Barack Obama teşvik etmiyor Jay z hip-hop sanatçılarının Başkanı desteklemesini önlemek için Donald Trump Yanlış bir rapora rağmen. İddia, sahte haberler yayınladığı bilinen bir web sitesinden geliyor. Dedikoducu Polis bu saçmalığı çürütebilir.

Shaq neben seiner Frau

Göre YourNewsWire , eski başkan yakın zamanda Jay-Z'yi aradı ve hip-hop topluluğundaki meslektaşlarına Trump ile görüşmemelerini veya politikalarından herhangi birini alenen desteklememelerini söylemesini istedi. Kanye West, Twitter'da başkana olan hayranlığını dile getirdikten sonra Obama'nın bunu yapmak zorunda kaldığı söyleniyor.Blog, öncülü bir Josh Cornett adlı Trump yanlısı bir aktivist tarafından tweet . Cornett bu ayın başlarında iddiasını doğrulayacak herhangi bir kanıt olmadan tweet attı, “KIRILMA: Kaynaklar, eski Başkan Barack Obama'nın geçtiğimiz ay boyunca birkaç kez Jay-Z'yi arayıp diğer Hip Hop sanatçılarını Başkan Trump'la görüşmekten caydırmak için yalvardığını doğruluyor ... . '

Bu 'kaynaklar' kimlerdir? Cornett söylemiyor. Gerçek bir gazeteci gibi görünmeyen Twitter kullanıcısı, durum 'gelişiyor' diyerek tweetini bitirmesine rağmen iddialarını asla takip etmedi. Muhabir olmayan biri, eski bir başkanın tüm zamanların en büyük rapçilerinden biriyle özel bir telefon görüşmesi yapması konusunda tam olarak nasıl büyük bir bilgi aldı? Yapmadı. YourNewsWire, bir 'Sahte haber web sitelerinin' Wikipedia sayfası Hatta parçasında 'Hikaye doğrulanmamış olarak kalır' diye kabul ediyor.

İşte görünüşte olan şey. Bu ayın başlarında, bazı kuruluşlar yanlışlıkla Jay-Z'nin Meek Mill'i bir hapishane reform zirvesi için Beyaz Saray'da Trump ile görüşmekten caydırdığını bildirdi. Söylentilerin ardından, Mill, Jay-Z'nin kendisini toplantıyı iptal etmeye ikna ettiğini reddetti . Power 99 radyo istasyonuyla yaptığı röportajda rapçi, 'Bu hiç doğru değil, bu konuda kendimi iyi hissetmiyorum,' dedi. 'Bunu düşünmeye başlamamdan önceki gün. Bu çok fazla eleştiri. Ben ve başkan, her şeyin iki farklı yönünü temsil ediyoruz. '

Jay-Z'nin Mill’in kararına dahil olduğuna dair yanlış söylenti, Cornett’in tweet'ine başka bir katman daha ekler. Ancak Jay-Z'nin başka bir rapçiyi Trump'la bir toplantıyı iptal etmeye ikna etmekle bir ilgisi olduğu fikri doğru değil. Obama'nın Jay-Z'yi hiç yapmadığı bir şeyi yapmaya ikna etmediğini söylemeye gerek yok.

Jay-Z'ye yakın bir kaynak, bu hikayenin nasıl ve neden ortaya çıktığına bakılmaksızın Dedikoducu Polis Adının açıklanmaması koşuluyla, Obama ondan diğer hip-hop sanatçılarına Trump'ı desteklememelerini veya onunla görüşmemelerini söylemesini asla istemedi. Ayrıca Obama’nın medya ilişkileri departmanına da ulaştık ve kimse iddiayı doğrulayamadı. Bu hikaye, bugünlerde çok yaygın olan sahte haberler yığınına eklenebilir.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.