldu. Aşk, şarkı sözlerine duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi. Özellikle onların çok uyuşturucu olduğunu düşünüyordu. Müzisyen için 'Hang On To Your Ego' şarkısı özellikle korkunçtu. Açıkça bağlanmış Aşk, sözlerin rahatsız edici olduğunu düşündü, bu yüzden Brian'ın onu yeniden yazmasına ve 'Bir Cevap Var olduğunu Biliyorum' adlı yeni bir başlık bulmasına yardım etti. Bir röportajda ile Goldmine Dergisi 90'ların başlarında Love şarkı için, “Bu önceden 'Egonuza Asın' idi ve sonra 'Bir Cevap Olduğunu Biliyorum' oldu. Benim için fazla asit olduğunu düşündüğüm için şarkı sözlerini değiştirdim. '

Tom Cruise und Suri neuesten Nachrichten

Aşk ekledi, 'Brian’ın hayatının o dönemine geldiğinde, o zaman çok fazla uyuşturucu kullanmaya başladı. Çok turluyorduk ve geri dönüp şöyle bir albüm yapardık: Evcil Hayvan Sesleri örneğin, ve bazı kelimeler bana o kadar çok rahatsız ediciydi ki, çok mide bulandırıcı olduğunu düşündüğüm için onları söylemezdim bile. ' Bundan daha fazlası, Love ısrar etti Evcil Hayvan Sesleri Beach Boys'un konusu değildi ve pop listelerinin en iyisi yine, onları oraya götüren formüle bağlı kalmaları gerekiyordu. Evcil Hayvan Sesleri kesinlikle yapmadım.

Brian Wilson piyano çalıyor.

(DFP Photographic / Shutterstock.com)

Brian Wilson’un Ruhsal Hastalığı

Evcil Hayvan Sesleri başlangıçta ticari bir floptu, ancak Wilson'ın albüme koymaya hazır olmadığı tek şarkı olan “Good Vibrations” birkaç ay sonra piyasaya sürüldüğünde, grubun repertuarındaki en büyük şarkılardan biri oldu. Wilson, 'cep senfonisi' olarak adlandırdığı şarkıyı, adını vereceği bir sonraki şaheseri için en önemli parça haline getirmeyi amaçladı Gülümsemek . Ne yazık ki, Wilson’un akıl sağlığı hızla kötüleştikçe albümün kaydı parçalandı.

Wilson sadece grupla yolun dışında kalmakla kalmadı, nadiren evinden ayrıldı. Kendini evine kapatır, uyuşturucu kullanır ve kilo alırdı. İyileşmesi onlarca yıl alacaktı. Bu arada, bazı şarkıların Gülümsemek olarak serbest bırakıldı Gülen Gülüş ve grup liderleri olmadan turneye devam etti. Elbette, Love Wilson’un sağlık durumunu anlamadı ve uyuşturucu kullanımına kızmıştı. Bu öfke, Brian'ın ilham aldığı anlar yaşayacağı ve 1983'te Dennis Wilson'ın boğulma ölümünden sonra bile 70'ler ve 80'ler boyunca turneye çıkmaya devam ettikçe ara sıra grupla çalacağı için yıllar geçtikçe arttı.

https://www.instagram.com/p/CApvE_AhT5Y/

On Yıllık Davalar

1990'lar grup için zor bir on yıldı. Brian Wilson, kişisel doktoru Eugene Landy'nin Wilson'ın çeşitli fiziksel ve zihinsel sağlık sorunları için şüpheli ve tartışmalı tedaviler sunmasının bir sonucu olarak 80'li yıllarını reçeteli bir ilaç pusunda geçirmişti. 1992'de Brian Wilson, otobiyografi ve derhal Mike Love tarafından hakaret davası açıldı. Bu dava, Love'a 1,5 milyon dolar ödeyen Wilson’un yayıncısı tarafından çözüldü.

O yıl, Love tarafından Wilson'a, grubun 1960'ların ilk günlerine kadar uzanan en büyük hitlerinden bazılarının doğru bir şekilde kredilendirilmediğini iddia ettiği telif hakkı nedeniyle dava açtığında çok daha yıkıcı bir dava açıldı. Mahkemede yine aşk galip geldi ve davayla 12 milyon dolar kazandı.

https://www.instagram.com/p/BkQeuROB3JE/

Carl Wilson'ın Ölümü ve Ayrılık

1998'de Brian’ın en küçük kardeşi ve The Beach Boys’un kurucu üyesi Carl Wilson, akciğer ve beyin kanserinden öldü . Grup ve özellikle Brian için yıkıcı bir darbe oldu. Kalan üyeler ayrıldı ve grubun çeşitli şubeleri çeşitli isimler altında ayrı ayrı performans göstererek kendi yollarına gittiler.

Sonunda, Mike Love 'The Beach Boys' isminin kontrolünü ele geçirdi ve diğer orijinal üyeler Brian Wilson ve Al Jardine'in sınırlı katılımıyla 90'ların ve 2000'lerin geri kalanını takma adla gezdi. Davalardan ve turnelerden gelen kızgınlık sadece eski grup arkadaşları ve kuzenler arasındaki düşmanlığı daha da kötüleştirdi.

Grup 2012'de geçici olarak farklılıklarını bir kenara bıraktı ve 50. yıl dönümleri şerefine bir dünya turu düzenledi, ancak bu turun iyi titreşimleri uzun sürmeyecek. Bonnaroo'daki ana sahnede bir set de dahil olmak üzere, efsanevi müziklerini daha genç bir nesle tanıtan çok sayıda yüksek profilli konsere ve harika eleştirilere rağmen, grup üyeleri turun sonunda yine kendi yollarına gideceklerdi. bugün bize.

Love's Beach Boys, Trump Fundraiser'ı Oynuyor

Kan davasındaki en son kıvılcım, The Beach Boys'un California, Orange County'de Başkan Donald Trump için çok değerli bağışçılar için bir bağış toplayacağı duyurulduktan sonra hafta sonu patlak verdi. Hemen Brian Wilson ve Al Jardine kararı kınadı . Bir açıklamada Çeşitlilik iki asıl üye şöyle dedi:

Bugün Newport Beach'teki Trump ödeneği ile kesinlikle hiçbir ilgimiz yok. Sıfır. Bunu bilmiyorduk bile ve Los Angeles Times'da okuduğumuzda çok şaşırdık.

Jardine ve Wilson, adı yasal olarak sahip olduğu için Love'ın konseri çalmasını engelleyemezler, ancak bu, grubun adının Başkan Trump'la ilişkilendirilmesinden memnun oldukları anlamına gelmez. Aşk, yıllardır başkanın arkadaşıydı ve geçmişte ona destek olmak için konuştu. The Beach Boys, Wilson ve Jardine, 2016'da Başkan Trump'ın göreve başlama törenini oynadı.

Wilson ve Jardine, Love'ı da benzer kararlar için eleştirdiler. Bu yılın başlarında, eski grup arkadaşları, büyük oyun avcılığını desteklemesiyle bilinen bir organizasyon olan Safari Club Uluslararası Konvansiyonu'nda bir konser vermek için imza attıktan sonra Love's Beach Boys'u boykot etmeye çağıran bir dilekçe imzaladılar. Donald Trump Jr., etkinliğin ana konuşmacısıydı.

Wer ist Rob Lowe verheiratet mit jetzt

Yani gerçekten, bunların hiçbiri yeni değil. Brian Wilson ve Mike Love, uzun yıllardır olaylarda aynı fikirde değiller. Grubun 60. yıldönümüne sadece iki yıl kaldı ve adına konuşma Beach Boys hayranları her yerde , Dedikoducu Polis farklılıklarını son bir tura yetecek kadar uzun süre düzeltebileceklerini umuyor.