Geçen yıl 'Bugün' ün en büyük erkek yıldızı kovulurken, magazin dergileri sabah şovunun en iyi kadın kişilikleri hakkında hikayeler yayınlamaya devam ediyor: Megyn Kelly , Hoda Kotb ve Savannah Guthrie . Aşağıda, televizyon muhabirleri hakkında beş yanlış söylentiye bakın.

Geçen Aralık, Matt Lauer'in kovulmasından yaklaşık iki ay sonra, Yaşam tarzı 'Savannah & Hoda: Hikayenin Yüzü' nü duyuran bir kapak yayınladı. Konuyla ilgili bir alıntı daha da alay konusu oldu: 'Matt hepimize ihanet etti.' Ancak ne Guthrie ne de Kotb, Lauer'in tartışmalı ayrılışı veya herhangi bir şey hakkında tabloid'e konuşmadı. Nitekim makalede kadınlardan alıntılar yapmak yerine, magazin dergisi kendi başına 'Tüm 'Bugün' ailesinin Matt tarafından ihanete uğramış hissettiğini' iddia etti ve iddiaları için tamamen isimsiz 'içerdekilere' güvendi. Okuyucuların, çiftin Lauer sonrası ilk röportajını yaptığını düşünmesini sağlamak için her şey aldatıcı bir şekilde paketlenmişti. Dedikoducu Polis o sırada fabrikasyonu ortaya çıkardı ve birkaç hafta sonra haklı olduğumuz kanıtlandı. Guthrie ve Kotb gerçek ilk röportajlarını İnsanlar .Aynı sıralarda Guthrie ve Kotb konuştu, Yaşam tarzı Kelly, Lauer hakkında 'özel yeni bombalarla dolu' '10 milyon dolarlık her şeyi anlatan' bir hikaye yazdığını iddia ederek yeni bir hikaye sattı. İddia edilen bir kaynaktan, 'Matt’in çok uzun süredir meslektaşı değildi, ancak bir kitabı dolduracak kadar uzun zamandır onun hakkında bilgi toplayacak kadar uzun, tam da yapmayı planladığı şey.' Fakat Dedikoducu Polis bu parçanın sadece Kelly'nin Lauer ile olan ilişkisi hakkında eski bir 'Today' çalışanıyla röportaj yaptığı için uydurulduğundan şüpheleniyordu. Bu, kendi çalışma yeri hakkında bir kitap planlamaktan çok farklıydı. Ayrıca, Kelly, Lauer hakkında yalnızca 'söylentiler' duyduğunu söylemişti. ve o zaman doğru olup olmadıklarını bilmiyorlardı. Bu, 'bir kitabı doldurmak' için yeterince bilgi toplayan biri değil.

Şubat ayında National Enquirer 'Today' gösterisinin geçmişini ve bugününü, eski spiker Katie Couric'in Kotb’un işi için 'dışarıda' olduğunu iddia eden bir makaleyle çarpıştırmaya çalıştı. O zamanlar, NBC gazisi ağın ilk Olimpiyatları kapsamına liderlik ediyordu, ancak dergi Kotb'u 'değiştirmeye' ve 'eski sabah şovunun ihtişamını yeniden kazanmaya kararlı' olduğunu iddia etti. Çıkış, 'Bugün' e 'dönüşü gözettiği' ve Olimpiyatların 'ayağını kapıya' atacağı konusunda ısrar etti. Yayın, Kotb dahil olmak üzere diğer bazı 'Bugün' personelinin de Olimpiyat yayınlarına katıldığından bahsetmekte başarısız oldu. Ve ne zaman Dedikoducu Polis Couric’in sözcüsüyle soruşturulduğunda, Kotb’un yerindeki sabah programına geri dönmeye çalıştığı çekişmenin 'uzaktan bile doğru olmadığı' söylendi.

Ancak Mayıs ayında süpermarket gazetesi, Kotb karşıtı anlatısına 'kovulduğunu' ilan eden bir kapakla devam etti. Bu bir yem ve değiştirmeydi. Meselenin ön kısmı, çapaya zaten bot verilmiş gibi görünse de, hikaye onun gerçekten konserve edilmediğini kabul etti. Aksine, günlerinin “sayılı” olduğu ve yöneticilerin “gizlice onu kovmak için planlar yaptıkları” iddia edildi. Dergi, okuyucuların gösterinin krizde olduğuna inanmasını isterken, 'Bugün' 'GMA' karşısında büyük bir galibiyet elde etti. Gibi Dedikoducu Polis O zaman haklı olarak söylendiği gibi, NBC Kotb’un performansıyla hiç ilgilenmiyordu, hatta tek bir temas bize böyle bir iddianın 'saçma' olduğunu söylüyordu. Gerçekten de, ağ parayı onu yayın gezilerine göndermek için harcıyordu, bağları koparmaya hazırlanmıyordu.

Yaşam tarzı sadece bir hafta önce 'Today' temalı kapak hikayesinde yine elini denedi. Bu sefer, çıkış Kelly'nin sabah 9'da 'terk edildiğini' ve Guthrie tarafından 'değiştirildiğini' iddia etti. İddialar, Guthrie tatildeyken Kelly'nin yerine geçtikten sonra geldi. 'Bu, ağ için hiç de kolay değil ... Megyn duvardaki yazıyı görüyor. Savannah'nın Megyn'in yerine geçmesi bir sınavdı. Ve Megyn bunu biliyor, 'izlenemez bir' içeriden 'iddia edildi. Ancak Guthrie, Kelly’nin programlı yokluğunda konuk ağırlayan birkaç 'Bugün' yüzünden yalnızca biri olduğu için yayın okuyucuları yanılttı. Daha ne, Dedikoducu Polis vurguladı 'Megyn Kelly Today' Twitter'da yayınlanan video bu Guthrie'nin meslektaşına bir aşk notu yazdığını ve ona 'acele et' dediğini gösterdi. Dahası, bir NBC sözcüsü bize Kelly ve Guthrie'yi kovma hikayesinin uydurma olduğunu doğruladı.

Ve burada açıkça görüldüğü gibi, bu düzmece masalların çoğundan özellikle iki magazin sorumlu. Elbette ironi şudur ki, bu dedikodu dergileri, tamamen doğruluk kontrolü ve doğruluk hakkında olan gazeteciler hakkında gerçek dışı hikayeler üretiyorlar. Dedikoducu Polis aynı zamanda tamamen doğruluk kontrolü ve doğruluk ile ilgilidir, bu yüzden, gerektiğinde Kelly, Kotb ve Guthrie hakkındaki gerçekleri kurgudan ayırmaya devam edeceğiz.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.