Illinois, Lincoln Ülkesi olarak biliniyor olabilir, ancak Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. başkanı, büyük eyaletteki tek ünlü adam olmaktan çok uzak. Eyalet ve özellikle Chicago, süperstar rapçi ile hemen hemen eşanlamlı olsa da Kanye Batı , bir zamanlar Prairie State'i evi olarak adlandıran bir dizi inanılmaz yetenekli ünlü var.Robin Williams kırmızı halıda koyu renkli bir takım elbise giyiyor

(Featureflash Fotoğraf Ajansı / Shutterstock.com)Michael Strahan Freundin August 2016

Robin Williams

Son komedyen Robin Williams, pek çok komedyen ve ünlü gibi Chicago'da doğdu. 16 yaşındayken, babasının yeni bir iş bulması nedeniyle ailesiyle birlikte Kaliforniya'ya taşındı. Liseden mezun olduktan sonra, Williams, Claremont Men’s College'a girdi, ancak kısa süre sonra oyunculuk kariyerine odaklanmak için okulu bıraktı. Juilliard Okulu'ndan tam burs kazanmadan önce sonraki birkaç yılını Marin Koleji'nde zanaatını inceleyerek geçirdi. Kariyerine, hit komediye ilk büyük konserini vermeden önce San Francisco'da stand-up yaparak başladı. Mork ve Mindy . Gösteri Williams'ı şöhrete kavuşturdu ve sonraki birkaç on yılı hem TV şovlarında hem de uzun metrajlı filmlerde görünerek geçirdi. Trajik bir şekilde, Williams, 2014'te 63 yaşında kendi hayatına son verdi, dünyayı biraz daha karanlık ve onsuz biraz daha az kahkaha ile bıraktı.Denise Richards, fotoğrafçılara poz veren beyaz kolsuz bluz

(s_bukley / Shutterstock.com)

Denise Richards

Illinois, Downers Grove'da doğan Denise Richards, ailesi 15 yaşındayken California, Oceanside'a taşınmadan önce çocukluğunun çoğunu eyalette geçirdi. Richards liseden mezun olduktan sonra işe güzel göründüğünü gösterdi ve onu dünyanın dört bir yanına götüren bir modellik kariyerine başladı. Sonunda, aşağıdaki gibi TV şovlarına konuk spotları koymaya başladı Bell tarafından kurtarıldı , Evli… Çocuklu ve Doogie Howser, M.D . İle Yıldız Gemisi Birlikleri ve Vahşi Şeyler Richards, sinema endüstrisindeki büyük atılımını kısa süre sonra onlarca yıllık uzun bir kariyere götürdü. Son zamanlarda öyleydi bir ev hanımı Beverly Hills'in Gerçek Ev Kadınları ancak başka bir sezon için realite şovuna katılması beklenmiyor.Betty White kırmızı halıda kırmızı bir takım giyiyor

(s_bukley / Shutterstock.com)

Original Jake von State Farm Commercial

Betty White

Betty White, 17 Ocak 1922'de Oak Park, Illinois'de doğdu, ancak ailesi bir yıl sonra Kaliforniya'ya taşındı ve sonunda Los Angeles'a yerleşti. White, gençken oyunculuk sevgisini keşfetti ve liseden mezun olduktan sonra, modellik yapmaya devam etti ve televizyon ve radyo için birkaç küçük konser verdi. 1970'lerde White oyuncu kadrosuna katıldı Mary Tyler Moore Gösterisi Sue Ann Nivens olarak. 1985'te White, en ikonik rolü Rose Nylund'u oynama şansını elde etti. Altın Kızlar . White, sonraki yıllarında Hollywood'un en eski ve en sevilen yıldızlarından biri olarak ününe sahiptir.

Billboard Müzik Ödülleri

(s_bukley / Shutterstock.com)

Jenny McCarthy

Oyuncu, model ve radyo programı sunucusu Jenny McCarthy 1972'de Chicago'nun küçük bir banliyösünde doğdu. Kuzeni, Melissa McCarthy , ayrıca Illinois'de doğdu. İçin poz verdikten sonra Playboy McCarthy, Katolik okul süveterini giyerken, 10.000 $ 'lık para ödülü ile birlikte Yılın Oyun Arkadaşı unvanını kazanarak bir hit oldu. Yakında, ev sahipliği yaptığı Kaliforniya'ya taşınmak için Illinois'den ayrıldı. Sıcak Kayalar , sansürsüz müzik videoları içeren bir Playboy TV programı. Kısa süre sonra diğer televizyon programlarına adım attı, ancak yıllar boyunca Playboy ile hem model olarak hem de diğer mesleklerde çalışmaya devam etti. McCarthy şu anda evli Mavi Kanlar yıldız Donnie Wahlberg ve Sirius XM'de bir radyo programına ev sahipliği yapıyor.

Jane Lynch, Emmy Ödülleri

(Kathy Hutchins / Shutterstock.com)

Jane Lynch

Glee aktris Jane Lynch, Illinois, Evergreen Park'ta doğdu, ancak Dolton'da büyüdü. Lynch, kariyerinin ilk on yılını efsanevi Steppenwolf Theatre Company'de oynadığı Chicago'da geçirdi. 1988'de Lynch, filmde küçük bir rolle atılımını yaptı. Tersine . O da göründü Firari Illinois'de ikamet eden Harrison Ford ile birlikte. Judd Apatow’da küçük bir görünüme kavuşana kadar değildi. 40 Yaşındaki Bakire Ancak, ana akım izleyiciler komik kadını fark etmeye başladı. Bir rol diğerine yol açtı ve sonuçta Lynch’in bugüne kadarki en ikonik karakteri olan Cheerios koçu Sue Sylvester ile sonuçlandı.

Peter Sarsgaard kırmızı halıda siyah bir blazer ve tişört giyiyor

(Denis Makarenko / Shutterstock.com)

Peter Sarsgaard

Maggie Gyllenhaal'ın kocası Peter Sarsgaard, Illinois'in bir başka gururlu oğlu. The Yeşil Fener aktör St. Clair'deki Scott Hava Kuvvetleri üssünde doğdu, ancak ailesi, babasının Hava Kuvvetleri mühendisi olarak yaptığı iş sayesinde ülke içinde dolaşacaktı. Sarsgaard, gençken tiyatro sanatlarına ilgisini dile getirdi ve St. Louis'deki Washington Üniversitesi'nde bir öğrenci olarak bir doğaçlama topluluğu kurdu. İlk göze çarpan rollerinden biri 1998 filminde geldi Demir Maskeli Adam ve Sarsgaard kısa süre sonra bu rolü, sektördeki ikonik performansıyla takip etti. Erkekler Ağlamaz . Kötü karakterlere olan tutkusu Sarsgaard ile şaka haline geldi bir kez alay SNL oynadığı rollere rağmen aslında iyi bir adam olduğunu.

Kathy Griffin kırmızı halıda kırmızı ceketli beyaz bir bluz giyiyor

(Kathy Hutchins / Shutterstock.com)

ist inw out oder Gefängnis

Kathy Griffin

Komedyen Kathy Griffin, Illinois, Oak Park'ta doğdu ve beş çocuğun en küçüğüydü. Doğuştan bir sanatçı olan Griffin, şov dünyasına girme hayallerini ilerletmek için ebeveynlerini 18 yaşına geldikten sonra Los Angeles'a taşınmaya ikna etti. Kariyerine 1980'lerde standup komedyen olarak başladı ve popülaritesi artmaya devam ettikçe, gibi popüler TV şovlarında konuk rollerde görünmeye başladı. Bel-Air'in Genç Prensi ve Hukuk ve Düzen: Özel Mağdurlar Birimi . Griffin, CNN’den Anderson Cooper’ın yanı sıra ağın Yılbaşı Gecesi Yayını 2009'dan 2017'ye kadar, kendi yayınladığı fotoğraflar için ateş altına girdiğinde, bir model başı kesik kafa Başkan Donald Trump gibi görünmesi için yapıldı.

Harrison Ford, kırmızı halıda siyah bir takım elbise ceketi altında mavi bir gömlek giyiyor

(DFree / Shutterstock.com)

Harrison Ford

Indiana Jones yıldız Harrison Ford, 1942'de Chicago, Illinois'de doğdu. Eyaletten ayrıldı ve felsefe okuduğu Wisconsin'deki Ripon College'a gitti. Okuldaki son çeyreğinde Ford drama sınıfına kayıtlı utangaçlığını yenmesine yardım etmek için. Kursun başka bir etkisi daha oldu ve genç bir Ford'u oyunculukta elini denemeye ikna etti. Ford, mezun olduktan kısa bir süre sonra hayallerinin peşinden gitmek için Kaliforniya'ya taşındı. Hayat bir süre zordu, Ford oyunculuk konserlerini güvence altına almak için mücadele ediyordu, ancak sonunda ilk büyük çıkışını zahmetsizce havalı Han Solo'yu oynarken yakaladı. Yıldız Savaşları . Ford’un karısı, Calista Flockhart , ayrıca Illinois'de doğdu.

orange ist die neue schwarze figueroa schauspielerin
Ekose kravatlı lacivert bir takım elbise giyen Nick Offerman, kırmızı halıda poz veriyor.

(DFree / Shutterstock.com)

Nick Offerman

Nick Offerman, Minooka'da büyüdüğü halde Illinois, Joliet'de doğdu. Urbana – Champaign'deki Illinois Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra, Offerman ilk tanıştığı yerel tiyatro sahnesine dahil olduğu Chicago'ya yerleşti. Parklar ve Rekreasyon yardımcı yıldız Amy Poehler. 2003 yılında evlendi Will ve Grace yıldız Megan Mullally ve birkaç yıl sonra artık ikonik Ron Swanson'ı oynama şansı sunuldu. Parklar ve Rec . Gösteride, Mullally, birkaç konuk gösterimi sırasında karakterinin ikinci eski karısı Tammy Two'yu canlandırdı.

Süper model Cindy Crawford, askısız bir elbiseyle saçlarını kırmızı halıda gevşekçe giyiyor

(Jaguar PS / Shutterstock.com)

Cindy Crawford

Uluslararası süper model Cindy Crawford, 1966'da Illinois, DeKalb'de doğdu. Crawford’un güzelliği inkar edilemezdi ve bir genç olarak liseye devam ederken yerel olarak modellik yapmaya başladı. Crawford, okulunun okul müdürü olarak seçildiği mezun olduktan sonra Northwestern Üniversitesi'nde okumaya devam etti. Sadece modellik kariyerine odaklanmaya karar vermeden önce okulda sadece dörtte bir kaldı. Zaten Elite Model Agency tarafından temsil edildiği ve 17 yaşından beri olduğu için, bu hareketin son derece faydalı olduğu kanıtlandı. Crawford’un kızı Kaia Gerber , annesinin izinden gitti ve modelleme dünyasına kendi yolculuğuna çıktı.

Özellikle Illinois ve Chicago, bir eğlence merkezi olarak biliniyor, bu yüzden ülkenin en destansı yıldızlarının bu kadar çok orada doğup büyümüş olması şaşırtıcı değil. Belki de henüz keşfedilmemiş daha da yetenekli insanlar vardır. Bir sonraki büyük komedyen, şarkıcı veya aktörün Prairie Eyaletinden gelmesi muhtemeldir.